اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LCD کاراکتری و میکرو سری stm32f10xx

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LCD کاراکتری و میکرو سری stm32f10xx

با سلام خدمت همه
    من برای کنترل یک موتور BLDC از میکرو سری stm32f10xx استفاده کرده ام و حال می خواهم سرعت موتور را که در میکرو و با کدنویسی محاسبه کرده ام بر روی LCD کراکتری نمایش دهم. برای این کار در برنامه متغیر سرعت را به صورت float تعریف کرده ام زیرا مقدار سرعت اعشاری است.حال وقتی میخواهم این متغیر را برروی LCD نشان دهم از تابع sprintf استفاده میکنم. (کدها به صورت زیر است) ولی متاسفانه ورودی این تابع باید به صورت int باشد. آیا کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چجوری سرعت را روی LCD نمایش بدم؟

float we
    we=....;
    sprintf(buff,"2.2%,we);

پاسخ : LCD کاراکتری و میکرو سری stm32f10xx

نوشته اصلی توسط bahar.zarei نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه
    من برای کنترل یک موتور BLDC از میکرو سری stm32f10xx استفاده کرده ام و حال می خواهم سرعت موتور را که در میکرو و با کدنویسی محاسبه کرده ام بر روی LCD کراکتری نمایش دهم. برای این کار در برنامه متغیر سرعت را به صورت float تعریف کرده ام زیرا مقدار سرعت اعشاری است.حال وقتی میخواهم این متغیر را برروی LCD نشان دهم از تابع sprintf استفاده میکنم. (کدها به صورت زیر است) ولی متاسفانه ورودی این تابع باید به صورت int باشد. آیا کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چجوری سرعت را روی LCD نمایش بدم؟

float we
    we=....;
    sprintf(buff,"2.2%,we);
    سلام
    float we;
    we=....;
    sprintf(buff,"%f",we);

دیدگاه

بسیار ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

سلام من یه LCDاز یک دوستی گرفتم اما نمی دونم گرافیکیه یا کاراکتری عکسش

چه طوری راه اندازیش کنم راه نمایی کنیدمرسی فقط تونستم بکلایتشا روشن
        کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aminbj نمایش پست ها
          سلام من یه LCDاز یک دوستی گرفتم اما نمی دونم گرافیکیه یا کاراکتری عکسش

چه طوری راه اندازیش کنم راه نمایی کنیدمرسی فقط تونستم بکلایتشا روشن
          کنم
          سلام
          از عکسش که معلومه گرافیکیه. کلا کاراکتری ها رو اگر دقت کنید میبینید اون نقطه های سیاه به صورت مستطیل هایی جدا از هم توی چند خط قرار گرفتن.

برای راه اندازی هم باید ببینید چیپش چیه و برای میکروکنترلر و IDE خودتون کتابخونه ای چیزی پیدا کنید یا خودتون بنویسید و راهش بندازید.

Sent from my LG-H870S using Tapatalk

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X