ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2019/05/24
    4
    0

تعویض باتری چراغ قوه

سلام تا الان باتری چراغ قوه رو بار عوض کردم ولی باز خراب شده باتریشم از نوع خشکه . حالا میخوام با یه باتری لیتیوم یون 4000 یا 6000عوض کنم ولی نمیدونم میشه یانه چون شارژر چراغ قوه یه سیم معمولیه میترسم بخواطر ولتاژ بالا باتری جدید منفجر بشه . رو باتری خودشم چیزی ننوشته فقط رو چراغ قوه اینا نوشته
    voltage: AC 90-240v 50/60 Hz
    currency: DC 90 mA 0.5w
    light power:4.6w
    الان برای تعوض باتری با یه باتری لیتیوم یون باید چیکار کنم با شارژرش؟؟
    2019/02/01
    245
    27

پاسخ : تعویض باتری چراغ قوه

سلام باتری خود چراغ قوه 4ولتی و آمپرش هم از 500میلی آمپر شروع میشه و فکر کنم بسته به تعداد ال ای دی و مقدار جریان کشی چراغ قوه ها تفاوت داشته باشه.
    2019/05/24
    4
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام باتری خود چراغ قوه 4ولتی و آمپرش هم از 500میلی آمپر شروع میشه و فکر کنم بسته به تعداد ال ای دی و مقدار جریان کشی چراغ قوه ها تفاوت داشته باشه.
    الان مشکل من اینه که ایا اگه باتریشو عوض کنم یعنی لیتیوم یون بزارم مثل ان کی مدل Rechargeable 6800mAh سایز 18650

بزارم مشکلی پیش نمیاد؟اخه شارژری که باهاش چراغ قوه رو میزنیم به شارز یه سیم معمولیه یعنی مطمعنا توی سیم شارژش هیچ کاهش جریانی رخ نمیده خب الان من 220 ولت رو به یه باتری معمولی وصل کنم نمیترکه؟؟؟
    اگه نیازه از داخل چراق قوه و سیم کشی هاش عکس بزارم
    اگه راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم ممنون میشم
    ویرایش توسط saeed1379 : 2019/05/24 در ساعت 18:11
    2017/12/01
    286
    197

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1379

الان مشکل من اینه که ایا اگه باتریشو عوض کنم یعنی لیتیوم یون بزارم مثل ان کی مدل Rechargeable 6800mAh سایز 18650

بزارم مشکلی پیش نمیاد؟اخه شارژری که باهاش چراغ قوه رو میزنیم به شارز یه سیم معمولیه یعنی مطمعنا توی سیم شارژش هیچ کاهش جریانی رخ نمیده خب الان من 220 ولت رو به یه باتری معمولی وصل کنم نمیترکه؟؟؟
    عکس بگذارید بهتر است اما کلا چراغ قوه های شارژی چینی مدار شارژ سر هم بندی و غیر ایزوله دارند طوریکه بعد از مدت کوتاهی باتری بی کیفیتش را هم خراب می کند
    استفاده از باتری لیتیومی امکان پذیر است اما باید برایش مدار شارژ مناسب بسازید (شامل آداپتور 4.2 ولت 0.5 آمپر بهمراه مدار محافظ شارژ)
    2019/02/01
    245
    27

دوست عزیز داخل چراغ قوه یه مداری برای شارژ باتری تعبیه شده و اون سیمی که فرمایش میکنید حکم رابط از پریز برق به چراغ قوه رو داره
    همین طور باتری که در خود چراغ قوه تعبیه شده سربی اسیدی جوری عمل میکنه که همنگام خالی بودن شاید معادل دوبرابر ظرفیت باتری ولتاژ و جریان بکشه که رفته رفته هنگا شارژ شدن این ولتاژ و جریان کاهش پیدا میکنه تا جایی که شارژ تکمیل شد ولتاژ ها یعنی ولتاژ خود باتر و ولتاژ مدار شارژ یه چیز ثابتی میشه
    در خصوص باتری لیتیوم یونی که در گوشی استفاده میشه و همین 18650 که بیشتر در پاور بانک یا باتری تغذیه لب تاب هاست همچین خاصیتی نداره و در گوشی یا پاور بانک مداری به اسم مدار تغذیه ومحافظ شارژ وجود داره که این کارو انجام میده
    مسلما نمیتونی بامدار شارژ خود چراغ قوه این باتری ها شارژ کنی.
    ویرایش توسط دیوانه الکترونیک : 2019/05/24 در ساعت 22:51
    2019/05/24
    4
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک

دوست عزیز داخل چراغ قوه یه مداری برای شارژ باتری تعبیه شده و اون سیمی که فرمایش میکنید حکم رابط از پریز برق به چراغ قوه رو داره
    همین طور باتری که در خود چراغ قوه تعبیه شده سربی اسیدی جوری عمل میکنه که همنگام خالی بودن شاید معادل دوبرابر ظرفیت باتری ولتاژ و جریان بکشه که رفته رفته هنگا شارژ شدن این ولتاژ و جریان کاهش پیدا میکنه تا جایی که شارژ تکمیل شد ولتاژ ها یعنی ولتاژ خود باتر و ولتاژ مدار شارژ یه چیز ثابتی میشه
    در خصوص باتری لیتیوم یونی که در گوشی استفاده میشه و همین 18650 که بیشتر در پاور بانک یا باتری تغذیه لب تاب هاست همچین خاصیتی نداره و در گوشی یا پاور بانک مداری به اسم مدار تغذیه ومحافظ شارژ وجود داره که این کارو انجام میده
    مسلما نمیتونی بامدار شارژ خود چراغ قوه این باتری ها شارژ کنی.
    دمت گرم داداش
    من رفتم یکم گشتم دیدم میشه درستش کرد فقط باید یه ماژول شارژ باتری لیتیومی بزارم فقط باید اون مدار خودشو بردارم یا نه؟
    عکسشو میزارم فقط دیگ کامل باز کردم مدارش قسمت بالا معلومه یکم فقط اگه مدارو بردارم دکمه هاش به این مدار وصل نیست؟ شرمنده وقتتم گرفتم
    https://drive.google.com/open?id=1EpdUoXS7uWOczk50iCRxP1wIZD2StNFK
    ویرایش توسط saeed1379 : 2019/05/25 در ساعت 00:51
    2019/02/01
    245
    27

دمت گرم داداش
    من رفتم یکم گشتم دیدم میشه درستش کرد فقط باید یه ماژول شارژ باتری لیتیومی بزارم فقط باید اون مدار خودشو بردارم یا نه؟
    عکسشو میزارم فقط دیگ کامل باز کردم مدارش قسمت بالا معلومه یکم فقط اگه مدارو بردارم دکمه هاش به این مدار وصل نیست؟ شرمنده وقتتم گرفتم

این ماژول ها با یه ولتاژ ثابت کار میکنند که معمولا برای گوشی و پاور بانکها اینجوری هستش که ولتاژشون هم 5 ولتی هستش که از شارژر استفاده میشه شارژر های گوشی هم که 5 ولت با جریانهای متفاوت هست که 5 ولت 2 آمپری بهترین شه چون تو شارژر ها ارز رگولاتور و دیود زنر استفاده میشه ولتاژش ثابته
    به نظر من البته بازهم شما بیشتر مشورت کنی بهتره ولی به نظر من که وقتی از این ماژول میخوای استفاده کنی برای شارژ باید از شارژر موبایل استفاده کنی دیگه پس به طبع اون مدار قبلی از دور خارج میشه یا اگه بخوای از همون مدار استفاده کنی که باید اول کاریکنی که یک ولتاژ ثابت بهت بده
    البته اینکه میخوام بگم نظر خودمه شاید دوستان دیگه نظر بهتری داشته باشند
    به نظر من مدار قبلی رو ز دور خارج کن بعد ماژول که تهیه کردی و با باتری داخل چراغ قوه نصب کردی یه سوکت نر و مادگی از این مدلها که تن آداپتور های لوازم شارژی هست تهیه کن مادگی رو که باید به ورودی ماژول و روی چراغ قوه تعبیه میکنی نری سوکت و هم تن یه شارژر موبایل که الان تو هر خونه ای راحت پنج شش تا پیدا میشه نصب کن .البته فکر کنم این ماژول ها خودشون سوکت شارژ دارند و باید جری تعبیه کنی که بشه از یه شارژر موبایل استفاده کرد.
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
    ویرایش توسط دیوانه الکترونیک : 2019/05/25 در ساعت 05:06
    2019/05/24
    4
    0

دمت گرم کاملا متوجه شدم
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8