اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطورمیتونم همزمان ولتاژ منطقی دو تا درایور DRV8825 رو تامین کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطورمیتونم همزمان ولتاژ منطقی دو تا درایور DRV8825 رو تامین کنم؟

منظورم اینه میشه به دو پین زمین و 5v از برد آردوینو همزمان دو درایور وصل کنم؟

پاسخ : چطورمیتونم همزمان ولتاژ منطقی دو تا درایور DRV8825 رو تامین کنم؟

درود بر شما
    بله امکانش هست.تغذیه موتور از ولتاژ منطقی جدا هست., drv8825 در کل ولتاژ منطقی 5 ولت نیاز نداره. فقط باید زمین ( GND logical) ماژول با آردوینو مشترک باشه.برای تشابه با مدار a4988 میتونید پین FAULT رو به 5 ولت آردوینو وصل کنید ولی ضرورتی نداره.

دیدگاه

1- اون خازن بعد از ورودی منبع تغذیه برای چیه؟ اگر نباشه مشکلی پیش میاد؟ چطور خازن مناسب رو برای اونجا محاسبه و انتخاب کنم؟
      2-اگر شفت موتور رو بچخوانم باعث تولید برق میشه؟ این به درایور آسیب میزنه؟
      3- برای تامین انرژی منطقی درایور ها باید به صورت سری به بردآردوینو وصل بشن یا موازی؟
      4-همچینین برای تامین برق موتور ها به چه صورت به منبع تغذیه وصل کنم (موازی یا سری) با توجه به اینکه یکی از موتورها حداقل به منابع سه برابر بیشتر از اون یکی نیاز داره؟

دیدگاه

1- خازنی که خود سازنده پیشنهاد داده و همه جا هم همین رو دیدم استفاده میکنند 100uF است. اگر با 12 ولت میخوای راه اندازی کنی 100uF 35v و برای تغذیه 24 ولت 100uF 50v استفاده کن.
        2- بله تولید برق میکنه و بسته به سایز موتور و سرعت چرخاندن میتونه به درایور آسیب بزنه.اگر لازم به این کار هست باید آهسته انجام بدید.
        3 و 4 - همه اتصالات مشترک باید موازی بسته بشوند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X