اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک فوری - لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک فوری - لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً

با سلام
    دوستان من یه مدار سطح سنج آب میخوام بسازم با SRF05 که سنسور آلتراسونیک هست.اما توی اون محیط گاز کلر وجود داره و چون این سنسور بدنش از آلومینیوم هست خورده میشه بعد از یه مدت. به ذهنم رسید که از سنسورهای آلتراسونیک صنعتی استفاده کنم که دیدم اینا هم خروجیاشون 4...20 میلی امپه یا 0...10 ولتاژی. میخواستم بدونم چطوری میتونیم میکرو رو و این سنسور ارتباط برقرار کنن یا اصلا میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا کمک کنید . عجله دارم زمانم کمه

پاسخ : کمک فوری - لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً

نوشته اصلی توسط behrouz.fff نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من یه مدار سطح سنج آب میخوام بسازم با SRF05 که سنسور آلتراسونیک هست.اما توی اون محیط گاز کلر وجود داره و چون این سنسور بدنش از آلومینیوم هست خورده میشه بعد از یه مدت. به ذهنم رسید که از سنسورهای آلتراسونیک صنعتی استفاده کنم که دیدم اینا هم خروجیاشون 4...20 میلی امپه یا 0...10 ولتاژی. میخواستم بدونم چطوری میتونیم میکرو رو و این سنسور ارتباط برقرار کنن یا اصلا میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا کمک کنید . عجله دارم زمانم کمه
    سلام این خروجی ها که گفتی خروجی های استاندارد هست ممکنه خروجی هر سنسوری باشه مثلا فشار و غیره که 4 تا 20 میلی بهتر هست این جریان رو تبدیل به ولتاژ مناسب می کنی و با میکرو می خونی فقط
    کالیبره کردن و نوشتن برنامه مناسب دردسر های خودشو داره
    جدیدترین ویرایش توسط خلبان; ۲۲:۲۵ ۱۳۹۸/۰۳/۱۰.
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

پاسخ : کمک فوری - لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً لطفاًًًًًًًًًًًًًًً

همونطور که دوستمون گفتن این جریان و اون ولتاژ خیلی راحت تبدیل میشه به عدد توی میکرو، برای ولتاژ 0-10 ولت یه تقسیم مقاومتی بر 2 میتونه این کارو بکنه برای خروجی جریانی هم یه مقاومت 250 اهم که به زمین وصله. این خروجی رو میدین به ADC میکرو و بقیه ماجرا برنامه نویسیه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X