ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2007/04/16
    8
    0

اختلال در سنسورهای مغناطیسی و قطب نما در کنار موتور!

سلام!
    در مورد سنسورهای مغناطیسی که در زاویه سنجی و قطب نمای دیجیتال به کار می روند سوال داشتم. آیا موتور هایی که استفاده میشوند بهعث اختلال تو کار سنسور نمیشن؟
    2008/07/18
    209
    1

پاسخ : اختلال در سنسورهای مغناطیسی و قطب نما در کنار موتور!

چرا دوست عزیز.میدانهای الکترومغناطیسی بر روی این سنسورها اثر گذارند.برای اندازه گیری زاویه بهتره از سنسوهایی موسوم به ACCELEROMETER استفاده کنید.
    2008/08/04
    Lost Heaven
    291
    0

دوست من .. فکر نمیکنم برای اندازه گیری زاویه یا ساخت قطب نما استفاده از ACCELEROMETER (شتاب سنج ) مناسب باشه :redface:
    منظورتون اینه که با انتگرال گیری از شتاب زاویه بدست بیاد ؟
    That`s It ...I`m out of here
    2008/07/18
    209
    1

سلام.ممنون از اشاره به جایی که داشتید.بسیاری از دوستان دیگر رو هم دیدم که با شنیدن عنوان این سنسورها توانایی اندازه گیری زاویه رو از اونها نفی میکنند. اما اگر به Application note های اونها توجه کنید میبینید که خروجی اونها دقیقا میزان چرخش حول محورهای اصلی را نشون میده.
    یکی از معروف ترین این سنسورها ADXL202 هست که من خودم کار زاویه سنجی حول 2 محور را با اون انجام دادم.امیدوارم راهنماییم درست و کارساز باشه.
    موفق باشید.
    2008/08/04
    Lost Heaven
    291
    0

واقعا :surprised:
    اینجوری که محشره ...
    یعنی میشه باهاش سرعت رو هم اندازه گرفت ؟؟ :wow:
    That`s It ...I`m out of here
    2007/05/05
    109
    3

سلام جناب آقای M.M-T:
    ممکنه بیشتر توضیح بدین ؟ من یک سنسور ADXL330 دارم که خروجی اون رو تصمیم دارم در ربات با خروجی 3 سنسور GYRO ، به نام ADXRS300 ترکیب کنم ومقدار شیب و شتاب و زاویه حرکت پی ببرم این صحبت شما اگر در مورد این سنسور شتاب هم درست باشه خیلی به من کمک می کنه.

با تشکر
    خبر آمد خبری در راه است---- خرم آندل که ازو گاهست
    2007/07/19
    تهران
    1,346
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط M.M.-T
    سلام.ممنون از اشاره به جایی که داشتید.بسیاری از دوستان دیگر رو هم دیدم که با شنیدن عنوان این سنسورها توانایی اندازه گیری زاویه رو از اونها نفی میکنند. اما اگر به Application note های اونها توجه کنید میبینید که خروجی اونها دقیقا میزان چرخش حول محورهای اصلی را نشون میده.
    یکی از معروف ترین این سنسورها ADXL202 هست که من خودم کار زاویه سنجی حول 2 محور را با اون انجام دادم.امیدوارم راهنماییم درست و کارساز باشه.
    موفق باشید.
    با سلام
    دو سوال برام پیش آمد ، اگه ممکنه ، توضیح بفرمایید .
    میزان دقت adxl202 چقدره ؟ 0.1 درجه ؟ 0.05 درجه ؟ .. چه قدر ؟
    اگر وضعیت جسمی که adxl202 بااون ارتباط داره ، در یک زاویه مشخصی ( مثلا 14.55 درجه منفی ، در راستای افق ) قرار گرفته و ثابت بمونه ، آیا باز هم در خروجی adxl202 مقدار اون زاویه وجود داره و یا اینکه در حالت ثبات جسم ، adxl202 مقداری رو نشون نمیده ؟
    با تشکر
    2008/07/18
    209
    1

والا اگر اشتباه نکنم سنسور adxl330 مدل 3 محوره همون سنسور هست و تفاوت ساختاری نداره.
    در مورد دقت دو عامل موثر هستند.اول توانایی خود سنسور از نظر نوع ساخت و تکنولوژی بکار رفته،که برای اون طبعا باید به دیتاشیت سنسور مراجعه بفرمایید.
    عامل دوم الگوریتم اندازه گیری DUTY CYCLE هست که چقدر دقت و پایداری داشته باشه.
    و جواب سوال آخر اینه که بله خروجی دقیقا متناسب با زاویه، ثابت وجود داره و در هر لحظه قابل دسترسی هست.
    2008/10/02
    44
    1

دوست عزيزم M.M.T سلام.
    مدتي است كه يك پروژه صنعتي توي شركت داريم و در اون بايد زاويه انحراف رو نسبت به سطح افق اندازه گيري كنيم. به همين دليل يك تيم قوي از بچه هاي شركت روي انواع سنسورهاي موجود در بازار كار كردند. يكي از اين سنسورها ADXL202 بود. و چند ماهي با اون كار ميكرديم. زاويه اي كه توي Application note اشاره شده همه مربوط به زاويه نسبت به سطح افق است. همانطور كه دوست عزيزمان اشاره كردند اين سنسور يك شتاب سنجه و ميتونه نيروي گرانش زمين ( كه به يك معنا همون شتاب مشه ) رو اندازه گيري كنه. در نتيجه با وجود دو محور بودن سنسور ، اون فقط ميتونه انحراف رو نسبت به سطح افق بده. براي درك بهتر يك صفحه رو تصور كن كه در راستاي سطح افق قرار گرقته، در اين صورت اگر هر محور نسبت به سطح افق منحرف بشه سنسور نشون ميده . اما اگر اين صفحه رو نسبت به محور عمود به صفحه بچرخوني ( تغيير نسبت به قطبهاي زمين ) سنسور شتاب سنج عكس العملي نشون نميده. زيرا در اين صورت در مقدار بردار g ( نيروي گرانش ) كه از سطح صفحه ميگذره تغييري بوجود نيومده .
    در جواب سئوال دقت اين سنسور ، ما با تلاش زياد و بهينه كردن مداراتمون به 0.05 درجه رسيديم!
    2008/07/18
    209
    1

ممنون از توجهتون.
    خب دوست من با استفاده از سنسور سه محوره اون هرگونه تغییر در زوایا قابل اندازه گیری هست.مثل دسته کنسولهای بازی.
    شما از Duty Cycle استفاده کردید یا خروجی رو dc کردید و با A/D مقدار خروجی رو خوندید؟
    آیا سنسور بهتری هم پیدا کردید؟
    دوست عزیز یه سوال دیگه هم داشتم و اونم اینه که میشه یکسری نکات درمورد بالابردن دقت این نوع سنسورها بفرمایید.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21