اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ابر خارن ها super capacitor ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ابر خارن ها super capacitor ؟

سلام دوستان و اساتید گرامی چند روز پیش یکی از دوستان به من استفاده از سوپر خازنها را پیشنهاد کرد در مورد این خازنها شنیده بودم که مثلا در دوچرخه الکتریکی و یا ماشینهای برقی استفاده شده اند ولی اطلاع دقیقی در این باره ندارم..... سوالم از دوستان این است که این خازنها ماهیتی همچون باتری دارند و یا خازن؟ مثلا در برابر اضافه شارژ مثل باتری حساس هستند و یا خیر... برای شارژشان مثل باتری باید ولتاژ بیشتری اعمال شودو یا خیر مثل خازن نباید از ولتاژ آستانه تحمل بیشتر به آن اعمال کرد و هر ولتاژی میتوان آنها را شارژ و دشارژ کرد.... مدت زمان نگهداری انرژی در آنها مثل باتری ها زمان بالایی است یا خیر؟ سنجش میزان ظرفیت در این سوپر خازن ها بر اساس فارادی محاصبه میشود و یا آمپر ساعت.... افت ولتاژ دشارژ این سری خازنها مثل باتری است ....؟؟؟؟ برای مثال یک ساعت دیواری را می خواهم با این خازنها و یک پنل کوچک خورشیدی راه اندازی کنم.... آیا امکانپذیر است یا خیر؟ چه شماره و یا ظرفیتی پیشنهاد میشود؟مثلا یک پنل 5 ولت را روی ولتاژ 1.5 ولت تثبیت کنم و برای مصرف ساعت و شارژ خازن بهره بگیرم و در شب و روز ابری خازن برق ساعت را تامیین کند؟
    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

پاسخ : سوال در مورد ابر خارن ها super capacitor ؟

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید گرامی چند روز پیش یکی از دوستان به من استفاده از سوپر خازنها را پیشنهاد کرد در مورد این خازنها شنیده بودم که مثلا در دوچرخه الکتریکی و یا ماشینهای برقی استفاده شده اند ولی اطلاع دقیقی در این باره ندارم..... سوالم از دوستان این است که این خازنها ماهیتی همچون باتری دارند و یا خازن؟ مثلا در برابر اضافه شارژ مثل باتری حساس هستند و یا خیر... برای شارژشان مثل باتری باید ولتاژ بیشتری اعمال شودو یا خیر مثل خازن نباید از ولتاژ آستانه تحمل بیشتر به آن اعمال کرد و هر ولتاژی میتوان آنها را شارژ و دشارژ کرد.... مدت زمان نگهداری انرژی در آنها مثل باتری ها زمان بالایی است یا خیر؟ سنجش میزان ظرفیت در این سوپر خازن ها بر اساس فارادی محاصبه میشود و یا آمپر ساعت.... افت ولتاژ دشارژ این سری خازنها مثل باتری است ....؟؟؟؟ برای مثال یک ساعت دیواری را می خواهم با این خازنها و یک پنل کوچک خورشیدی راه اندازی کنم.... آیا امکانپذیر است یا خیر؟ چه شماره و یا ظرفیتی پیشنهاد میشود؟مثلا یک پنل 5 ولت را روی ولتاژ 1.5 ولت تثبیت کنم و برای مصرف ساعت و شارژ خازن بهره بگیرم و در شب و روز ابری خازن برق ساعت را تامیین کند؟
    1-ماهیتی چون خازن 2-در برابر اضافه شارژ مانند خازن ها حساس هستند همچنین حساس در برابر پلاریته ولی حساسیتی نسبت به دیسچارج ندارن / ظرفیتشون پایین تر از باتری هاست(از باتری قلمی دابل ای هم کمتر) افت ولتاژ هم مثل باتری نیست و تا 0 ولت میتونن دشارژ بشن/ظرفیت بر حسب فاراد محاسبه میشه و میتونین تبدیل کنین به آمپر ساعت/ امکان پذیر هست ولی باید مراقب باشین ولتاژ بالا تر از ولتاژ نامی خازن نره/مصرف ساعت ها میکرو آمپر باید باشه/ شما محاسبه کنین مصرف ساعتتون رو با فرمول هایی که برای خازن در ویکی پدیا هم هست محاسبه کنین که آیا در طول شب خازن خالی میشه یا نه.بعد خازن مورد نظرتون رو انتخاب کنین/ سوپر کپ ها انرژی الکتریکی رو مثل باتری ها بصورت شیمیایی ذخیره نمیکنن بلکه بصورت میدان الکتریکی ذخیره میکنن. و مقاومت سری معادل خیلی کمی دارن

امیرحسین ضیا

دیدگاه

چطوری آقای سینا. کم پیدایی چه خبر؟ اون اینترتور سینوسی چطوره؟

ابر خازن ها انرژی الکتریکی رو به صورت الکترواستاتیک ذخیره میکنن ولی باطری ها به صورت شیمیایی ، که هر کدوم خاصیت و رفتار خودشونو دارن،

• عمرشون بیشتر از باطری هست
      • جریان لحظه ای بالاتری نسبت به باطری ها دارن
      • تخلیه شدن تا انتها مشکلی براشون پیش نمیاره
      • محدودیت ولتاژ مجاز دارن که معمولا بین 2.5 تا 2.7 ولت برای هر خازنه
      • به علت ماهیت ساختشون نشتی بالایی دارن یعنی به عنوان باطری خیلی مناسب نیستن
      • تحمل حرارتی بالاتر از باطری دارن
      • با اضافه شارژ شدن مشکلی ندارن
      • واحد ظرفیتش هم همون فاراد هست

موارد مصرف شون هم بیشتر خازنی هست تا ذخیره انرژی، غیر از اینچیزایی که شما گفتی من توی PLC های زیمنس دیدم که به عنوان UPS ولتاژ پایین ازشون استفاده میکنن البته زیر 2 دقیقه طراحی شده بودن. ولی بیشتر به درد ذخیره یه انرژی بالا در زمان کم و مصرف به تدریج در زمان بیشتر ولی نه خیلی زیاد میخورن که برای ماشین های الکتریکی و دوچرخه های برقی که نیروی ترمز یا سرپایینی رو باز جذب میکنن میخوره.
      کاربرد نظامی هم توی توپ های الکترومغناطیسی هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها

ابر خازن ها انرژی الکتریکی رو به صورت الکترواستاتیک ذخیره میکنن ولی باطری ها به صورت شیمیایی ، که هر کدوم خاصیت و رفتار خودشونو دارن،

موارد مصرف شون هم بیشتر خازنی هست تا ذخیره انرژی، غیر از اینچیزایی که شما گفتی من توی PLC های زیمنس دیدم که به عنوان UPS ولتاژ پایین ازشون استفاده میکنن البته زیر 2 دقیقه طراحی شده بودن. ولی بیشتر به درد ذخیره یه انرژی بالا در زمان کم و مصرف به تدریج در زمان بیشتر ولی نه خیلی زیاد میخورن که برای ماشین های الکتریکی و دوچرخه های برقی که نیروی ترمز یا سرپایینی رو باز جذب میکنن میخوره.
        سلام من سرعت باز شدن سایت برام خیلی پایینه و مجبورم اینجا بذارم چون هیچ بخشی باز نمیشه. حتی با وی پی ان و مرور گر های دیگه. سرعت باز شدن سایت برای شما هم همینجوری شده؟ سرور ها دچار مشکل شدن آیا؟

امیرحسین ضیا

دیدگاه

دیدگاه

سلام دوست عزیز و آورین خان گل گلاب....
            ممنون برای پاسخ های خوبتون...
            درحقیقت همان خازن هستند و به عنوان باتری کاربرد آنچنانی نخواهند داشت
            فرقشون با خازنهای معمولی ظرفیتشونه...
            این که میفرمایید نشتی داره که خیلی بده و فکر نکنم بتونه برق را بیشتر از 5 تا 10 دقیقه در خودش نگه داره...
            ما برای استفاده به عنوان باتری باید حداقل 10 روزی بتوانیم برق را داخل آنها حفظ کنیم...یا حد اقل 12 ساعت...
            بدون هیچ نشتی و تخلیه باری...
            پ.ن1: بله دوست عزیز سایت بسیار بسیار کند شده... برای باز کردن یک صفحه باید چند دقیقه ای منتظر بمانیم...
            پ.ن2: آروین جان من یادم میاد اومدم تو PM یا همان پیغام خصوصی کلی براتون تایپ کردم و ارسال کردم که
            انگار ظرفیت صندوق پستی پر بود و کلی تایپ و وقتی که گذاشتم..... خوب برو صندوق پستیتو خالی کن بتونن بهت پیغام بدن
            مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
            _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام دوست عزیز و آورین خان گل گلاب....
              ممنون برای پاسخ های خوبتون...
              درحقیقت همان خازن هستند و به عنوان باتری کاربرد آنچنانی نخواهند داشت
              فرقشون با خازنهای معمولی ظرفیتشونه...
              این که میفرمایید نشتی داره که خیلی بده و فکر نکنم بتونه برق را بیشتر از 5 تا 10 دقیقه در خودش نگه داره...
              ما برای استفاده به عنوان باتری باید حداقل 10 روزی بتوانیم برق را داخل آنها حفظ کنیم...یا حد اقل 12 ساعت...
              بدون هیچ نشتی و تخلیه باری...
              پ.ن1: بله دوست عزیز سایت بسیار بسیار کند شده... برای باز کردن یک صفحه باید چند دقیقه ای منتظر بمانیم...
              پ.ن2: آروین جان من یادم میاد اومدم تو PM یا همان پیغام خصوصی کلی براتون تایپ کردم و ارسال کردم که
              انگار ظرفیت صندوق پستی پر بود و کلی تایپ و وقتی که گذاشتم..... خوب برو صندوق پستیتو خالی کن بتونن بهت پیغام بدن
              میگم چرا چندوقته کسی بهم پیغام نمیده...
              این مشکلی که برای سایت پیش اومد باعث شد بفهمم سرورسایت توی کشور آلمانه!

دیدگاه

در مورد ساعت دیواری باید عرض کنم که (تا جایی که یادم است) هر ثانیه به مدت 32 میلی ثانیه
                پیک مصرف موتور ساعت به 6 میلی آمپر میرسد و بعد افت پیدا میکند .... که اگر در ثانیه یک نواخت
                حساب کنیم... مصرف همان میکرو آمپر ساعت که دوستمون فرمودند (حدود 190 میکرو آمپر ساعت).....
                خوب فاراد مساوی است با کولن تقسیم بر ولت که اگر بخواهیم کولن را محاصبه کنیم
                فاراد ضرب در ولتاژ میشود کولن :
                F=C/V پس C=F*V
                خوب کولن هم برابر یک آمپر بر ثانیه است.... پس 3600 کولن میشود یک آمپر ساعت
                خوب ما اگر مثلا یک خازن 10 فاراد 2.7 ولت داشته باشیم میشود 27 کولن که معادل
                27000 میلی آمپر بر ثانیه است که میشود 3600 ثانیه / 27000 میلی امپر بر ثانیه
                که نتیجه میگیریم 7.5 میلی آمپر ساعت از یک خازن 10 فاراد میتوان داشت...
                خوب برای ساعت دیواری چیزی فکر کنم هر 5 ساعت یک میلی آمپر ساعت نیاز است
                پس برای 15 ساعت 3 میلی آمپر ساعت که 10 فاراد برای دو شب کفایت میکند...
                خوب ما حدود 30 تا 50 فاراد در نظر بگیریم برای روزهای ابری....
                اما یک LED سفید 20 میلی آمپر برای شب تا صبح که حدود 15(10 تا 13)ساعت است را اگر با
                خارن بخواهیم روشن نگه داریم به 300 میلی آمپر ساعت برای 15 ساعت نمیاز داریم که
                به خازنی حدود 400 فاراد نیاز داریم .... برای یک LED بیست میلی آمپر ساعت....
                خازن هم با اضافه شارژ تا جایی که من یادم است مشکل ندارد و بعد از پر شدن سر ریز میکند...
                یا به عبارت دیگر وقتی خازن به برق DC وصل میشود و بعد از پر شدن همانند عایق عمل می کند...
                و با باتری شیمیایی فرق دارد که صفحه تخریب میشود.... در غیر این صورت باید خازنها به سرعت
                در مدارهای الکترونیکی از بین بروند......
                اما میماند زمان نگهداری برق داخل ابر خازنها که در دیتا شیتشان هیچی ننوشته اند ولی مقاله ای خواندم که
                یک شرکت سازنده پاور بانک تصمیم به ساخت یک پاور بانک با ابر خارن ها دارد که با این مطلب فکر کنم آروین عزیز
                نشتی این خازنها کم باشد.... شما تست کردید؟؟؟
                این هم نمونه های از مدلهای چینی.....:

----------------------------اضافه شد--------------------------------------------
                پیداش کردم:
                به جریان نشتی (leakage current) معروف است و با LC نمایش میدهند
                LC میزان نشتی خازن را در 72 ساعت بیان میکند که مثلا در 72 ساعت 1.2 میلی آمپر
                نشتی خواهد داشت....
                در این صورت نشتی خیلی کم خواهد بود... نظر دوستان چیست؟؟؟؟

این هم توضیحات یک فروشنده داخلی که میزان نشتی را در 72 ساعت 1.08 میلی آمپر بیان کرده...

خرید اینترنتی خازن 500 فاراد 2.7 ولت به صورت خرده و عمده و قیمت انواع خازن ثابت در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

جدیدترین ویرایش توسط sina1359; ۲۲:۵۳ ۱۳۹۸/۰۳/۱۶.

دیدگاه

جریان مهمه ولی مشکل اینه که ولتاژ چقدر افت پیدا میکنه توی 72 ساعت؟!
                  چند تا نمودار دیدم الان حدود 20% از ولتاژ شارژ رو از دست میده. یعنی 2.7 ولت میشه 2.16 ولت ، بنظر بد نمیاد، چرا یکی نمیخری و عملی روش تست کنی؟

دیدگاه

جریان مهمه ولی مشکل اینه که ولتاژ چقدر افت پیدا میکنه توی 72 ساعت؟!
                    چند تا نمودار دیدم الان حدود 20% از ولتاژ شارژ رو از دست میده. یعنی 2.7 ولت میشه 2.16 ولت ، بنظر بد نمیاد، چرا یکی نمیخری و عملی روش تست کنی؟
                    سلام....
                    فکر خوبیه باید یکی بخرم و تست کنم ....
                    فقط نمیدونم چرا قیمتش تو ایران گرونه و فاصله زیادی با خازنهای معمولی داره
                    مثلا 500 فارادش 100 تا 300 تومان (برندهای مختلف) قیمت داره.....
                    یک مشکل دیگه نمودار د شارژ خازن هست که باید دیده باشی و با باتری خیلی فرق داره...
                    باتری در عمل دشارژ شدن
                    کاهش ولتاژش خیلی کمتر از خازن هست....
                    پس باید ظرفیت واقعی خازن را خیلی پایینتر در نظر بگیریم
                    برای مثال خازن 500 فاراد بر اساس فرمول چیزی حدود 300 تا 400 میلی آمپر ساعت
                    میتونه ذخیره داشته باشه.... اما ما باید حدود 150 میلی امپر ساعت بیشتر روی آن حساب نکنیم

به یک ماژول بوست DC to DC نیاز داریم که 0.9 -5 ولت را به 5 ولت در خروجی تبدیل کنه
                    در بازار بین 8 تا 16 تومان قیمت داره و 250 میلی آمپر و 650 میلی آمپرش موجوده....

پ.ن: راستی سوالت در مورد اینورتر سینوسی چی بود یادم رفته چی پرسیده بودی؟؟؟؟ببخشید من آلزایمر دارم

دیدگاه

سلام....
                      فکر خوبیه باید یکی بخرم و تست کنم ....
                      فقط نمیدونم چرا قیمتش تو ایران گرونه و فاصله زیادی با خازنهای معمولی داره
                      مثلا 500 فارادش 100 تا 300 تومان (برندهای مختلف) قیمت داره.....
                      یک مشکل دیگه نمودار د شارژ خازن هست که باید دیده باشی و با باتری خیلی فرق داره...
                      باتری در عمل دشارژ شدن
                      کاهش ولتاژش خیلی کمتر از خازن هست....
                      پس باید ظرفیت واقعی خازن را خیلی پایینتر در نظر بگیریم
                      برای مثال خازن 500 فاراد بر اساس فرمول چیزی حدود 300 تا 400 میلی آمپر ساعت
                      میتونه ذخیره داشته باشه.... اما ما باید حدود 150 میلی امپر ساعت بیشتر روی آن حساب نکنیم

به یک ماژول بوست DC to DC نیاز داریم که 0.9 -5 ولت را به 5 ولت در خروجی تبدیل کنه
                      در بازار بین 8 تا 16 تومان قیمت داره و 250 میلی آمپر و 650 میلی آمپرش موجوده....

پ.ن: راستی سوالت در مورد اینورتر سینوسی چی بود یادم رفته چی پرسیده بودی؟؟؟؟ببخشید من آلزایمر دارم
                      کلا خازن وقتی شارژه ظرفیتش کم میشه که بحثش پیچیده و جداس ولی حرفت درسته که باید بیشتر از چیزی که روش نوشته بگیری. کلا جنس توی ایران خیلی گرونه معمولا و البته این مدل خازن ها خیلی گرون تر از باطری معادلشون هستن برای همین صرف نمیکنه ازشون توی هر پروژه ای استفاده کرد! مثلا من میخاستم با باطری خورشدی و این خازن ها یه سیستم درست کنم که ماشین لباس شویی و ظرف شویی رو بتونم روشن کنم ( اون قسمت هیترشون 10 دقیقه روی 1000 وات برق لازم داره) و صرفجویی کنم ولی دیدم با سوپر کپسیتور سیستم حدود 10 میلیون تومن درمیاد تازه دلار 3 تومن بود اون موقع ، اگرمارک خاصی مدنظرته و تهران هستی میتونم برات بخرم بیارم البته کمتر از 2 ماه نمیتونم. سفرم هم هنوز مشخص نشده...

این ماژول ها هم معمولا بیشتر از 50% ادعاشون بیشتر توان بهت نمیده میخای بخری اینم محاسبه کن

اینورتور سینوسی رو پرسیدم که چکارش کردی جایی نصبش کردی؟ کار میکنه؟ تولید کردی؟ داستانش چی شد یادم خیلی روش کارکردیم ( کردی)
                      جدیدترین ویرایش توسط arvinfx; ۱۰:۵۷ ۱۳۹۸/۰۳/۱۷.

دیدگاه

کلا خازن وقتی شارژه ظرفیتش کم میشه که بحثش پیچیده و جداس ولی حرفت درسته که باید بیشتر از چیزی که روش نوشته بگیری. کلا جنس توی ایران خیلی گرونه معمولا و البته این مدل خازن ها خیلی گرون تر از باطری معادلشون هستن برای همین صرف نمیکنه ازشون توی هر پروژه ای استفاده کرد! مثلا من میخاستم با باطری خورشدی و این خازن ها یه سیستم درست کنم که ماشین لباس شویی و ظرف شویی رو بتونم روشن کنم ( اون قسمت هیترشون 10 دقیقه روی 1000 وات برق لازم داره) و صرفجویی کنم ولی دیدم با سوپر کپسیتور سیستم حدود 10 میلیون تومن درمیاد تازه دلار 3 تومن بود اون موقع ، اگرمارک خاصی مدنظرته و تهران هستی میتونم برات بخرم بیارم البته کمتر از 2 ماه نمیتونم. سفرم هم هنوز مشخص نشده...

این ماژول ها هم معمولا بیشتر از 50% ادعاشون بیشتر توان بهت نمیده میخای بخری اینم محاسبه کن

اینورتور سینوسی رو پرسیدم که چکارش کردی جایی نصبش کردی؟ کار میکنه؟ تولید کردی؟ داستانش چی شد یادم خیلی روش کارکردیم ( کردی)
                        سلام
                        اگر ارزان بودند برای ساخت باتری و اتصال به اینورتر خوب بود.... ولی چون به شدت گران هستند فقط برای
                        مدارهای کم مصرف خوب است.... اگر مثل خازنهای معمولی حدود 1000 تا 5000 بود به صرفه بود....
                        دیشب به فکر ساخت یک دستگاه جوش سیار کوچک که فقط چند خال جوش با آن بتوان زد... با این خازنها افتادم
                        در یک فیلم آماتور در یوتوب .... با یک خازن 400 فاراد یک تیغ موکت بری را کامل ذوب کرد...چون جریان ثابت است
                        و خروجی جریان بسیار بالاست....فکر کنم بتوان این کار را کرد! نظر شما چیست؟؟؟
                        اما افزایش ولتاژ خوب چون ولتاژ خازنها بسیار پایین است و خازن ها را باید سری کرد و با سری کردن خازن ....
                        ظرفیت آن کاهش میابد... به نظر من همان مدارات DC to DC بهتر خواهند بود... البته اگر راندمانش 50 درصد باشد که سری کردن آنها بهتر است...
                        پ.ن: یادش به خیر اینورتر سینوسی ..... بله وقت خیلی گذاشتم ولی اون چیزی که من و شما از اینورتر سینوسی صنعتی توقع داریم را نمیتوان با میکرو کنترلر ساخت
                        از بدترین اینورتر های چینی هم بد تر در میاد ..... بحث اتصال بارهای ترکیبی و مخصوصا بار خازنی که خیلی روی موج خروجی نویز میندازد.... موتور مشکل ندارد
                        ولی اینورتر باید قابلیت اتصال به هر باری را داشته باشد.... مدار بوست هم خیلی مهم است و هسته فریت با کیفیت و ماسفتهای اصل... که در ایران هر دفعه یک مدل
                        و کیفیت قطعه گیر میاید... نمیشد فکر تولید انبوه را داشت و چالش خیلی زیاد است...(در ایران چه کاری میتوان کرد.....)
                        تنها راه این است که از چیپهای اماده برای این کار استفاده کنید که واقعا خوب جواب میدهند... من تست نکردم ولی دوستان خریداری کرده و استفاده کرده اند...
                        بهترین فیدبک و اصلاح موج و بهترین کیفیت موج را در خروجی خواهید داشت....
                        ماژولش هم در بازار است و هم چیپش .... آروین خان این بهترین گزینه است....
                        شماتیک این ماژول ها هم در نت موجود میباشد.... وقتتونو روی مدارهای آنالوگ و میکرو نگذارید...

پ.ن2: شما آروین عزیز در چه کشوری اقامت دارید؟ هنوز هما کشور هستید؟ راستی حال برادر خوب هست؟ بهشون سلام برسونید....

-------------------------------------------اضافه شد--------------------------------------------
                        این هم لینک فروش ماژولش در فروشگاه سایت:

جدیدترین ویرایش توسط sina1359; ۱۴:۲۳ ۱۳۹۸/۰۳/۱۷.

دیدگاه

سلام

اما افزایش ولتاژ خوب چون ولتاژ خازنها بسیار پایین است و خازن ها را باید سری کرد و با سری کردن خازن ....
                          ظرفیت آن کاهش میابد... به نظر من همان مدارات DC to DC بهتر خواهند بود... البته اگر راندمانش 50 درصد باشد که سری کردن آنها بهتر است...
                          l
                          سلام به دوستای گلم ،
                          آقا سینا اگر از DC 2 DC استفاده کنی مسلما چون جریان بی باری زیادی داره ( در حد چند میلی آمپر ) انرژی خازن رو میخوره .
                          به نظرم بهترین روش اینه که ساعت مستقیم رو با همون سوپرکپ تغذیه کنید ،
                          مثلا اگر خازنتون 2.7 ولته ، یه زنر 2.7 ولت با خازن موازی کنید ، از سلول خورشیدی و بسته ولتاژش با یه مقاومت 100 الی 1000 اهمی سری با یک دیود شاتکی بدین به خازن ، دو سر تغذیه ساعت رو هم یه زنر 1.5 ولت بزارید و از + خازن به + باتری یه مقاومت 1000 اهمی بزنید ،
                          اینطوری خازن توسط پنل خورشیدی شارژ میشه و ساعت رو تغذیه میکنه ، زنر از اورولتاژ جلوگیری میکنه ، دیود شاتکی هم از برگشت انرژی به سلول هنگام ضعیف شدن نور جلوگیری میکنه ، مقاومت ها هم جریان رو محدود میکنن. چون زنر ها جریان نشتی بسیار کمی دارن ، خیلی دیرتر از ماژول های DC DC boost مدار رو تخلیه میکنن.
                          __________________________________________________ ______
                          اون عدد نشتی هم اگه اشتباه نکنم این نبود که در 72 ساعت X میلی آمپر نشتی داره ، بلکه بعد از گذشت 72 ساعت از متصل شدن به جریان ، نشتیش X میلی آمپر میشه . بهترین روش هم همون تست عملی

اگر تهران هستید ، زیر زمین امجد ، دست چپ ، فروشگاه امیر الکترونیک ، چند تا خازن 1.5 فاراد داشت ، دونه ای 25 میداد تا 1 ماه پیش
                          جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۱۵:۵۸ ۱۳۹۸/۰۳/۱۷.
                          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                          الکترونیک قدرت
                          الکترونیک آنالوگ
                          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                          ---------------------BMCELEC@-------------------
                          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                          ---------------www.bmc-elec.com--------------
                          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام جناب آقای حسینی - خوب هستید دوست عزیز؟
                            اگر به این صورت که میفرمایید و نشتی تا این اندازه بالاست که اصلا فکرش را نباید کرد
                            پس چرا در یوتوب کلی فیلم برای ساخت پاور بانک با این خازنها موجود است؟ البته در هیچکدام
                            نشان نداده که مثلا بعد از شارژ فلان ساعت ذخیره را نگه میدارد....
                            چی بگم.... از دوستان کسی تا به حال این خازنها را تست نکرده؟

--------------------اضافه شد------------------------------------------

در مورد dc to dc حق با شماست.... بهترین کار همان سری خازن است به 5.4 ولت و
                            استفاده از مقاومت و دیود زنر .... اما نفهمیدم شاتکی برای چی فرمودید استفاده داره
                            میتونید روی یک شماتیک دستی بفرمایید که به چه صورت دقیقا میفرمایید؟؟؟
                            جدیدترین ویرایش توسط sina1359; ۱۶:۴۴ ۱۳۹۸/۰۳/۱۷.

دیدگاه

سلام
                              اگر ارزان بودند برای ساخت باتری و اتصال به اینورتر خوب بود.... ولی چون به شدت گران هستند فقط برای
                              مدارهای کم مصرف خوب است.... اگر مثل خازنهای معمولی حدود 1000 تا 5000 بود به صرفه بود....
                              دیشب به فکر ساخت یک دستگاه جوش سیار کوچک که فقط چند خال جوش با آن بتوان زد... با این خازنها افتادم
                              در یک فیلم آماتور در یوتوب .... با یک خازن 400 فاراد یک تیغ موکت بری را کامل ذوب کرد...چون جریان ثابت است
                              و خروجی جریان بسیار بالاست....فکر کنم بتوان این کار را کرد! نظر شما چیست؟؟؟

بنظرم با یه ترانس بهتره اینکارو بکنی هزینش کمتره مگه بخای پرتابل باشه.

والا من 6 سال پیش که یدونه خریدم فهمیدم به هیچ دردیم نمیخوره و انداختمش توی جعبه خازنام که هنوزم اونجاس

پ.ن: یادش به خیر اینورتر سینوسی ..... بله وقت خیلی گذاشتم ولی اون چیزی که من و شما از اینورتر سینوسی صنعتی توقع داریم را نمیتوان با میکرو کنترلر ساخت
                              از بدترین اینورتر های چینی هم بد تر در میاد ..... بحث اتصال بارهای ترکیبی و مخصوصا بار خازنی که خیلی روی موج خروجی نویز میندازد.... موتور مشکل ندارد
                              ولی اینورتر باید قابلیت اتصال به هر باری را داشته باشد.... مدار بوست هم خیلی مهم است و هسته فریت با کیفیت و ماسفتهای اصل... که در ایران هر دفعه یک مدل
                              و کیفیت قطعه گیر میاید... نمیشد فکر تولید انبوه را داشت و چالش خیلی زیاد است...(در ایران چه کاری میتوان کرد.....)
                              تنها راه این است که از چیپهای اماده برای این کار استفاده کنید که واقعا خوب جواب میدهند... من تست نکردم ولی دوستان خریداری کرده و استفاده کرده اند...
                              بهترین فیدبک و اصلاح موج و بهترین کیفیت موج را در خروجی خواهید داشت....
                              ماژولش هم در بازار است و هم چیپش .... آروین خان این بهترین گزینه است....
                              شماتیک این ماژول ها هم در نت موجود میباشد.... وقتتونو روی مدارهای آنالوگ و میکرو نگذارید...
                              بله چند نمونه چینی بازکردم دیدم که از همین ماژول استفاده کردن دومدل هم داره یه مدلش هی چیپش میسوزه ورژن بهترش دیگه نمیسوزه.

پ.ن2: شما آروین عزیز در چه کشوری اقامت دارید؟ هنوز هما کشور هستید؟ راستی حال برادر خوب هست؟ بهشون سلام برسونید....
                              من در کشور دور و دوست سریلانکا هستم ، سلامت باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X