اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور فرکانس رزونانس را افزایش بدهم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور فرکانس رزونانس را افزایش بدهم؟

سلام دوستان .
    یه مدار LC موازی دارم میخام فرکانس رزونانسش را از 11.4KHz به بالای 100KHz برسونم.
    c=12میکروفاراد L=16میکروهانری
    آیا امکان پذیره؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون

پاسخ : چطور فرکانس رزونانس را افزایش بدهم؟

نوشته اصلی توسط Ehsanhp نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    یه مدار LC موازی دارم میخام فرکانس رزونانسش را از 11.4KHz به بالای 100KHz برسونم.
    اگه قابلیت تغییر L و C روزوناتور رو دارید تغییر بدید در غیر این صورت با موازی کردی L و یا سری کردن C با رزوناتور میشه یه کارایی کرد اما کلا مشخه رزوناتورمثل هارمونیک و یا Q ویا ضریب تضعیف کلا بهم میریزه....
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

سلام دوستان .
      دوست عزیز قاعدتا با این مقادیر نمیتوانید فرکانس بالاتری داشته باشید ولی اگر به جای خازن 12 میکرو از یک خازن 100 نانو یا یک دهم میکرو فاراد استفاده کنید فرکانس رزونانس شما 125823 هرتز میگردد
      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
        دوست عزیز قاعدتا با این مقادیر نمیتوانید فرکانس بالاتری داشته باشید ولی اگر به جای خازن 12 میکرو از یک خازن 100 نانو یا یک دهم میکرو فاراد استفاده کنید فرکانس رزونانس شما 125823 هرتز میگردد
        خیلی ممنون .
        اما دقیقا مسله همینه . مقادیری که گفتم مشخصات سیم پیچ هستش که با ال سی متر اندازه گرفتم.
        با اضافه کردن خازن و یا سلف میزان فرکانس رزونانس کم میشه (طبق فورمول محاسبش)
        راهی وجود داره که میزان ظرفیت خازنی سیم پیچ را کم کنم؟

دیدگاه

خیلی ممنون .
          اما دقیقا مسله همینه . مقادیری که گفتم مشخصات سیم پیچ هستش که با ال سی متر اندازه گرفتم.
          با اضافه کردن خازن و یا سلف میزان فرکانس رزونانس کم میشه (طبق فورمول محاسبش)
          راهی وجود داره که میزان ظرفیت خازنی سیم پیچ را کم کنم؟
          خوب دوست عزیز احتمالا شما اصلا قصد تغییر در مدار اصلی را ندارید بنا بر این بهتره از این روش استفاده کنید
          با موازی کردن یک سیم پیچ با سیم پیچ اصلی میتوانید ظرفیت آن را کاهش دهید
          به این منظور ابتدا یک سیم پیچ با مقدار استاندارد 180nH یا صد و هشتاد نانوهانری با سیم پیچ اصلی موازی کنید ( که مقدار موازی آنها 177.99 نانو هانری میگردد ) و مدار تشدید خازن 12 مبکرو با سیم پیچ 177.99 نانوهانری دارای فرکانس رزونانس 108900 هرتز میباشد
          پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
            خوب دوست عزیز احتمالا شما اصلا قصد تغییر در مدار اصلی را ندارید بنا بر این بهتره از این روش استفاده کنید
            با موازی کردن یک سیم پیچ با سیم پیچ اصلی میتوانید ظرفیت آن را کاهش دهید
            به این منظور ابتدا یک سیم پیچ با مقدار استاندارد 180nH یا صد و هشتاد نانوهانری با سیم پیچ اصلی موازی کنید ( که مقدار موازی آنها 177.99 نانو هانری میگردد ) و مدار تشدید خازن 12 مبکرو با سیم پیچ 177.99 نانوهانری دارای فرکانس رزونانس 108900 هرتز میباشد
            ممنون . دقیقا همون شد که میخاستم.
            خیلی ممنون ، اول یه سلف سری کردم که باعث زیاد شدن ایندوکتانس شد و بعد با موازی کردن میزان L کم شد. بسیار متشکرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X