اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ESP8266 یا HC05

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ESP8266 یا HC05

سلام.برای انجام پروژه ی دانشگاهم میخواستم یه مشورتی از دوستان بگیرم
    پروژه ی من دو تا ماشین کنترلی هست که یکی فرمانده یا MASTER هست و دیگری سرباز یا SLAVE.سرباز باید هر کاری که فرمانده انجام میده ازش تقلید کنه(ینی اگر گردش به راست داشت اون هم به راست بپیچه و اگر گردش به چپ داشت اون هم ...) .علاوه بر اینها مقدار خروجی یک سنسور هم ربات فرمانده باید واسه سرباز بفرسته.(خواستم مقدار داده ارسالی و دریافتی رو بدونید)
    حالا من تابحال از هیچ کدوم از ماژول های ذکر شده در تاپیک استفاده نکردم.میخواستم ببینم دوستان کدوم یک از این دومورد رو به بنده پیشنهاد میکنن که در اولویت محاسنشون کارکرد باهاش ساده باشه و از پس سرعت انتقال داده بر بیاد.چون تقریبا ربات SLAVE باید به قول معروف به طور انلاین اطلاعات MASTER رو دریافت کنه
    پیشاپیش از وقتی که میگذارید نهایت تشکر و قدردانی رو دارم

پاسخ : ESP8266 یا HC05

نوشته اصلی توسط sj.ahd77 نمایش پست ها
    سلام.برای انجام پروژه ی دانشگاهم میخواستم یه مشورتی از دوستان بگیرم
    پروژه ی من دو تا ماشین کنترلی هست که یکی فرمانده یا MASTER هست و دیگری سرباز یا SLAVE.سرباز باید هر کاری که فرمانده انجام میده ازش تقلید کنه(ینی اگر گردش به راست داشت اون هم به راست بپیچه و اگر گردش به چپ داشت اون هم ...) .علاوه بر اینها مقدار خروجی یک سنسور هم ربات فرمانده باید واسه سرباز بفرسته.(خواستم مقدار داده ارسالی و دریافتی رو بدونید)
    حالا من تابحال از هیچ کدوم از ماژول های ذکر شده در تاپیک استفاده نکردم.میخواستم ببینم دوستان کدوم یک از این دومورد رو به بنده پیشنهاد میکنن که در اولویت محاسنشون کارکرد باهاش ساده باشه و از پس سرعت انتقال داده بر بیاد.چون تقریبا ربات SLAVE باید به قول معروف به طور انلاین اطلاعات MASTER رو دریافت کنه
    پیشاپیش از وقتی که میگذارید نهایت تشکر و قدردانی رو دارم
    سلام وقت بخیر اگه ممکنه اطلاعات بیشتری در اختیار بنده یا سایر عزیزان قرار بدید تا بتونیم بهتر کمک کنیم
    از میکرو هم استفاده می خواید استفاده کنید یا فقط از پردازنده ماژول و اگر انتخاب کردید چه مدلی هست
    بردی که نیاز دارید چقدره و آیا کانال رمز گذاری یا ساده و آیا روش ارسال چه نوعی باشه فرق داره یا نه مثلاً fsk یا ask یا هرچیزی ...

دیدگاه

حقیقتش برد اصلی دوتا ربات من آردوینو اونو هست.درمورد برش هم که فرمودی نهایتا 5 متر میشه بیشتر نیست.چون موقع حرکت ربات ها کنار هم اند و فاصلشون بیشتر از 5 متر نمیشه
      ماژولی هم انتخاب نکردم.موندم از بین این دو کدوم رو انتخاب کنم.بیشتر سادگی کار باهاش برام مهمه چون خیلی وقت ندارم برای یادگیریش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sj.ahd77 نمایش پست ها
        حقیقتش برد اصلی دوتا ربات من آردوینو اونو هست.درمورد برش هم که فرمودی نهایتا 5 متر میشه بیشتر نیست.چون موقع حرکت ربات ها کنار هم اند و فاصلشون بیشتر از 5 متر نمیشه
        ماژولی هم انتخاب نکردم.موندم از بین این دو کدوم رو انتخاب کنم.بیشتر سادگی کار باهاش برام مهمه چون خیلی وقت ندارم برای یادگیریش.
        سلام ببخشید کمی گرفتار بودم شما می تونید از esp8266 استفاده کنید که هم منابع زیادی بصورت فارسی و انگلیسی داره و هم با نرم افزار آردوینو قابل پروگرام بوده و در صورت ساده بودن دستورات و فقط ارتباطات حرکتی اگر مد نظرتون هست بدون ماژول اونو و اتصال مستقیم به ماژول درایور موتور قابل بکارگیری هست برای حالت مستر و اسلیو هم نیازی نیست اونو با درگاه ارتباطی هم خوان کنید و با برنامه نویسی بدست می آد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X