اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل RTC در برد ;کاتالیست sym32f407

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل RTC در برد ;کاتالیست sym32f407

به نام خدا
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    برای استفاده از RTC میکروکنترلر موجود در برد catalyst هنگام استفاده از کریستال 32 کیلو هرتز خارجی
    یعنی کریستال LSE به مشکل بر می خورد و هنگام انجام تنظیمات اولیه مربوط به کلاک یعنی تابع HAL_RCC_OscConfig(&RCC_OscInitStruct)
    خطای time out می دهد.
    گویا اشکال در سخت افزار برد کاتالیست و کریسال خارجی آن هست.
    برای تنظیمات اولیه از نرم افزار stm32cube استفاده می کنم.
    کسی راه حلی دارد؟
    با استفاده از کریستال 32 کیلوهرتز داخلی ( LSI) این مشکل وجود ندارد و RTC عمل می کند
    اما این کریستال با خاموش شدن میکرو عمل نمی کند.

پاسخ : مشکل RTC در برد ;کاتالیست sym32f407

نوشته اصلی توسط alireza.1372 نمایش پست ها
    به نام خدا
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    برای استفاده از RTC میکروکنترلر موجود در برد catalyst هنگام استفاده از کریستال 32 کیلو هرتز خارجی
    یعنی کریستال LSE به مشکل بر می خورد و هنگام انجام تنظیمات اولیه مربوط به کلاک یعنی تابع HAL_RCC_OscConfig(&RCC_OscInitStruct)
    خطای time out می دهد.
    گویا اشکال در سخت افزار برد کاتالیست و کریسال خارجی آن هست.
    برای تنظیمات اولیه از نرم افزار stm32cube استفاده می کنم.
    کسی راه حلی دارد؟
    با استفاده از کریستال 32 کیلوهرتز داخلی ( LSI) این مشکل وجود ندارد و RTC عمل می کند
    اما این کریستال با خاموش شدن میکرو عمل نمی کند.
    سلام
    اتفاقا RTC این میکروکنترلر کل وقت دیروز من رو گرفت! باز خوبه میکروکنترلر شما به LSI جواب میده؛ میکروکنترلر من که هیچ جوره راضی نمیشه
    اگر میشه کل پروژه رو ZIP کنید و بفرستید ببینم شما چیکار کردید که حداقل اون یه مورد جواب داده
    جدیدترین ویرایش توسط hossein.m98; ۲۳:۲۳ ۱۳۹۸/۰۴/۱۹.

دیدگاه

سلام
      بنده هم دقیقا همین مشکل را دارم و برنامه نمونه ای که روی سایت قرار داده شده را وقتی میریزم روی برد خطای کانفیگ رجیستر های RTC را میده که به نظر مربوط به همین کریستال هست.
      اگر دوستان طراح برد بتونند مشکل را بررسی کنند ممنون میشم.

دیدگاه

متاسفانه بخش RTC میکروکنترلرها برای کریستال خارجی یا همون LSE خیلی حساس هستش. بیشتر مشکلات مربوط میشه به تمیز نبودن پایه های میکروکنترلر و کریستال 32 کیلوهرتز و خازنهای موازی اون. توصیه میشه یکبار این بخش ها با تینر کامل شستشو بشه و برای خازن های موازی کریستال از ظرفیت حدود 4 پیکو فاراد استفاده بشه. LSE بعضا با انجام همه این کارها باز هم کار نمیکنه که دیگه راهی جز استفاده ازاسیلاتور داخلی LSI نیستش.
        جدیدترین ویرایش توسط raminmicro; ۲۰:۲۵ ۱۳۹۸/۰۷/۲۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط raminmicro نمایش پست ها
          متاسفانه بخش RTC میکروکنترلرها برای کریستال خارجی یا همون HSE خیلی حساس هستش. بیشتر مشکلات مربوط میشه به تمیز نبودن پایه های میکروکنترلر و کریستال 32 کیلوهرتز و خازنهای موازی اون. توصیه میشه یکبار این بخش ها با تینر کامل شستشو بشه و برای خازن های موازی کریستال از ظرفیت حدود 4 پیکو فاراد استفاده بشه. HSE بعضا با انجام همه این کارها باز هم کار نمیکنه که دیگه راهی جز استفاده ازاسیلاتور داخلی HSI نیستش.
          من با HSI هم امتحان کردم کار نکرد. مشکل از چی میتونه باشه؟ رجیسترها رو چک کردم مقدار میگیرن ولی تغییری توی زمان نمیدن

دیدگاه

اگه از برنامه نمونه کاتالیست 407 استفاده میکنین داخل فایل rtc.c یک define به این صورت تعریف شده که اون رو به LSI تغییر بدین

کد:
            #define RTC_CLOCK_SOURCE_LSE
            تبدیل بشه به :
            کد:
            #define RTC_CLOCK_SOURCE_LSI

دیدگاه

اگه از برنامه نمونه کاتالیست 407 استفاده میکنین داخل فایل rtc.c یک define به این صورت تعریف شده که اون رو به LSI تغییر بدین

کد:
              #define RTC_CLOCK_SOURCE_LSE
              تبدیل بشه به :
              کد:
              #define RTC_CLOCK_SOURCE_LSI
              خیر با COBE و توابع HAL امتحان کردم جواب نداد کلا. دلیلشم نمیفهمم واقعا. باتری بکاپ هم براش گذاشتم

دیدگاه

توابع HAL باگ های زیادی دارن بهتره فایل برنامه نمونه شماره 4 کاتالیست رو دانلود کنین و همونو خودتون با HAL به صورت رجیستری پیاده کنین

دیدگاه

توابع HAL باگ های زیادی دارن بهتره فایل برنامه نمونه شماره 4 کاتالیست رو دانلود کنین و همونو خودتون با HAL به صورت رجیستری پیاده کنین
                  نمیدونم چرا ولی اون مثال های ECA رو که میخوام کامپایل کنم ارور میگیره. مشکل اینجاس که پارسال با یک ورژن CUBE امتحان کردم نشد، امسال با ورژن جدید هم نشد. این بار سعی کردم با رجیسترها کار کنم ولی بازم نتیجه ای نگرفتم. شاید راستی راستی RTC بعضی میکروکنترلرها مشکل داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X