اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی ای سی شبکه dp83848

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی ای سی شبکه dp83848

سلام . دوستان من با ایسی شبکه dp83848 ماژولی که عکسشو پایین گذاشتم رو تو مد rmii طراحی کردم. از نرم افزار مطمینم ولی ماژول کار نمیکنه و نمیتونه به شبکه وصل بشه . و بعضی مواقع شانسی قطع و وصل میشه. من برنامه رو دیباگ کردم، برنامه تو قسمتی که اتصال کابل شبکه رو چک میکنه ، گیر میکنه. به عبارتی اصلا ماژول اتصال کابل شبکه رو نمیتونه دیتکت کنه . کسی قبلا یه همچین مشکلی داشته ؟؟ یا ملاحظات خاصی باید تو طراحی سخت افزارش رعایت شه (به غیر از خطوط دیفرانسیلی 100 اهم)؟؟ ممکنه مشکل از همون خطوط 100 اهم دیفرانسیلی باشه؟؟

پاسخ : مشکل در راه اندازی ای سی شبکه dp83848

سلام.
    من هم تقریبا همین مشکل رو دارم. با این تفاوت که من از خود ماژول waveshare استفاده می کنم. یه برنامه سوکت نوشتم. گاهی وصل میشه و گاهی اصلا تبادل اطلاعات نمی کنه.

دیدگاه

مشکل من پایه ای بود به نام rx_err که همه جا اتصالش رو به میکرو، دلخواه دونستن. ماژول هایی که چیپ phy رو ارائه میدن هم این پایه رو برای اتصال به میکرو در اختیار قرار نمیدن.اتصال این پایه به میکرو دلخواهه اما معلق بودن اون برای میکرو باعث عدم اتصال میشه. بنابراین با pulldown کردن این پایه از میکرو، مشکلم رفع شد و اتصال به خوبی برقرار شد. یا اگر خودتون برد زدید، این پایه رو حتما از phy به میکرو وصل کنید.جالب اینه که خیلی جاها گفته شده که طول زیاد سیم ها برای اتصال ماژول phy به میکرو تاثیر گذاره و این حرفا. اما من در بدترین شرایط این سیم بندی رو انجام دادم و هیچ مشکلی نیست.
      جدیدترین ویرایش توسط izanloo; ۲۲:۲۸ ۱۳۹۹/۰۱/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 8811683 نمایش پست ها
        سلام . دوستان من با ایسی شبکه dp83848 ماژولی که عکسشو پایین گذاشتم رو تو مد rmii طراحی کردم. از نرم افزار مطمینم ولی ماژول کار نمیکنه و نمیتونه به شبکه وصل بشه . و بعضی مواقع شانسی قطع و وصل میشه. من برنامه رو دیباگ کردم، برنامه تو قسمتی که اتصال کابل شبکه رو چک میکنه ، گیر میکنه. به عبارتی اصلا ماژول اتصال کابل شبکه رو نمیتونه دیتکت کنه . کسی قبلا یه همچین مشکلی داشته ؟؟ یا ملاحظات خاصی باید تو طراحی سخت افزارش رعایت شه (به غیر از خطوط دیفرانسیلی 100 اهم)؟؟ ممکنه مشکل از همون خطوط 100 اهم دیفرانسیلی باشه؟؟
        دوست عزیز این برد اگه جواب بده باید شک کنید بهش شما منبع کلاک و سوکت شبکه ات رو بردی پشت بوردت بعد خود dp8348 روی بوردت هست حالا سوکت شبکه رو میشه ازش چشم پوشی کرد ولی رو پایه کلاکی که توسط اسیلاتور تولید میشه وایا زدی که صد درصد کار اشتباهیه ، حالا اینا به کنار روی خطوط دیفرانسیلی ارتباطت مقاومت رد کردی چرا ؟اینا الان به هم اتصال دارن تو همین شکل مشخصه کاملا نکته بعدیش هم هرگز بورد رو بدون چاپ محافظ سفارش ندین مخصوصا کارایی مثل شبکه که به این چیزا حساسه البته کار بورد شما از حساسیت گذشته اتصال کوتاه به وضوح معلومه در همین شکل که ارسال کردین امیدوارم در حال حاضر تجربه اتون در این زمینه بیشتر شده باشه ولی این بورد هرگز جواب نخواهد داد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X