ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2008/01/16
    مشهد
    458
    11

این چه قطعه ای هست؟

سلام دوستان.
    یه تلفن بیسیم پاناسونیک دارم به مدل KX-TGA361BX
    که روشن نمیشه.اهم چکش کردم از قسمت ورودی سر یک قطعه قطعی داریم.اتصال کوتاهش که کردم تلفن روشن شد.خودم فکر میکنم دیود هست چون سر راه ورود فاز به مدار هست.به نظرم گذاشتن اگه فاز و نول ورودی اشتباهی وصل شد مداراتش نسوزه.
    چون شناختی از قطعات smd ندارم مطمئن نیستم از حدسم.ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ*های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ*گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ*هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ*نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ*خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ*تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ*تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"
    2013/04/06
    yazd
    1,015
    93

پاسخ : این چه قطعه ای هست؟

براي حفاظت از اشتباه وصل كردن نول وفاز منظورتون چيه مگه ورودي مدار چند ولت هستش؟
    به نظرم ميرسه يه سلف باشه ؟ اگر عكس بهتر دارين يا بگين اين قطعه به كجا وصل شده بهتر ميشه راهنمايي نمود
    2008/01/16
    مشهد
    458
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

براي حفاظت از اشتباه وصل كردن نول وفاز منظورتون چيه مگه ورودي مدار چند ولت هستش؟
    به نظرم ميرسه يه سلف باشه ؟ اگر عكس بهتر دارين يا بگين اين قطعه به كجا وصل شده بهتر ميشه راهنمايي نمود
    من معمولا به مثبت میگم فاز و به منفی میگم نول
    ورودیش رو از 2 تا باطری نیم قلمی شارژی میگیره.
    منظورم اینه اگه باطری ها جابه جا شد ، ایسی های روی مدار نسوزه.نمیدونم فقط حدس میزنم.چون این قطعه تو ورودی مدار قرار گرفته.قیافش به خازن میخوره اما مطمئنم که خازن نیست.چون تو ورودی مدارات DC خازن نمیزارن.
    یا مقاومت کم اهم هست یا به قول شما سلف یا دیود.به نظر خودم دیود هست.چون یک طرفش خط مشکی داره.مثل دیودهای 4000 که یه سمتش خط داره.تو یه مدار مشابه سالم که اهم چک کردم همون قطعه رو،مقاومت نزدیک صفر داشت.البته با تست دیود مولتی متر تست کردم.منتهی فرصت نشد معکوسش رو هم چک کنم ببینم راه میده یا نه.
    قطعات smd هست همه.هر مدل عکسی بگیرم چیز خاصی نشون داده نمیشه متاسفانه
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ*های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ*گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ*هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ*نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ*خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ*تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ*تان
    2013/04/06
    yazd
    1,015
    93

مطمين هستم كه مقاومت نيست حالا يا به قول شما ديود هستش (با توجه به اينكه ميگين يه خطي در يك طرفش هست) يا همان سلف است كه سوخته
    براي اين كار بهترين روش با توجه به اينكه نمونه سالمشو دارين اهم اونو اندازه بگيرين كه اگر مقدارش نزديك صفر است كه ميگين مطمين باشين سلف هست
    2008/01/16
    مشهد
    458
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

مطمين هستم كه مقاومت نيست حالا يا به قول شما ديود هستش (با توجه به اينكه ميگين يه خطي در يك طرفش هست) يا همان سلف است كه سوخته
    براي اين كار بهترين روش با توجه به اينكه نمونه سالمشو دارين اهم اونو اندازه بگيرين كه اگر مقدارش نزديك صفر است كه ميگين مطمين باشين سلف هست
    نه متاسفانه دیگه دسترسی به نمونه سالمش ندارم.اگرنه حتما تست معکوس اند کاتد میکردم.ولی همون قطعه رو اهم چک که کردم تقریبا نزدیک به صفر بود.
    این قطعه همونطور که تو تصویر پیداست،یه سمتش کِرِم رنگه و یه سمتش مشکی رنگ.اون سمتی که کرم رنگ هست وصل میشه به ورودی مثبت مدار.
    2013/04/06
    yazd
    1,015
    93

پس به نظر من همون سلف هستش
    2008/01/16
    مشهد
    458
    11

اقا اینو بردم پیش دو تا متخصص.هر جفتشون گفتن سلفه.یه سلف مشابه با اهم تقریبا صفر گرفتم انداختم روش درست شد.ولی برام سوال موند که این سلف کارش چیه تو ورودی مدار.تعمیرکاره میگفت اون ای سی کنارش معمولا میسوزه.و این سلفه 1 در هزار اگه بسوزه
    2019/07/15
    3
    0

سلام به دوستان انجمن چطوری می*شود ای سی که شماره اش پاک شده را تشخیص داد
    2013/04/06
    yazd
    1,015
    93

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamzakeri

سلام به دوستان انجمن چطوری می*شود ای سی که شماره اش پاک شده را تشخیص داد
    يك سري دستگاههايي است كه با گذاشتن اي سي روي اون ميتوان مدل و شماره اي سي را پيدا كرد.چند سال پيش يكيش ديده بودم اما اين دستگاهي كه من ميگم قيمت خيلي بالايي داره و بيشتر تو صنايع نظامي و جاهايي كه مهندسي معكوس ميخوان استفاده كنند استفاده ميشود
    2019/07/15
    3
    0

دستگاهی که من دارم خارجی هست یکی از بردهاش چند تا ای سی داره ولی شرکت شماره ای سی ها رو پاک کرده حالا میگه برا تعمیر باید ارسال کنی برای ما تا تعمیر بکنیم منم گفتم تو ایران خودم پیدا میکنم شمارش رو حالا برهمین دنبال شماره اش میگردم
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11