اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم کردن ظرفیت خازن در برد تغذیه 12 ولت برای کم کردن تاخیر قطعی برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کم کردن ظرفیت خازن در برد تغذیه 12 ولت برای کم کردن تاخیر قطعی برق

با سلام خدمت عزیزان
    زمانیکه از برق 220 ولت استفاده میکنیم قطع و وصل برق بصورت آنی هست بدون هیچ تاخیری انجام میشود
    اما در آداپتور های DC به علت وجود خازن زمانیکه برق قطع میشود یک تاخیر زیادی به واسطه تخلیه خازنهای موجود روی برد تغذیه بوجود می آید
    سوال اینجاست که آیا میشود با کم کردن ظرفیت خازن ها و یا قطعات دیگر روی برد تغذیه، این تاخیر در قطع و وصل برق را به صفر نزدیک کرد.
    اگر می شود کدام خازن و یا قطعه را باید عوض کنم که مشکلی هم در عملکرد تغذیه بوجود نیاید.

با تشکر
    جدیدترین ویرایش توسط حمید حمید; ۱۵:۴۹ ۱۳۹۸/۰۴/۱۰.

پاسخ : کم کردن ظرفیت خازن در برد تغذیه 12 ولت برای کم کردن تاخیر قطعی برق

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
    با سلام خدمت عزیزان
    زمانیکه از برق 220 ولت استفاده میکنیم قطع و وصل برق بصورت آنی هست بدون هیچ تاخیری انجام میشود
    اما در آداپتور های DC به علت وجود خازن زمانیکه برق قطع میشود یک تاخیر زیادی به واسطه تخلیه خازنهای موجود روی برد تغذیه بوجود می آید
    سوال اینجاست که آیا میشود با کم کردن ظرفیت خازن ها و یا قطعات دیگر روی برد تغذیه، این تاخیر در قطع و وصل برق را به صفر نزدیک کرد.
    اگر می شود کدام خازن و یا قطعه را باید عوض کنم که مشکلی هم در عملکرد تغذیه بوجود نیاید.

با تشکر
    سلام
    شما باید ولتاژ و جریان خروجی آداپتور رو بدید شاید خازن در حداقل ظرفیت مورد نیاز هست اگه هم نبود بدونید با چه خازنی جایگزین کنید. خازن موردنظر هم 5 هست اما اگه عکس از زیربرد بدید راحتتر میشه گفت

دیدگاه

سلام
      ببینید من یک منبع تغذیه 12 ولتی با حداکثر جریان 400 میلی آمپر میخواهم .
      جهت برق دادن به بوبین 2 عدد رله 12 ولتی فکر نمیکنم بیشتر از 200 میلی آمپرم جریان بخواهد.
      چون منبع تغذیم 20 آمپری هست و در موقع قطع برق یک تاخیر زیادی در تخلیه خازنش ایجاد میکند.رله ها با تاخیر زیاد سوئیچ میکنه.
      من دنبال یک راهم که بتونم بدون تاخیر در زمان قطعی برق ، بوبین رله هم به سرعت قطع بشه.
      عکس را هم از آداپتور 12 ولت 1 آمپری فروشگاه برداشتم.
      ممنون از پاسخ

دیدگاه

یک رله ۲۲۰ ولت. بخر و خروجی. ولتاژ را از آن عبور بده....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmmiii1234 نمایش پست ها
          یک رله ۲۲۰ ولت. بخر و خروجی. ولتاژ را از آن عبور بده....
          سلام
          از یک مهندس شنیدم که بهتره این کارو نکنی چون نویز میندازه روی وسایلت.
          شما هم اینرو تایید میکنید؟

دیدگاه

سلام
            از یک مهندس شنیدم که بهتره این کارو نکنی چون نویز میندازه روی وسایلت.
            شما هم اینرو تایید میکنید؟
            نه ...مشکلی نداره......
            پروژه شما چی هست؟

دیدگاه

من تو هیچ UPS 12 ولتی آماده ای ندیدم از رله با بوبین 220 استفاده کنه .چرا ؟یعنی اونها نمیدونستن این راه حل را؟
              تامین برق اضطراری در لینک زیر مشخصه.
              ساخت UPS با ماژول های موجود

دیدگاه

من تو هیچ UPS 12 ولتی آماده ای ندیدم از رله با بوبین 220 استفاده کنه .چرا ؟یعنی اونها نمیدونستن این راه حل را؟
                تامین برق اضطراری در لینک زیر مشخصه.
                ساخت UPS با ماژول های موجود
                از رله ssr استفاده کن.....

دیدگاه

سلام
                  ببینید من یک منبع تغذیه 12 ولتی با حداکثر جریان 400 میلی آمپر میخواهم .
                  جهت برق دادن به بوبین 2 عدد رله 12 ولتی فکر نمیکنم بیشتر از 200 میلی آمپرم جریان بخواهد.
                  چون منبع تغذیم 20 آمپری هست و در موقع قطع برق یک تاخیر زیادی در تخلیه خازنش ایجاد میکند.رله ها با تاخیر زیاد سوئیچ میکنه.
                  من دنبال یک راهم که بتونم بدون تاخیر در زمان قطعی برق ، بوبین رله هم به سرعت قطع بشه.
                  عکس را هم از آداپتور 12 ولت 1 آمپری فروشگاه برداشتم.
                  ممنون از پاسخ
                  سلام و درود
                  واسه قطع شدن رله بدون تاخیر یه ترانس 12 ولت 300 میلی بگیر پل دیودی بزن ولی خازن صافی واسش نزار
                  موفق باشی
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط real_ahmadi نمایش پست ها
                    سلام و درود
                    واسه قطع شدن رله بدون تاخیر یه ترانس 12 ولت 300 میلی بگیر پل دیودی بزن ولی خازن صافی واسش نزار
                    موفق باشی
                    سلام برادر عزیز
                    این تغذیه 24 ساعته در 7 روز هفته باید رله را وصل نگه بدارد باید جوری باشد که عمر بوبین رله را پایین نیاورد.فقط در مواقعی که برق میره رله را قطع میکند.
                    تصویر مدارش را دارید؟
                    حالا با این شرایط تغذیه مناسب کدام هست؟
                    چند مدل زیر چطوره؟
                    1-درایور ال ای دی 220V ولت 3W مرغوب
                    2-مبدل 220 ولت به 12 ولت 400 میلی آمپر
                    3-ماژول پاور سوئیچینگ دارای خروجی 12 ولت 450 میلی آمپر
                    4-ترانس 12 ولت تک - 300 میلی آمپر

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط mmmiii1234 نمایش پست ها
                    از رله ssr استفاده کن.....
                    رله ssr مگه چه ویژگی داره که استفاده کنم.
                    مدار های آماده ای که از ssr دیدم آمپر عبوری ازشون پایین بود
                    جدیدترین ویرایش توسط حمید حمید; ۱۵:۴۶ ۱۳۹۸/۰۴/۱۲.

دیدگاه

سلام برادر عزیز
                      این تغذیه 24 ساعته در 7 روز هفته باید رله را وصل نگه بدارد باید جوری باشد که عمر بوبین رله را پایین نیاورد.فقط در مواقعی که برق میره رله را قطع میکند.
                      تصویر مدارش را دارید؟
                      چند مدل زیر چطوره؟

ssr تا هزار آمپر موجود هست.

دیدگاه

هزینه را در نظر دارید؟

دیدگاه

سلام برادر عزیز
                          تصویر مدارش را دارید؟
                          چند مدل زیر چطوره؟

سلام از همین ترانس استفاده کنید
                          واسه افزایش عمر بوبین رله یه راه هست این که رله 12 ولت رو با 9 ولت درایوش کنی این کار باعث افزایش عمر بوبین رله میشه ولی با همون ترانس 12 هم زود زود مشکلی پیش نمیاد به شرط این که دمای رله پایین باشه
                          موفق باشی
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط real_ahmadi نمایش پست ها
                            سلام از همین ترانس استفاده کنید
                            واسه افزایش عمر بوبین رله یه راه هست این که رله 12 ولت رو با 9 ولت درایوش کنی این کار باعث افزایش عمر بوبین رله میشه ولی با همون ترانس 12 هم زود زود مشکلی پیش نمیاد به شرط این که دمای رله پایین باشه
                            موفق باشی
                            سلام علیکم
                            خوب پس با ترانس راه میندازم اما ترانس برق خروجیش AC 12 هستش با چه مداری باید اینو DC کنم
                            بعد من که از میکرو استفاده نمیکنم و فقط با استفاده از قطع و وصل برق 220 رله هام تحریک میشه بهترین مداری که میتونم ببندم چیه ؟
                            آیا نیاز به ترانزیستور یا اپتوکوپلر و مقاومت و .. دارم یا اینها برای زمانیه که از میکرو استفاده میکنیم؟

دیدگاه

سلام علیکم
                              خوب پس با ترانس راه میندازم اما ترانس برق خروجیش AC 12 هستش با چه مداری باید اینو DC کنم
                              بعد من که از میکرو استفاده نمیکنم و فقط با استفاده از قطع و وصل برق 220 رله هام تحریک میشه بهترین مداری که میتونم ببندم چیه ؟
                              آیا نیاز به ترانزیستور یا اپتوکوپلر و مقاومت و .. دارم یا اینها برای زمانیه که از میکرو استفاده میکنیم؟
                              سلام مجدد
                              این مدار یو پی اس با رله

فقط یه شارژر هم واسه باتری بزارین
                              حواست باشه پل دیودی و ترانس رو بر طبق جریانی که میکشی انتخاب کنی دیود D1 دیود سه امپره اگه جریان بیشتری میخوای یا دیود رو عوض کن یا دیود باهاش موازی کن
                              این مدار یو پی اس با رله هستش توی انجمن بگردید یو پی اس با دیود هم گذاشتم اون رو هم میتونی ببینی
                              موفق باشی در پناه حق
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X