ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2018/12/23
    15
    2

Talking کنترل جریان درایور

با سلام خدمت استاتید
    من یه درایور جریان ثابت ک حدود 300میلی امپر جریان داره رو دارم بعد این میخاد یه صفحه لامپ ال ای دی سقفی رو راه بندازه تو صفحه یه ریسه ال ای دی هست ک ال ای دی ها سه تا سه تا باهم موازی شدن بعد تا بیستا دسته باهم سریع شدن بدون هیچ مقاومت و چیزی اوکی؟؟؟
    حالا مشکل اینجاست ک درایور جریان ثابت و ولتاژ رو با توجه ب نیاز ال ای دی ها میفرسته بعد اینطوری دو سر هر ال ای دی فول ولتاژ میافته بعد چند روز میسوزه حالا اگر مقاومت با اهم پایین بزاری ک درایور براه اونم ولتاژ میفرسته این خیالشم نیست و اگر مقدار مقاومت زیاد باشه درایور پس میکشه و ال ای دی ها ب صورت چشمک زن میشن و لتاژ دو سرشون 2.6 میشه اگر کسی راه حلی بجز عوض کردن ریسه ال ای دی داره ممنون میشیم عرض کنه
    با تشکر
    2017/12/26
    106
    71

پاسخ : کنترل جریان درایور

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadrezaaf

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام خدمت استاتید
    من یه درایور جریان ثابت ک حدود 300میلی امپر جریان داره رو دارم بعد این میخاد یه صفحه لامپ ال ای دی سقفی رو راه بندازه تو صفحه یه ریسه ال ای دی هست ک ال ای دی ها سه تا سه تا باهم موازی شدن بعد تا بیستا دسته باهم سریع شدن بدون هیچ مقاومت و چیزی اوکی؟؟؟
    حالا مشکل اینجاست ک درایور جریان ثابت و ولتاژ رو با توجه ب نیاز ال ای دی ها میفرسته بعد اینطوری دو سر هر ال ای دی فول ولتاژ میافته بعد چند روز میسوزه حالا اگر مقاومت با اهم پایین بزاری ک درایور براه اونم ولتاژ میفرسته این خیالشم نیست و اگر مقدار مقاومت زیاد باشه درایور پس میکشه و ال ای دی ها ب صورت چشمک زن میشن و لتاژ دو سرشون 2.6 میشه اگر کسی راه حلی بجز عوض کردن ریسه ال ای دی داره ممنون میشیم عرض کنه
    با تشکر
    با سلام
    درایور های LED جریانشون ثابت هست و ولتاژ را در یک رنج کمی تنظیم می کنند، معمولا
    به نظرم شما می تونید یک مقاومت متغیر در خروجی درایو قرار بدید که ولتاژ را تنظیم کنه، با چرخش ولوم شاهد تغییر میزان نور LED ها خواهید بود.
    اگر شما سه سری LED موازی دارید، سعی کنید مقاومت سه شاخه با هم برابر باشند.در غیر این صورت شاخه ای که مقاومت کمتری داره جریان بیشتری می کشه و روشنایی LED ها متفاومت می شه.
    2018/12/23
    15
    2

ممنون از راهنماییتون
    من بیستا دسته ال ای دی دارم ک ال ای دی ها اول سه تا سه تا موازی شدن بعد با هم سری شدن
    ک میشه بیست تا 3.3 در نتیجه 66 ولت
    یه خورده روشن تر توضیح بدید ممنون میشم من ابتداییم زیاد وارد نیستم
    2018/12/23
    15
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Quantum.

با سلام
    درایور های LED جریانشون ثابت هست و ولتاژ را در یک رنج کمی تنظیم می کنند، معمولا
    به نظرم شما می تونید یک مقاومت متغیر در خروجی درایو قرار بدید که ولتاژ را تنظیم کنه، با چرخش ولوم شاهد تغییر میزان نور LED ها خواهید بود.
    اگر شما سه سری LED موازی دارید، سعی کنید مقاومت سه شاخه با هم برابر باشند.در غیر این صورت شاخه ای که مقاومت کمتری داره جریان بیشتری می کشه و روشنایی LED ها متفاومت می شه.
    ولوم قرار دادم در کمترین مقدرا تمام ال ای دی ها روشن میمونن اگر زیادش کنی هم چشمک میزنند درایور نمیزاره با مقاومت کنترلش کنی
    ولومم سوخت
    ,
    2017/12/26
    106
    71

سلام
    مشخصات درایور شما را نمی دانم ولی معمولا درایور های LED کارشون این هست که جریان را ثابت نگه می دارند، دلیلش هم این هست که LED یک قطعه ی نیمه رسانا هست و با افزایش دما، مقاومتش کاهش پیدا می کنه و جریان بیشتری می کشه و در نتیجه می سوزه یا عمرش کم می شه.
    مقاومت هم با توجه به قوانین مداری به اندازه ی IR ولتاژ را کاهش می دهد، مثلا وقتی شما در شاخه ای 300 میلی آمپر جریان دارید اگر یک مقاومت 10 آمپر قرار دهید به اندازه ی 3 ولت کاهش ولتاژ خواهید داشت.
    حالا یک درایور LED مثلا طراحی شده از 12 الی 18 ولت ولتاژ بده، وقتی شما مقاومت را به صورتی تنظیم کنید که مثلا به اندازه ی 20 ولت ولتاژ مصرف کنه روشنایی LED کاهش پیدا می کنه.
    البته من آگاهی نسبت به مدل درایور شما ندارم، ممکنه توضیحاتم در این مورد درست نباشه، لطفا از سایرین نیز راهنمایی بگیرید.
    همچنین رگولاتور lm317 بسیار کاربردی و ارزان قیمت هست که شما می تونید به راحتی برای درایو LED ها ازش استفاده کنید.
    امیدوارم کمک کرده باشم
    موفق باشید
    2018/12/23
    15
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Quantum.

سلام
    مشخصات درایور شما را نمی دانم ولی معمولا درایور های LED کارشون این هست که جریان را ثابت نگه می دارند، دلیلش هم این هست که LED یک قطعه ی نیمه رسانا هست و با افزایش دما، مقاومتش کاهش پیدا می کنه و جریان بیشتری می کشه و در نتیجه می سوزه یا عمرش کم می شه.
    مقاومت هم با توجه به قوانین مداری به اندازه ی IR ولتاژ را کاهش می دهد، مثلا وقتی شما در شاخه ای 300 میلی آمپر جریان دارید اگر یک مقاومت 10 آمپر قرار دهید به اندازه ی 3 ولت کاهش ولتاژ خواهید داشت.
    حالا یک درایور LED مثلا طراحی شده از 12 الی 18 ولت ولتاژ بده، وقتی شما مقاومت را به صورتی تنظیم کنید که مثلا به اندازه ی 20 ولت ولتاژ مصرف کنه روشنایی LED کاهش پیدا می کنه.
    البته من آگاهی نسبت به مدل درایور شما ندارم، ممکنه توضیحاتم در این مورد درست نباشه، لطفا از سایرین نیز راهنمایی بگیرید.
    همچنین رگولاتور lm317 بسیار کاربردی و ارزان قیمت هست که شما می تونید به راحتی برای درایو LED ها ازش استفاده کنید.
    امیدوارم کمک کرده باشم
    موفق باشید
    اها دست گلت درد نکنه
    این نقشه دقیقه درایورم
    ای سی فکر کنم گزینه مناسبی باشه
    میشه با تنظیم پایه adjust ای سی 317 کاری کرد ک ولتاژ ورودی هر چقدر ک باشه تو ولتاز خروجی فقط 60 ولت داشته باشیم؟؟؟
    اگر میشه لطفا دربارش توضیح بدید
    ویرایش توسط Mohammadrezaaf : 2019/06/10 در ساعت 10:04
    2014/07/20
    البـــرز - کـــرج - گوهـــردشت
    694
    157

با سلام خدمت استاتید
    با تشکر
    سلام
    نوع LED ها مهم هست!
    با توضیحات شما، انگار از هر LED جریانی در حدود 100mA عبور می دهید. ابتدا سوال اینجاست که آیا LED های شما نیاز به چنین جریانی دارند یا خیر؟!
    به علاوه باید درایوری انتخاب شود که 66 ولت در رنج تغییرات ولتاژی آن باشد!
    بنابراین قدم اول و مهم این است که شما مشخصات الکتریکی بار (ولتاژ و جریان) را مشخص کنید تا بتوان برای آن مدار درایو ارائه داد.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***
    2018/12/23
    15
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط K1.IEEE

سلام
    نوع LED ها مهم هست!
    با توضیحات شما، انگار از هر LED جریانی در حدود 100mA عبور می دهید. ابتدا سوال اینجاست که آیا LED های شما نیاز به چنین جریانی دارند یا خیر؟!
    به علاوه باید درایوری انتخاب شود که 66 ولت در رنج تغییرات ولتاژی آن باشد!
    بنابراین قدم اول و مهم این است که شما مشخصات الکتریکی بار (ولتاژ و جریان) را مشخص کنید تا بتوان برای آن مدار درایو ارائه داد.
    درایور دارم ریسه ال ای دی هم دارم فقط میخام دستکاریش کنم ک نسوزه
    ال ای دی ها نیم وات مدل 5730 ه . رو درایور زده 300 میلی امپر جریانی ک درایو ر ارائه میده مدار فقط 240 میلی امپر میکشه تا اینجا مشکلی نیست مشکل اینه ریسه ال ای دی هیچ مقاومتی نداره ک از مواظبت بشه سریع داغ میشن چون هر دسته 3.3 ولت بهشون میرسه ک مجموعا میشه 66 ولت
    حالا میخایم یجوری ولتاژ ب ریسه برسه ک همه ال دی ها تو وضعیت نرمال باشن ک فشارشون نیاد و داغ نکنند
    2014/07/20
    البـــرز - کـــرج - گوهـــردشت
    694
    157

درایور دارم ریسه ال ای دی هم دارم فقط میخام دستکاریش کنم ک نسوزه
    ال ای دی ها نیم وات مدل 5730 ه . رو درایور زده 300 میلی امپر جریانی ک درایو ر ارائه میده مدار فقط 240 میلی امپر میکشه تا اینجا مشکلی نیست مشکل اینه ریسه ال ای دی هیچ مقاومتی نداره ک از مواظبت بشه سریع داغ میشن چون هر دسته 3.3 ولت بهشون میرسه ک مجموعا میشه 66 ولت
    حالا میخایم یجوری ولتاژ ب ریسه برسه ک همه ال دی ها تو وضعیت نرمال باشن ک فشارشون نیاد و داغ نکنند
    ببین دوست عزیز.. شما یه تصوری تو ذهنت هست و بر اساس اون دنبال پاسخ هستی، ولی این تصور شما غلطه! شما ذهنت رو پاک کن و فقط به سوالات من و دوستان پاسخ بده تا به نتیجه برسی.
    درایور LED نیاز به مقاومت نداره. پس دلیل داغی و سوختن LED ها نبودن مقاومت نیست.
    شما تو نت مشخصات دقیق LED ها رو جستجو کن و همچنین چنتا عکس از LED ها و ترکیبشون بذار تا ببینیم قضیه چیه.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***
    2018/12/23
    15
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط K1.IEEE

ببین دوست عزیز.. شما یه تصوری تو ذهنت هست و بر اساس اون دنبال پاسخ هستی، ولی این تصور شما غلطه! شما ذهنت رو پاک کن و فقط به سوالات من و دوستان پاسخ بده تا به نتیجه برسی.
    درایور LED نیاز به مقاومت نداره. پس دلیل داغی و سوختن LED ها نبودن مقاومت نیست.
    شما تو نت مشخصات دقیق LED ها رو جستجو کن و همچنین چنتا عکس از LED ها و ترکیبشون بذار تا ببینیم قضیه چیه.
    این از نقشه درایور

اینم ال ای دی ها تا بیست دسته پشت سر هم سری شدن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

بعد ال ای دی و درایو ر کلملا سالم و هیچ نقصی نداره شرکتی همینطوریه
    گرمای بیش از حس ال ای دی ها باعث میشه بسوزن
    درایو ر وقتی هیچ ب مدار متصل نیست تا دویست و چهل ولت دو سرش داره وقتی وضل میشه میشه 66 ولت دقیقا تا جایی ک ال ای د ی ها جا دارن
    خوب دیگه فکر نکنم چیزی باشه ک نگقته باشم
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16