ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    2018/01/21
    249
    38

پاسخ : سوال درمورد شارژر باطری12 خشک(اتمی)

نقل قول نوشته اصلی توسط nimdar

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام
    در عمل شارژر ها اتوماتیک هستند یعنی بعد از رسیدن ولتاژ باتری به حد معینی جریان شارژ را قطع و پس از افت ولتاژ باتری به حد معینی آنرا وصل میکنند و نباید باتری دائماً زیر شارژ قرار گیرد حتی با جریانهای کم زیرا سبب خرابی باتری و کوتاهی عمر مفید آن میشود همچنین تمام شارژر های صنعتی از ترانس کاهنده یا منبع تغذیه سویچینگ جهت کاهش ولتاژ برق شهر به میزان لازم برای باتری بهره میبرند و بکار بردن منبع تغذیه مقاومت و خازنی ضمن اینکه ایزوله نیست فقط در جریانهای کمتر از 200 میلی آمپر ساخته میشوند و برای شارژ باتری مناسب نیستند . جریانی را که من برای شارژ باتری ها ذکر کردم برای شارژ سریع است البته شما میتوانید با هر جریان کمتری باتری را شارژ کنید ولی زمان شارژ بالا میرود خب اگر عمر نوح !! و صبر ایوب !!! داشته باشید چه باک !!!!!
    از روی میزان شدت جرقه اتصال دو سر سیم ترانس نمیتوان جریان آنرا بدست آورد ضمن اینکه اصولا این کار غلطی است و ممکن است جریان اتصال کوتاه موجب صدمه دیدن ترانس گردد .
    سلام دوست عزیز،
    برای ترانس 12ولتی پل یکسوساز با چهارتا دیودIN5402 ویک خازن 25ولتی 4700ufساختم بهم وصل کردم اهمتر زدم،14/13ولت نشون میداد،بعد متوجه شدم خازن بشدت داغ کرذه تهش متورم داشت میشد که خاموشش کردم،دوستان عزیز لطف کنین که کجای کارم اشتباه بوده:-(
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری
    2017/09/17
    39
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط pika3

سلام دوست عزیز،
    برای ترانس 12ولتی پل یکسوساز با چهارتا دیودIN5402 ویک خازن 25ولتی 4700ufساختم بهم وصل کردم اهمتر زدم،14/13ولت نشون میداد،بعد متوجه شدم خازن بشدت داغ کرذه تهش متورم داشت میشد که خاموشش کردم،دوستان عزیز لطف کنین که کجای کارم اشتباه بوده:-(
    یا خازنو برعکس زدی یا کیفیتش پایینه
    2018/01/21
    249
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط Pourya-84

سلام:
    عجب سوتی خجالت آوری کردم،بغل خازن که نوار خاکستری بود فککردم این نوار مثبت هست،حالا متوجه شدم نوار بغل خازنها پایه منفی هست نه پایه مثبت،
    ازاین بگذریم،دیودها مناسب هستن؟به فروشنده گفتم برا پل میخام گفت این شماره ببره توانش زیاده قدرت خوبی دارن نمیسوزن
    2017/09/17
    39
    23

سلام:
    عجب سوتی خجالت آوری کردم،بغل خازن که نوار خاکستری بود فککردم این نوار مثبت هست،حالا متوجه شدم نوار بغل خازنها پایه منفی هست نه پایه مثبت،
    ازاین بگذریم،دیودها مناسب هستن؟به فروشنده گفتم برا پل میخام گفت این شماره ببره توانش زیاده قدرت خوبی دارن نمیسوزن
    سلام
    سری 1n540x سه آمپر میتونن از خودشون عبور بدن و اون عدد آخر نشانگر ولتاژ شکست هستش اگه مصرفتون سه آمپر بیشتر نمیشه و افت ولتاژ مهم نیست براتون همین مناسبه
    2018/01/21
    249
    38

سلام
    سری 1n540x سه آمپر میتونن از خودشون عبور بدن و اون عدد آخر نشانگر ولتاژ شکست هستش اگه مصرفتون سه آمپر بیشتر نمیشه و افت ولتاژ مهم نیست براتون همین مناسبه
    سلام دادا،
    نه مهم نیست،پس اینجا ولتاژ افت میکنه آمپر بیشترمیشه؟
    2017/09/17
    39
    23

سلام دادا،
    نه مهم نیست،پس اینجا ولتاژ افت میکنه آمپر بیشترمیشه؟
    نه دیود ها کلا یه ولتاژی که بهش میگن فوروارد ولتاژ رو تلف میکنن برای این دیود حدود 0.7 ولت
    2018/01/21
    249
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط nimdar

با سلام
    باتری شما چند آمپر ساعت است ؟
    برای شارژر از همان ترانس 12 ولت استفاده کنید که ولتاژ dc بعد از یکسو سازی و استفاده از خازن صافی 1000 میکرو 25 ولت به میزان 17 ولت خواهدرسید که برای شارژ باتری کافی است فقط وقتی که ولتاژ دو سر باتری به 13.7 ولت رسید باید شارژر را قطع کنید در مورد جریان شارژ هم که قبلاً توضیح دادم باید ببینید باتری شما چند آمپر ساعت است .
    ضمناً میتوانید با گذاشتن کمی وقت و جستجو در همین سایت و ساخت یک مدار ساده یک شارژر اتوماتیک بسازید که خیالتان کاملاً راحت شود .
    سلام.به.دوستان.عزیزوبامرام
    بلطف وکمک شما دوستان داره آباژورم روزبروز یقسمتش درست میشه خازنو برعکس زده بودم یه خازن نو اینبار صحیح نصب کردم به گفته شما 12ولت شد17ولت بدون کوچکترین نوسان،حالا میخام یه دیمر17 بسازم که بتونم نور رو کنترل کنم،دوستان یه مدار دیمرساده برام بزارید که نسوزه تا میشه ایسی نداشته باشه ماسفت، مقاومت ،زنر،یاترانزیستور،اگه میشه اینجور مدار دیمری بزارید تابسازمش،دوستانیکه درراه کمک وهمیاری منن امیدوارم همیشه خوبوشاد باشن وهرچه ازخدا مبخاهید خداوند دریغ نکنه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام.به.دوستان.عزیزوبامرام �
    بلطف وکمک شما دوستان داره آباژورم روزبروز یقسمتش درست میشه خازنو برعکس زده بودم یه خازن نو اینبار صحیح نصب کردم به گفته شما 12ولت شد17ولت بدون کوچکترین نوسان،حالا میخام یه دیمر17 بسازم که بتونم نور رو کنترل کنم،دوستان یه مدار دیمرساده برام بزارید که نسوزه تا میشه ایسی نداشته باشه ماسفت، مقاومت ،زنر،یاترانزیستور،اگه میشه اینجور مدار دیمری بزارید تابسازمش،دوستانیکه درراه کمک وهمیاری منن امیدوارم همیشه خوبوشاد باشن وهرچه ازخدا مبخاهید خداوند دریغ نکنه
    2018/01/21
    249
    38

سلام
    سلام دوستان عزیزم،
    پل یکسوساز کامل درشت برق ترانسم شد 17 برای چراغ مطالعه ام دیمر بسازم که نورشو کمو زیاد کنم،دیمر17ولت میخام، روشنایی چراغ،مطالعه ام از الیدی هست،شنیدم برای ساختن دیمر که الیدی کارکنه باس بتونه جریانو کموزیاد کنه نه ولتاژ،دوستان بامرام خوشحال میشم ازتجربتون یه دیمر خوب برام طراحی کنین
    2017/09/17
    39
    23

سلام دوستان عزیزم،
    پل یکسوساز کامل درشت برق ترانسم شد 17 برای چراغ مطالعه ام دیمر بسازم که نورشو کمو زیاد کنم،دیمر17ولت میخام، روشنایی چراغ،مطالعه ام از الیدی هست،شنیدم برای ساختن دیمر که الیدی کارکنه باس بتونه جریانو کموزیاد کنه نه ولتاژ،دوستان بامرام خوشحال میشم ازتجربتون یه دیمر خوب برام طراحی کنین
    سلام
    برای ال ای دی از مدار های pwm استفاده کنید راحتتره
    2018/01/21
    249
    38

سلام
    برای ال ای دی از مدار های pwm استفاده کنید راحتتره
    سلام دوست عزیز
    مدارشو ندارم میتونی مدارشو بزاری؟
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24