اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد کتابخانه ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد کتابخانه ها

سلام دوستان
    برای آردوینو کتابخانه های فراوانی وجود داره، سوالم اینه آیا میشه این کتابخونه های آردوینو رو به کتابخونه های برنامه هایی چون CodeVision و Keil تبدیل کرد؟

پاسخ : سوال در مورد کتابخانه ها

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای آردوینو کتابخانه های فراوانی وجود داره، سوالم اینه آیا میشه این کتابخونه های آردوینو رو به کتابخونه های برنامه هایی چون CodeVision و Keil تبدیل کرد؟
    سلام
    چرا که نه! من خودم چند باری از این کارا کردم. مثلا یه چندتا کتابخونه که برای AVR و ATMEL STUDIO داشتم به STM32 و محیط KEIL تبدیل کردم. فقط باید قسمت هایی که به سخت افزار مربوط میشن رو با میکروکنترلر و IDE جدید مطابقت بدید.
    تنها چیزی که شاید مشکل ساز بشه اینه که آردوینو چون به زبان ++C هستش، توی خیلی از کتابخونه ها از کلاس ها و.. چیزهای مربوط به زبان ++C استفاده میشه که اگر IDE مقصد از زبان C استفاده میکرد، باید مطابقت نرم افزاری هم صورت بگیره.

دیدگاه

Re: سوال در مورد کتابخانه ها

این امکان به صورت مستقیم وجود نداره علتشم همونطور که گفتن ++C هسته کامپایلر هستش
      تغییرات در کتابخانه های کدویژن و کامپایلرهای دیگه برای آردوینو به صرفه نیست
      در عوض به راحتی میشه متدها و توابعی که از کامپایلرهای دیگه مورد نیاز است را با ادیت کتابخانه های موجود آردوینو بوجود آورد

دیدگاه

پاسخ : Re: سوال در مورد کتابخانه ها

نوشته اصلی توسط Behzad PRV نمایش پست ها
        این امکان به صورت مستقیم وجود نداره علتشم همونطور که گفتن ++C هسته کامپایلر هستش

این داستان مستقیم و غیر مستقیم رو توضیح میدید؟

نوشته اصلی توسط Behzad PRV نمایش پست ها
        تغییرات در کتابخانه های کدویژن و کامپایلرهای دیگه برای آردوینو به صرفه نیست

میشه بیشتر توضیح بدید - متوجه نشدم - اصلاح کتابخونه مدنظرتونه یا تبدیل کتابخونه مثلا آردوینو به کدویژن منظورتونه؟

یه سوال متفرقه - چطوری این ایمیل اطلاع رسانی رو فعال کنم؟ مثلا اینجا کسی جواب سوالمو بده متوجه نمیشم - ایمیلی برام ارسال نمیشه - اما اگه با نقل قول پاسخمو کسی بده - ایمیل ارسال میشه
        اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
        1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
        2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

Re: پاسخ : Re: سوال در مورد کتابخانه ها

مستقیم مثل بعضی کامپایلرها که توانایی library convert دارن مثل بعضی از کامپایلرهای perl که به یه تعداد زبان اکسپورت میکنه و ما کار خاصی انجام نمیدیم [که تا حالا خودم استفاده نکردم و تو کارای سخت افزاری هم مشاهده نشده]

و در مورد تغییرات منظورم پیاده سازی توابع و متدهای کدوِیژن به صورت دستی در کتابخونه های آردوینو هستش چون کتابخونه های آردوینو تقریبا خیلی از کارا رو پوشش میدن و واسه کارای خاصی که کتابخونش توو کدویژن باشه میشه به توایع کتابخونه مربوطه توو آردوینو به صورت دستی اضافه کرد [منظورم دقیقا اصلاحه حاج مهدی
          ]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X