اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل جریان درایور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل جریان درایور

با سلام خدمت استاتید
    من یه درایور جریان ثابت ک حدود 300میلی امپر جریان داره رو دارم بعد این میخاد یه صفحه لامپ ال ای دی سقفی رو راه بندازه تو صفحه یه ریسه ال ای دی هست ک ال ای دی ها سه تا سه تا باهم موازی شدن بعد تا بیستا دسته باهم سریع شدن بدون هیچ مقاومت و چیزی اوکی؟؟؟
    حالا مشکل اینجاست ک درایور جریان ثابت و ولتاژ رو با توجه ب نیاز ال ای دی ها میفرسته بعد اینطوری دو سر هر ال ای دی فول ولتاژ میافته بعد چند روز میسوزه حالا اگر مقاومت با اهم پایین بزاری ک درایور براه اونم ولتاژ میفرسته این خیالشم نیست و اگر مقدار مقاومت زیاد باشه درایور پس میکشه و ال ای دی ها ب صورت چشمک زن میشن و لتاژ دو سرشون 2.6 میشه اگر کسی راه حلی بجز عوض کردن ریسه ال ای دی داره ممنون میشیم عرض کنه
    با تشکر

پاسخ : کنترل جریان درایور

نوشته اصلی توسط Mohammadrezaaf نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاتید
    من یه درایور جریان ثابت ک حدود 300میلی امپر جریان داره رو دارم بعد این میخاد یه صفحه لامپ ال ای دی سقفی رو راه بندازه تو صفحه یه ریسه ال ای دی هست ک ال ای دی ها سه تا سه تا باهم موازی شدن بعد تا بیستا دسته باهم سریع شدن بدون هیچ مقاومت و چیزی اوکی؟؟؟
    حالا مشکل اینجاست ک درایور جریان ثابت و ولتاژ رو با توجه ب نیاز ال ای دی ها میفرسته بعد اینطوری دو سر هر ال ای دی فول ولتاژ میافته بعد چند روز میسوزه حالا اگر مقاومت با اهم پایین بزاری ک درایور براه اونم ولتاژ میفرسته این خیالشم نیست و اگر مقدار مقاومت زیاد باشه درایور پس میکشه و ال ای دی ها ب صورت چشمک زن میشن و لتاژ دو سرشون 2.6 میشه اگر کسی راه حلی بجز عوض کردن ریسه ال ای دی داره ممنون میشیم عرض کنه
    با تشکر
    با سلام
    درایور های LED جریانشون ثابت هست و ولتاژ را در یک رنج کمی تنظیم می کنند، معمولا
    به نظرم شما می تونید یک مقاومت متغیر در خروجی درایو قرار بدید که ولتاژ را تنظیم کنه، با چرخش ولوم شاهد تغییر میزان نور LED ها خواهید بود.
    اگر شما سه سری LED موازی دارید، سعی کنید مقاومت سه شاخه با هم برابر باشند.در غیر این صورت شاخه ای که مقاومت کمتری داره جریان بیشتری می کشه و روشنایی LED ها متفاومت می شه.

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
      من بیستا دسته ال ای دی دارم ک ال ای دی ها اول سه تا سه تا موازی شدن بعد با هم سری شدن
      ک میشه بیست تا 3.3 در نتیجه 66 ولت
      یه خورده روشن تر توضیح بدید ممنون میشم من ابتداییم زیاد وارد نیستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Quantum. نمایش پست ها
        با سلام
        درایور های LED جریانشون ثابت هست و ولتاژ را در یک رنج کمی تنظیم می کنند، معمولا
        به نظرم شما می تونید یک مقاومت متغیر در خروجی درایو قرار بدید که ولتاژ را تنظیم کنه، با چرخش ولوم شاهد تغییر میزان نور LED ها خواهید بود.
        اگر شما سه سری LED موازی دارید، سعی کنید مقاومت سه شاخه با هم برابر باشند.در غیر این صورت شاخه ای که مقاومت کمتری داره جریان بیشتری می کشه و روشنایی LED ها متفاومت می شه.
        ولوم قرار دادم در کمترین مقدرا تمام ال ای دی ها روشن میمونن اگر زیادش کنی هم چشمک میزنند درایور نمیزاره با مقاومت کنترلش کنی
        ولومم سوخت
        ,

دیدگاه

سلام
          مشخصات درایور شما را نمی دانم ولی معمولا درایور های LED کارشون این هست که جریان را ثابت نگه می دارند، دلیلش هم این هست که LED یک قطعه ی نیمه رسانا هست و با افزایش دما، مقاومتش کاهش پیدا می کنه و جریان بیشتری می کشه و در نتیجه می سوزه یا عمرش کم می شه.
          مقاومت هم با توجه به قوانین مداری به اندازه ی IR ولتاژ را کاهش می دهد، مثلا وقتی شما در شاخه ای 300 میلی آمپر جریان دارید اگر یک مقاومت 10 آمپر قرار دهید به اندازه ی 3 ولت کاهش ولتاژ خواهید داشت.
          حالا یک درایور LED مثلا طراحی شده از 12 الی 18 ولت ولتاژ بده، وقتی شما مقاومت را به صورتی تنظیم کنید که مثلا به اندازه ی 20 ولت ولتاژ مصرف کنه روشنایی LED کاهش پیدا می کنه.
          البته من آگاهی نسبت به مدل درایور شما ندارم، ممکنه توضیحاتم در این مورد درست نباشه، لطفا از سایرین نیز راهنمایی بگیرید.
          همچنین رگولاتور lm317 بسیار کاربردی و ارزان قیمت هست که شما می تونید به راحتی برای درایو LED ها ازش استفاده کنید.
          امیدوارم کمک کرده باشم
          موفق باشید

دیدگاه

سلام
            مشخصات درایور شما را نمی دانم ولی معمولا درایور های LED کارشون این هست که جریان را ثابت نگه می دارند، دلیلش هم این هست که LED یک قطعه ی نیمه رسانا هست و با افزایش دما، مقاومتش کاهش پیدا می کنه و جریان بیشتری می کشه و در نتیجه می سوزه یا عمرش کم می شه.
            مقاومت هم با توجه به قوانین مداری به اندازه ی IR ولتاژ را کاهش می دهد، مثلا وقتی شما در شاخه ای 300 میلی آمپر جریان دارید اگر یک مقاومت 10 آمپر قرار دهید به اندازه ی 3 ولت کاهش ولتاژ خواهید داشت.
            حالا یک درایور LED مثلا طراحی شده از 12 الی 18 ولت ولتاژ بده، وقتی شما مقاومت را به صورتی تنظیم کنید که مثلا به اندازه ی 20 ولت ولتاژ مصرف کنه روشنایی LED کاهش پیدا می کنه.
            البته من آگاهی نسبت به مدل درایور شما ندارم، ممکنه توضیحاتم در این مورد درست نباشه، لطفا از سایرین نیز راهنمایی بگیرید.
            همچنین رگولاتور lm317 بسیار کاربردی و ارزان قیمت هست که شما می تونید به راحتی برای درایو LED ها ازش استفاده کنید.
            امیدوارم کمک کرده باشم
            موفق باشید
            اها دست گلت درد نکنه
            این نقشه دقیقه درایورم
            ای سی فکر کنم گزینه مناسبی باشه
            میشه با تنظیم پایه adjust ای سی 317 کاری کرد ک ولتاژ ورودی هر چقدر ک باشه تو ولتاز خروجی فقط 60 ولت داشته باشیم؟؟؟
            اگر میشه لطفا دربارش توضیح بدید
            جدیدترین ویرایش توسط Mohammadrezaaf; ۱۱:۰۴ ۱۳۹۸/۰۳/۲۰.

دیدگاه

با سلام خدمت استاتید
              با تشکر
              سلام
              نوع LED ها مهم هست!
              با توضیحات شما، انگار از هر LED جریانی در حدود 100mA عبور می دهید. ابتدا سوال اینجاست که آیا LED های شما نیاز به چنین جریانی دارند یا خیر؟!
              به علاوه باید درایوری انتخاب شود که 66 ولت در رنج تغییرات ولتاژی آن باشد!
              بنابراین قدم اول و مهم این است که شما مشخصات الکتریکی بار (ولتاژ و جریان) را مشخص کنید تا بتوان برای آن مدار درایو ارائه داد.
              *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
                سلام
                نوع LED ها مهم هست!
                با توضیحات شما، انگار از هر LED جریانی در حدود 100mA عبور می دهید. ابتدا سوال اینجاست که آیا LED های شما نیاز به چنین جریانی دارند یا خیر؟!
                به علاوه باید درایوری انتخاب شود که 66 ولت در رنج تغییرات ولتاژی آن باشد!
                بنابراین قدم اول و مهم این است که شما مشخصات الکتریکی بار (ولتاژ و جریان) را مشخص کنید تا بتوان برای آن مدار درایو ارائه داد.
                درایور دارم ریسه ال ای دی هم دارم فقط میخام دستکاریش کنم ک نسوزه
                ال ای دی ها نیم وات مدل 5730 ه . رو درایور زده 300 میلی امپر جریانی ک درایو ر ارائه میده مدار فقط 240 میلی امپر میکشه تا اینجا مشکلی نیست مشکل اینه ریسه ال ای دی هیچ مقاومتی نداره ک از مواظبت بشه سریع داغ میشن چون هر دسته 3.3 ولت بهشون میرسه ک مجموعا میشه 66 ولت
                حالا میخایم یجوری ولتاژ ب ریسه برسه ک همه ال دی ها تو وضعیت نرمال باشن ک فشارشون نیاد و داغ نکنند

دیدگاه

درایور دارم ریسه ال ای دی هم دارم فقط میخام دستکاریش کنم ک نسوزه
                  ال ای دی ها نیم وات مدل 5730 ه . رو درایور زده 300 میلی امپر جریانی ک درایو ر ارائه میده مدار فقط 240 میلی امپر میکشه تا اینجا مشکلی نیست مشکل اینه ریسه ال ای دی هیچ مقاومتی نداره ک از مواظبت بشه سریع داغ میشن چون هر دسته 3.3 ولت بهشون میرسه ک مجموعا میشه 66 ولت
                  حالا میخایم یجوری ولتاژ ب ریسه برسه ک همه ال دی ها تو وضعیت نرمال باشن ک فشارشون نیاد و داغ نکنند
                  ببین دوست عزیز.. شما یه تصوری تو ذهنت هست و بر اساس اون دنبال پاسخ هستی، ولی این تصور شما غلطه! شما ذهنت رو پاک کن و فقط به سوالات من و دوستان پاسخ بده تا به نتیجه برسی.
                  درایور LED نیاز به مقاومت نداره. پس دلیل داغی و سوختن LED ها نبودن مقاومت نیست.
                  شما تو نت مشخصات دقیق LED ها رو جستجو کن و همچنین چنتا عکس از LED ها و ترکیبشون بذار تا ببینیم قضیه چیه.

دیدگاه

ببین دوست عزیز.. شما یه تصوری تو ذهنت هست و بر اساس اون دنبال پاسخ هستی، ولی این تصور شما غلطه! شما ذهنت رو پاک کن و فقط به سوالات من و دوستان پاسخ بده تا به نتیجه برسی.
                    درایور LED نیاز به مقاومت نداره. پس دلیل داغی و سوختن LED ها نبودن مقاومت نیست.
                    شما تو نت مشخصات دقیق LED ها رو جستجو کن و همچنین چنتا عکس از LED ها و ترکیبشون بذار تا ببینیم قضیه چیه.
                    این از نقشه درایور

اینم ال ای دی ها تا بیست دسته پشت سر هم سری شدن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

بعد ال ای دی و درایو ر کلملا سالم و هیچ نقصی نداره شرکتی همینطوریه
                    گرمای بیش از حس ال ای دی ها باعث میشه بسوزن
                    درایو ر وقتی هیچ ب مدار متصل نیست تا دویست و چهل ولت دو سرش داره وقتی وضل میشه میشه 66 ولت دقیقا تا جایی ک ال ای د ی ها جا دارن
                    خوب دیگه فکر نکنم چیزی باشه ک نگقته باشم

دیدگاه

این از نقشه درایور

اینم ال ای دی ها تا بیست دسته پشت سر هم سری شدن

بعد ال ای دی و درایو ر کلملا سالم و هیچ نقصی نداره شرکتی همینطوریه
                      گرمای بیش از حس ال ای دی ها باعث میشه بسوزن
                      درایو ر وقتی هیچ ب مدار متصل نیست تا دویست و چهل ولت دو سرش داره وقتی وضل میشه میشه 66 ولت دقیقا تا جایی ک ال ای د ی ها جا دارن
                      خوب دیگه فکر نکنم چیزی باشه ک نگقته باشم
                      با لحاظ کردن همه ی موارد به نظر میاد اشکالی وجود نداره که نیاز به اصلاح داشته باشه.
                      هر LED در حدود 0.5W توان مصرف می کنه که بخش زیادیش به صورت گرما تلف میشه. با توجه به چیدمان LED ها در عکس، تراکم LED ها زیاد هست و در یک فضای کوچک حجم زیادی گرما داریم که باید تخلیه شود.
                      بنابراین به نظر من استفاده از یک صفحه ی آلومینیومی به عنوان هیت سینک که بتوان تیغه های LED را روی آن چسباند، در عمل خنک سازی بسیار موثر است و می تواند مشکل شما را برطرف کند.
                      از چسب سفید سیلیکون (هادی حرارت) برای چسباندن استفاده کنید. دقت کنید که چسب سیلیکون با خمیر سیلیکون متفاوت است.

دیدگاه

با لحاظ کردن همه ی موارد به نظر میاد اشکالی وجود نداره که نیاز به اصلاح داشته باشه.
                        هر LED در حدود 0.5W توان مصرف می کنه که بخش زیادیش به صورت گرما تلف میشه. با توجه به چیدمان LED ها در عکس، تراکم LED ها زیاد هست و در یک فضای کوچک حجم زیادی گرما داریم که باید تخلیه شود.
                        بنابراین به نظر من استفاده از یک صفحه ی آلومینیومی به عنوان هیت سینک که بتوان تیغه های LED را روی آن چسباند، در عمل خنک سازی بسیار موثر است و می تواند مشکل شما را برطرف کند.
                        از چسب سفید سیلیکون (هادی حرارت) برای چسباندن استفاده کنید. دقت کنید که چسب سیلیکون با خمیر سیلیکون متفاوت است.
                        ممنون از توضیح ها ی خوبتون
                        میشه در مورد عملکرد ای سی و کل مدار یه توضیح مختصری بدیدن؟

دیدگاه

ممنون از توضیح ها ی خوبتون
                          میشه در مورد عملکرد ای سی و کل مدار یه توضیح مختصری بدیدن؟
                          خواهش می کنم
                          کدوم آی سی؟؟؟

دیدگاه

سلام
                            اگر به یک منبع تغذیه متغیر دسترسی داشته باشید (معمولا فروشندگان LED دارند) می توانید، تست کنید ببینید که در چه جریان و ولتاژی نتیجه ی مورد نظرتان را خواهید داشت.
                            سایت درایور و آی سی اش خیلی چینی بود زیاد متوجه نشدم.
                            یک نظری دارم، می گم خدمتتون ولی از دیگران هم بپرسید که یه وقت خدایی نکرده به درایورتون آسیب نرسه. (ممکنه اشتباه کنم)
                            به نظرم یک پتانسیومتر در این قسمت اضافه کنید، بشه ولتاژ خروجی را تنظیم کرد.

رگولاتور LM317 هم می شه ولتاژ و جریان خروجی اش را تنظیم کرد، البته حداکثر تا 35 ولت کار می کنه. جستجو کنید lm317 power supply
                            موفق باشید
                            موفق باشید

دیدگاه

خواهش می کنم
                              کدوم آی سی؟؟؟
                              این ای سی ک تو مدار و کلا نحوه عملکرد مدار چطوری جریان مدار کنترله میشه ای سی و سلف و اون خازن اخر نقششون چیه؟؟؟
                              بعد شما ک مسلط هستید میشه با مقدار هزینه کردن کاری کرد ک طول عمر ال ای دی ها بیشتر بشه؟؟

سلام
                              اگر به یک منبع تغذیه متغیر دسترسی داشته باشید (معمولا فروشندگان LED دارند) می توانید، تست کنید ببینید که در چه جریان و ولتاژی نتیجه ی مورد نظرتان را خواهید داشت.
                              سایت درایور و آی سی اش خیلی چینی بود زیاد متوجه نشدم.
                              یک نظری دارم، می گم خدمتتون ولی از دیگران هم بپرسید که یه وقت خدایی نکرده به درایورتون آسیب نرسه. (ممکنه اشتباه کنم)
                              به نظرم یک پتانسیومتر در این قسمت اضافه کنید، بشه ولتاژ خروجی را تنظیم کرد.

رگولاتور LM317 هم می شه ولتاژ و جریان خروجی اش را تنظیم کرد، البته حداکثر تا 35 ولت کار می کنه. جستجو کنید lm317 power supply
                              موفق باشید
                              موفق باشید
                              دستتنون درد نکنه مقاومت متغییر رو امتحان میکنم حتما. ای سی رگولاتورم گذینه خوبیه و لی متاسفانه ولتاژ خروجیش خیلی کمه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X