اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه راه اندازی ماژول 315 ASK

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه راه اندازی ماژول 315 ASK

سلام دوستان
    من کم و بیش از الکترونیک سر در میارم و مدارات ساده رو میتونم جمع کنم ولی طراحی مدار بلد نیستم
    تو سایت چشمم به ماژول اسک315 افتاد میخواستم بدونم برای استفاده به عنوان ریموت باید چه کارایی بکنیم
    بهد چند تا دستور میتونه بگیره. ،مثلا میشه کاری کرد در ساده ترین حالت چند تا رله خاموش و روش کرد باهاس یا نه
    منظورم بدون اردینو و چیزای پیچیست
    ممنون

پاسخ : نحوه راه اندازی ماژول 315 ASK

منظور ازASK315 گیرنده یا فرستنده روی فرکانس ۳۱۵ مگاهرتز هست و به تنهایی کار خاصی برای شما انجام نمیده شما باید از فرستنده وگیرنده کدلرن استفاده کنید که برحسب نیاز ۲ یا ۴کاناله رو انتخاب کنید و راحتتر بگم یه دستگاه ریموت مثل ریموت درب پارکینگ بعنوان فرستنده و یک گیرنده با ۴ رله در اختیار دارید که میتونید حالتهای مختلفی براشون تعریف کنید.البته من بزبان ساده توضیح دادم لازم بود بگید کاملتر بگم.موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط j_zed_s نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من کم و بیش از الکترونیک سر در میارم و مدارات ساده رو میتونم جمع کنم ولی طراحی مدار بلد نیستم
      تو سایت چشمم به ماژول اسک315 افتاد میخواستم بدونم برای استفاده به عنوان ریموت باید چه کارایی بکنیم
      بهد چند تا دستور میتونه بگیره. ،مثلا میشه کاری کرد در ساده ترین حالت چند تا رله خاموش و روش کرد باهاس یا نه
      منظورم بدون اردینو و چیزای پیچیست
      ممنون
      سلام بستن مدار گیرنده ASK خیلی سادس و نیاز به برنامه نویسی نداره (البته برای شما)
      می تونی به صورت کدفیکس بدون میکرو راه اندازیش کنی.
      قطعات مورد نیاز:
      گیرنده ASK
      ریموت کدفیکس
      دیکدر PT2272 - M4 یاL4
      4 تا ترانزیستور و رله و دیود و...
      مدارش هم سادس یکم سرچ کن اگه سوالی داشتی بپرس
      ارادت داریم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smmojab نمایش پست ها
        منظور ازASK315 گیرنده یا فرستنده روی فرکانس ۳۱۵ مگاهرتز هست و به تنهایی کار خاصی برای شما انجام نمیده شما باید از فرستنده وگیرنده کدلرن استفاده کنید که برحسب نیاز ۲ یا ۴کاناله رو انتخاب کنید و راحتتر بگم یه دستگاه ریموت مثل ریموت درب پارکینگ بعنوان فرستنده و یک گیرنده با ۴ رله در اختیار دارید که میتونید حالتهای مختلفی براشون تعریف کنید.البته من بزبان ساده توضیح دادم لازم بود بگید کاملتر بگم.موفق باشید.
        سلام، ممنون از جوابتون، اره مباحث ای که توی همین سایت سرچ کردم و دوستان اموزش گذاشتن هم سنگینه
        ،چه مفاهیمی رو برای فهمیدن این کدلرن و روش کار این گیرنده و فرستنده باید مطالعه کنم؟
        بعد یه سوال امنیتی، الان که ریموت 315 نصب میکنیم بعد یه نفر دیکه همین ریموت رو داشته باشه و بزنه هم این گیرنده ما فعال میشه یا نه یک کد گذاری ای چیزی انجام میشه؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط S.A.T نمایش پست ها
        سلام بستن مدار گیرنده ASK خیلی سادس و نیاز به برنامه نویسی نداره (البته برای شما)
        می تونی به صورت کدفیکس بدون میکرو راه اندازیش کنی.
        قطعات مورد نیاز:
        گیرنده ASK
        ریموت کدفیکس
        دیکدر PT2272 - M4 یاL4
        4 تا ترانزیستور و رله و دیود و...

مدارش هم سادس یکم سرچ کن اگه سوالی داشتی بپرس
        ممنون که راهنمایی میکنی مشتی، ریموت کد فیکس یعنی اینکه نیاز نداره فرکانس بهش معرفی بشه؟
        و تو این مدار اسونتری که شما معرفی کردین فرستنده اسک315 نیاز نیست؟
        واقعا ییچیدست، اگه مبحثی چیزی دارین که من مطالعه کنم تو جریان بیافتم بفرستین برام ممنون میشم

دیدگاه

واقعا ییچیدست
          ببین داداشم
          1 - ریموت کدفیکس یعنی کد در گیرنده و فرستنده باید به صورت سخت افزاری تعریف بشود یعنی چی؟ این انکدر و دیکدر PT هشت پایه آدرس دارن که می تونن به مثبت یا منفی وصل بشن یا آزاد باشن. که در کل می شه سه به توان هشت حالت مختلف. اما در حالت کدلرن باید یکم کد بزنی که با یه میکرو می 1 میلیون حالت مختلف اگه اشتباه نکنم...

2 - توی ریموت آی سی انکدر PT2262 هست به علاوه مدار فرستنده ASK که داخلش گذاشتن... و شما کافیه فقط مدار گیرنده رو ببندی

3 - سرچ کن.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ممنون از جوابتون
          اینو نگاه کن:
          http://dmf313.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%81%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%DA%A9%D8%AF-ask/
          ارادت داریم!

دیدگاه

سلام دوست من زیاد خودت رو درگیر و گیچ نکن خلاصه بهت بگم این پروژه ۴ قسمت داره ۱-دریافت فرمان وتبدیل به کد توسط ایسی 2_خروجی ایسی به یک فرستنده جهت ارسال داده میشه.توسط فرستنده ask 3- در طرف دوم عکس این کار انجام میشه یعنی دستورات صادر شده توسط گیرندهask دریافت میشه 4-ایسی طرف دوم دستور رو از گیرنده دریافت و به رله مربوطه ارسال میکنه به همین راحتی، نکته بعدی نیاز به برنامه نویسی نداره، کلا فرستنده ها یا کد فیکس هستن یا کدلرن همانطور که دوستمون گفت کد فیکس از طریق سخت افزاری و استفاده از پایه ایسی کد میگرند اما کدلرن از طریق نرم افزاری و دگمه های روی ریموت ودستگاه کد میگیرن که برا شما این بهتر ومعمولا بالای ۲۰۰ تا ریموت جا دارن،نکته اخر اینکه معمولا ریموت ها از دو فرکانس ۴۳۳و۳۱۵ استفاده میکنند و در مورد امنیت این جور نیست که هرچی مثلا ۳۱۵ هست بهم بخورند بلکه علاوه بر هم فرکانس بودن مچ شدن ریموت با گیرنده هست وهمین امنیت رو بالا میبره یعنی شما ۱۰۰ ریموت ۳۱۵ مگاهرتز داشته باشی فقط اونی جواب میده که قبلا به گیرنده معرفی و مچ شده باشد
            جدیدترین ویرایش توسط smmojab; ۰۰:۲۴ ۱۳۹۸/۰۴/۱۴.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X