اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خر خر کردن باند های ضبط خانگی سامسونگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خر خر کردن باند های ضبط خانگی سامسونگ

سلام
    من سیستم صوتی خانگی سامسونگ دارم و نمی دونم چرا باند R خر خر میکنه مشکل از پخش هم نیست
    ووفر باند فکر کنم فومش پاره شده چیکارش کنم؟؟ ووفر هاشم 5.5 اینچ هستن و خود پخش هم 2100 وات PMPO هست
    باکسش چجوری اینجور باندا باز میشه ؟ مدل پخش MAX-VL6500 یا همون MAX-VB550 هست
    باتشکر
    جدیدترین ویرایش توسط ksra; ۲۰:۱۷ ۱۳۹۸/۰۴/۱۲.

پاسخ : خر خر کردن باند های ضبط خانگی سامسونگ

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
    سلام
    من سیستم صوتی خانگی سامسونگ دارم و نمی دونم چرا باند R خر خر میکنه مشکل از پخش هم نیست
    ووفر باند فکر کنم فومش پاره شده چیکارش کنم؟؟ ووفر هاشم 5.5 اینچ هستن و خود پخش هم 2100 وات PMPO هست
    باکسش چجوری اینجور باندا باز میشه ؟ مدل پخش MAX-VL6500 یا همون MAX-VB550 هست
    باتشکر
    ابتدا جای باندها رو عوض بکنید تا ببینید مشکل از باندها هست یا نه!!!
    باندها از قسمت جلو باز میشود ...بعد از قطعه پلاستیکی جلو باند،با استفاده از یک پیش گوشتی تخت و به آرامی دور تا دور باند باید زده بشود تا چسب آن باز بشود و به بلندگو دسترسی پیدا بکنید!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
      ابتدا جای باندها رو عوض بکنید تا ببینید مشکل از باندها هست یا نه!!!
      باندها از قسمت جلو باز میشود ...بعد از قطعه پلاستیکی جلو باند،با استفاده از یک پیش گوشتی تخت و به آرامی دور تا دور باند باید زده بشود تا چسب آن باز بشود و به بلندگو دسترسی پیدا بکنید!!!!
      سلام
      مشکل از باند هاست ضبط رو تست کردم
      ظاهر باند ها که به هم نمیریزه؟
      آپدیت :
      آقا نگاه کردم دیدم فوم از اون صفحه ی اصلی باند یکیش 10 سانت به صورت کمانی ) جدا شده (باند R )
      باند L هم به اندازه ی 5 سانت به صورت کمانی ) از صفحه ی اصلی باند جدا شده
      آقا صفحه ی اصلی هیچ مشکلی اصلا نداره
      با تعویض فوم یا چسبوندن صفحه ی اصلی به فوم فعلی که جدا شده حل میشه؟
      جدیدترین ویرایش توسط ksra; ۰۱:۲۱ ۱۳۹۸/۰۴/۱۳.

دیدگاه

منظور جدا شدن فوم چیه مربوط به روکش بانده یا خود بلندگو، بهرحال شما قاب و روکش جلوی بلنگو رو کامل جدا کنید تست کنید، مرحله بعد بدقت بلندگو ووفر رو بدقت از لحاظ پارگی مخصوصا محل اتصال سیم بوبین روی اصلاحا کاغذ باند (نه جای اتصال سیمهای ورودی)،تو مرحله بعد اهسته با فشار دست چند بار کاغذ بلنگو رو بداخل فشار بدین و رها کنید نباید صدای خاصی از داخل بوبین بشنوید، در کل این چنین صداها و خ صداها اگه خروجی آمپ سالم باشه از خود بلنگو هست. در ضمن تو صداهایی که بیس قوی دارن این ناهنجاری بیشتره و با بالا بردن ولوم محسوی تر میشه.موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smmojab نمایش پست ها
          منظور جدا شدن فوم چیه مربوط به روکش بانده یا خود بلندگو، بهرحال شما قاب و روکش جلوی بلنگو رو کامل جدا کنید تست کنید، مرحله بعد بدقت بلندگو ووفر رو بدقت از لحاظ پارگی مخصوصا محل اتصال سیم بوبین روی اصلاحا کاغذ باند (نه جای اتصال سیمهای ورودی)،تو مرحله بعد اهسته با فشار دست چند بار کاغذ بلنگو رو بداخل فشار بدین و رها کنید نباید صدای خاصی از داخل بوبین بشنوید، در کل این چنین صداها و خ صداها اگه خروجی آمپ سالم باشه از خود بلنگو هست. در ضمن تو صداهایی که بیس قوی دارن این ناهنجاری بیشتره و با بالا بردن ولوم محسوی تر میشه.موفق باشید.
          سلام
          اون لاستیک مشکی رنگ یا سبز رنگ دور باند رو فوم میگن
          اون از اون قیف بلندگو جدا شده
          چسب بزنم خوبه یا فومش رو کلا عوض کنم؟

دیدگاه

خوب ظاهرا منظور فومی هست که کاغذ بلنگو
            بلندگو را به لبه اتصال میده ببین این برای این هست که بلندگو راحت بتونه به فرکانس بم یا همون بیس خوب جواب بده میتونی بچسبونی ولی دوتا نکته مهمه چسبی که استفاده میکنی نباید باعث از بین رفتن حالت ارتجاعی بشه و سفت و خشک نشه، باید در انتخاب چسب دقت کنی مخصوصا اینکه بر خلاف تصور زمانی که بیس صدا بالاست و بوبین حرکت زیاد داره فشار زیادی رو فوم هستش که اگه چسب خشک شده باشه راحت اونو جدا میکنه و کار رو خرابتر میکنه
            قبلا یه چسب خمیری سیاه رنگ برا اینکار بود متاسفانه اسمش یادم نیست، برا درزگیری بیشتر استفاده میشد، بهرحال بخای کامل فوم رو تعویض کنی بازم موضوع چسب رو داری
            جدیدترین ویرایش توسط smmojab; ۱۸:۱۸ ۱۳۹۸/۰۴/۱۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smmojab نمایش پست ها
              خوب ظاهرا منظور فومی هست که کاغذ بلنگو
              بلندگو را به لبه اتصال میده ببین این برای این هست که بلندگو راحت بتونه به فرکانس بم یا همون بیس خوب جواب بده میتونی بچسبونی ولی دوتا نکته مهمه چسبی که استفاده میکنی نباید باعث از بین رفتن حالت ارتجاعی بشه و سفت و خشک نشه، باید در انتخاب چسب دقت کنی مخصوصا اینکه بر خلاف تصور زمانی که بیس صدا بالاست و بوبین حرکت زیاد داره فشار زیادی رو فوم هستش که اگه چسب خشک شده باشه راحت اونو جدا میکنه و کار رو خرابتر میکنه
              قبلا یه چسب خمیری سیاه رنگ برا اینکار بود متاسفانه اسمش یادم نیست، برا درزگیری بیشتر استفاده میشد، بهرحال بخای کامل فوم رو تعویض کنی بازم موضوع چسب رو داری
              سلام
              آره همونی که میگی هست که دیافراگم رو به لبه وصل میکنه
              پخش هم 16 سال هست که کار میکنه (حدود 8 سال هم خواب بوده ) من در آوردم و استفادش میکنم
              با چسب pvc یا آکواریوم چطور میشه؟
              اینم بگم من ترانه رو با بیس حداکثر گوش میدم و برام عمری کار کنه مهمه
              به نظر شما فوم رو عوض کنم یا همین که روش هست رو چسب بزنم و درستش کنم؟
              ببرم بیرون چقدر خرجش میشه ؟ ( بیرون برام درستش کنن و آب بندیش کنن)
              چسب دوقولو هست ؟ که قاتی میکنن ؟ یا چسب هل ؟ چسب آهن چطوره؟

دیدگاه

دوست عزیز عرض کردم یه نوع چسب خمیریه اسمش یادم نیست، چسب pvc و مشابه ابدا، پیشنهادم دوبرچسب هست امتحان کن راه میافته فقط دقت کن قبل از چسبوندن چسب رو طوری برش بده که فقط رو محیط قاب فلزی بلندگو رو پوشش بده انشااله خوب جواب میده،برا تعویض باید بدی بیرون دست کاربلد، چون جدا کردن فوم از قاب راحته ولی از روی کاغذ دیافراگم با دستگاه هست و طبعا هزینش زیاده، یه سری به تزییناتی خودروها بزن شاید چسب مخصوص گیرد بیاد بهرحال دوبر چسب رو امتحان کن مشکلی پیش نمیاد اگه ج نداد براحتی جدا میشه
                جدیدترین ویرایش توسط smmojab; ۲۳:۵۷ ۱۳۹۸/۰۴/۱۳.

دیدگاه

دوست عزیز من هم از همین ضبط دارم اما باندهاش دزد برده الان میخوام باند بگیرم نمیدونم باندهاش چند اهم هست شما بلندگوها باز کردین پشت چند اهم نوشته بود؟اگر ممکنه نگاه کنید به من هم بگین تا بتونم باند مناسبش بگیرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X