اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لحیم کردن آی سی BGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لحیم کردن آی سی BGA

سلام دوستان، یه سوال دارم:
    فیلم هایی که تو یوتیوب درباره آی سی BGA هست اگه دقت کرده باشین هنگام لحیم کردن آی سی یه ماده ای که نمی دونم فلاکس هست یا روغن لحیم، رو روی پد های PCB می ریزه و بعد از اون آی سی رو روش قرار میده و بعدش هیت میده.
    سوالم اینه که اون ماده چیه؟ اگه فلاکسه پس چرا من وقتی روی پد های PCB میریزمش و بعد از هیت دادن آی سی نمی چسبه و وقتی آی سی رو بر میدارم، فلاکس تبدیل به یه لایه ضخیم روغن میشه؟!!!

پاسخ : لحیم کردن آی سی BGA

اون خمیر خاکستری رنگ فلاکس نیست، اسمش خمیر قلع یا Solder paste هستش و با حرارت هیتر تبدیل به قلع مذاب میشه
    فلاکس هم ممکنه نیاز داشته باشین
    شابلون هم ممکنه نیاز بشه

دیدگاه

بله در تایید حرف دوستمون اون همون خمیر قلعه که نو فروشگاه هم داره .
      نوشته اصلی توسط Hesam_M نمایش پست ها
      اون خمیر خاکستری رنگ فلاکس نیست، اسمش خمیر قلع یا Solder paste هستش و با حرارت هیتر تبدیل به قلع مذاب میشه
      فلاکس هم ممکنه نیاز داشته باشین
      شابلون هم ممکنه نیاز بشه

دیدگاه

دوستان
        همین خمیر قلع eca با اینکه درب قوطی سفت بوده ولی بخشهای زیادی از آن سنگ شده و فقط کمی از ته قوطی همچنان خمیری است
        بنظرتان راه حلی دارد تا دوباره از حالت جامد و سفت به خمیر تبدیل کنیم¿

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس ربانی نمایش پست ها
          دوستان
          همین خمیر قلع eca با اینکه درب قوطی سفت بوده ولی بخشهای زیادی از آن سنگ شده و فقط کمی از ته قوطی همچنان خمیری است
          بنظرتان راه حلی دارد تا دوباره از حالت جامد و سفت به خمیر تبدیل کنیم¿
          یه کم فلاکس باهاش مخلوط کن

دیدگاه

Re: لحیم کردن آی سی BGA

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
            سلام دوستان، یه سوال دارم:
            فیلم هایی که تو یوتیوب درباره آی سی BGA هست اگه دقت کرده باشین هنگام لحیم کردن آی سی یه ماده ای که نمی دونم فلاکس هست یا روغن لحیم، رو روی پد های PCB می ریزه و بعد از اون آی سی رو روش قرار میده و بعدش هیت میده.
            سوالم اینه که اون ماده چیه؟ اگه فلاکسه پس چرا من وقتی روی پد های PCB میریزمش و بعد از هیت دادن آی سی نمی چسبه و وقتی آی سی رو بر میدارم، فلاکس تبدیل به یه لایه ضخیم روغن میشه؟!!!
            سلام اساتید همه راهنمایی کردند ولی همون مایع فلاکسه که معمولا رنگ قرمز تیره مایل به قهوه ای د اره که بعد خشک شدن حالت چسبندگی شدید داره و برای روان کاری جاهایی که مثل ای سی های لحیمی خمیر و روغن لحیم محدودیت داره استفاده میشه هم برای ریبال هم برای ریسولد کردن گزینه مناسبیه بصورت لیتری بسته بندی 4 لیتری هم دیدم میفروشند و خودمم همین شکلیشو خریدم واقعا معجزه میکرد

ولی چرا استنسیل و گیره مخصوصشو نمیگیرید که خود چیپ رو ریبال کنید ؟؟؟ ریبال pcb فکر نمیکنم زیاد جالب در بیاد
            استنسیل هم معمولا قیمت بالایی نداره و با یه بسته توپ قلع و یکم خمیر فلاکس راحت میشه ریبال کرد حتی اگه بی جی ای ماشین نداشته باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X