اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن اتصال کوتاه شده در مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خازن اتصال کوتاه شده در مدار

سلام دوستان من یه گوشی دارم که باهاش کار میکردم و یکدفعه خاموش شد و دیگه روشن نشد!
    الان بازش کردم و با مولتی متر یه خازن رو پیدا کردم که اتصال کوتاه شده (مقاومت بین پایه هاش صفره!) البته می دونم این خازن ها به آی سی های مختلف وصلن و امکان داره اون آی سی اتصال کوتاه شده باشه که اثرشو رو این خازنی که من پیدا کردم بزاره و این خازن ممکنه سالم باشه ولی آی سی خراب شده باشه (یا حالا هر کدوم)
    سوالم از شما دوستان اینه که آیا طبیعی هست که در مدار سالمی پایه های خازن اتصال کوتاه شده باشن؟
    جدیدترین ویرایش توسط alone123; ۰۸:۱۷ ۱۳۹۸/۰۳/۱۳.

پاسخ : خازن اتصال کوتاه شده در مدار

سلام
    قطعاً پاسخ منفی هست!
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
      سلام دوستان من یه گوشی دارم که باهاش کار میکردم و یکدفعه خاموش شد و دیگه روشن نشد!
      الان بازش کردم و با مولتی متر یه خازن رو پیدا کردم که اتصال کوتاه شده (مقاومت بین پایه هاش صفره!) البته می دونم این خازن ها به آی سی های مختلف وصلن و امکان داره اون آی سی اتصال کوتاه شده باشه که اثرشو رو این خازنی که من پیدا کردم بزاره و این خازن ممکنه سالم باشه ولی آی سی خراب شده باشه (یا حالا هر کدوم)
      سوالم از شما دوستان اینه که آیا طبیعی هست که در مدار سالمی پایه های خازن اتصال کوتاه شده باشن؟
      هردو امکانش هست ولی خرابی خازن شایع تره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
        هردو امکانش هست ولی خرابی خازن شایع تره
        خوب متوجه نشدم، یعنی می فرمایین ممکنه تو مدار سالمی خازنی وجود داشته باشه که اتصال کوتاه شده باشه؟ ( آخه چرا کسی باید تو مدارش یه خازن قرار بده که پایه هاش به هم وصل باشن؟!!!)
        جدیدترین ویرایش توسط alone123; ۰۹:۲۹ ۱۳۹۸/۰۳/۱۳.

دیدگاه

با سلام
          تنها راه مطمئن شدن از سالم بودن خازن و یا سایر قسمتهای مدار اینستکه خازن را از مدار بیرون آورده و تست کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
            خوب متوجه نشدم، یعنی می فرمایین ممکنه تو مدار سالمی خازنی وجود داشته باشه که اتصال کوتاه شده باشه؟ ( آخه چرا کسی باید تو مدارش یه خازن قرار بده که پایه هاش به هم وصل باشن؟!!!)
            خازن های سرامیکی وقتی خراب میشن معمولا اتصال کوتاه میشن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X