اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پخش فایل صوتی با stm32f107

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پخش فایل صوتی با stm32f107

با سلام خدمت دوستان من یک stm32f107 دارم میخام باهاش یک فایل صوتی پخش کنم فرقی نداره mp3باشه یا wav کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه ؟

پاسخ : پخش فایل صوتی با stm32f107

نوشته اصلی توسط alireza91.93 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان من یک stm32f107 دارم میخام باهاش یک فایل صوتی پخش کنم فرقی نداره mp3باشه یا wav کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه ؟
    سلام
    کلیت کار به این صورته که اول از همه باید خوندن فرمت مورد نظر رو بلد باشید. فرمت wav که خیلی سادس؛ 512 بایت اول مربوط به مشخصات فایله (میشه نادیده گرفت) و باقی داده ها همون اطلاعات صوته که به صورت خام ذخیره شدن. شما باید طبق همون نرخی که صدا ذخیره شده اونو به dac یا pwm بدید تا صدا براتون بسازه. پیشنهاد من همون dac هستش چون pwm دردسر فیلتر و... داره و در آخر کیفیت خوبی بهتون نمیده. اگر نوع صدایی که دارید ثابت باشه کار خیلی خیلی راحته. البته فاکتور های دیگه ای هم هست که بخوام توضیح بدم طولانی میشه.
    اما فرمت mp3 چون داده صدا رو به صورت فشرده ذخیره میکنه، باید اول رمز گشایی بشه و بعد اونو تبدیل به صوت کرد. در هر صورت اگر اطلاعات بیشتری از پروژه تون بدید، دوستان بهتر راهنمایی میکنن.

دیدگاه

پاسخ : پخش فایل صوتی با stm32f107

سلام وممنون از وقتی که گذاشتید در مورد فایل های صوتی اطلاعاتی دارم در مورد نحوه فریم بندیشون و ...... میخاستم ببینم در مورد پیاده سازیشون که نیاز به dma و ..... هست کار به چه صورتی پیش میره یک نمونه کد شاید بتونه کمک کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X