اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جایگزینی رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جایگزینی رله

سلام دوستان یه برد دارم که یه رله ۱۸ ولت ۱۶ امپر داره خرابه هر جا رو هم گشتم پیدا نکردم . خودم یدونه ۱۲ ولت ۱۶ امپرشو داشتم
    میخواستم ببینم اگه اینو بجاش بذارم چجوری ولتاژ ورودیشو کم کنم که بجای ۱۸ ولت ۱۲ ولت به رله بیاد تا اسیب نبینه؟
    پایه مثبت رله از یه ترانزیستور TIP127 گرفته میشه و منفیش هم به پل دیود متصل میشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

به نظرتون رگولاتور بذارم یه با مقاومت هم میشه افت ولتاژ ایجاد کرد؟

پاسخ : جایگزینی رله

نوشته اصلی توسط Hadi...r نمایش پست ها
    سلام دوستان یه برد دارم که یه رله ۱۸ ولت ۱۶ امپر داره خرابه هر جا رو هم گشتم پیدا نکردم . خودم یدونه ۱۲ ولت ۱۶ امپرشو داشتم
    میخواستم ببینم اگه اینو بجاش بذارم چجوری ولتاژ ورودیشو کم کنم که بجای ۱۸ ولت ۱۲ ولت به رله بیاد تا اسیب نبینه؟
    پایه مثبت رله از یه ترانزیستور TIP127 گرفته میشه و منفیش هم به پل دیود متصل میشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

به نظرتون رگولاتور بذارم یه با مقاومت هم میشه افت ولتاژ ایجاد کرد؟
    یه مقاومت با کویل رله سری کنین که 4 ولت افت ولتاژ روی مقاومت ایجاد بشه. برای اینکار اول جریان وصل کویل رله 12 ولت رو لازم دارین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
      یه مقاومت با کویل رله سری کنین که 4 ولت افت ولتاژ روی مقاومت ایجاد بشه. برای اینکار اول جریان وصل کویل رله 12 ولت رو لازم دارین.
      این جریان و چجوری باید بدست بیارم مهندس؟

دیدگاه

این جریان و چجوری باید بدست بیارم مهندس؟
        آمپر متر یا اهم متر

مولتی متر دارین؟

دیدگاه

آمپر متر یا اهم متر

مولتی متر دارین؟
          اره دارم ، مسیری که پایه مثبت به ترانزیستور وصل میشد و قط کردم و با مولتی متر جریان اون قسمت و اندازه گرفتم تقریبا ۴۰ میلی امپر نشون میداد بر این اساس باید مقاومت ۱۵۰ اهم بذاریم که این کار و کردم ولی بازم دوسر رله ۱۸ ولت داشتم!

دیدگاه

رله که + و منفی نداره

یه مقاومت 100 اهم 1/4 وات باید وصل کنی به یکی از پایه های کویل رله بعد بهش 18 ولت بدی. احتمالا اشتباه بستی. ببینم عکسی چیزی بزار

دیدگاه

رله که + و منفی نداره

یه مقاومت 100 اهم 1/4 وات باید وصل کنی به یکی از پایه های کویل رله بعد بهش 18 ولت بدی. احتمالا اشتباه بستی. ببینم عکسی چیزی بزار
              سلام مهندس اونو یه مقاومت ۳۳۰ اهم ۱.۴ وات گذاشتم ولتاژش رسید به ۱۲ولت تقریبا

دیدگاه

سلام مهندس اونو یه مقاومت ۳۳۰ اهم ۱.۴ وات گذاشتم ولتاژش رسید به ۱۲ولت تقریبا
                پس جریانش کمتر از چیزیه که اعلام کردین یا ولتاژ ورودی بیشتره موفق باشید

دیدگاه

پس جریانش کمتر از چیزیه که اعلام کردین یا ولتاژ ورودی بیشتره موفق باشید
                  احتمالا صبح موقع اندازه گیری اشتباه کردم!
                  متشکر مهندس بخاطر راهنماییتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X