اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل شناخته نشدن میکرو stm32f103

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل شناخته نشدن میکرو stm32f103

با سلام.. دوستان من یه برد زدم که توش از یه stm32f103 استفاده کردم.. اما هر کاری میکنم موقع پروگرام کردن، میکرو را نمیشناسه و یا پیام can not conect to the target رو میده و یا internal command error...
    همه اتصالات رو هم چک کردم.. مشکلی نداشته..
    حتی موقع پروگرام دکمه ریست رو هم نگه میدارم بازم،تاثیری نداره..
    به روش SWD هم پروگرام میکنم..
    بردهای دیگه ام رو که پروگرام میکنم، مشکلی ندارن.. فقط همین بردم هس که مشکل داره...

پاسخ : مشکل شناخته نشدن میکرو stm32f103

نوشته اصلی توسط sajjad_sdgh نمایش پست ها
    با سلام.. دوستان من یه برد زدم که توش از یه stm32f103 استفاده کردم.. اما هر کاری میکنم موقع پروگرام کردن، میکرو را نمیشناسه و یا پیام can not conect to the target رو میده و یا internal command error...
    همه اتصالات رو هم چک کردم.. مشکلی نداشته..
    حتی موقع پروگرام دکمه ریست رو هم نگه میدارم بازم،تاثیری نداره..
    به روش SWD هم پروگرام میکنم..
    بردهای دیگه ام رو که پروگرام میکنم، مشکلی ندارن.. فقط همین بردم هس که مشکل داره...
    سلام
    ممکنه قبلا برنامه ای روش ریخته شده باشه که از پین های مربوط به دیباگ و پروگرام استفاده شده باشه. بهتره یبار با بوت لودر یه برنامه ساده روش پروگرام کنید

دیدگاه

سلام
      من هم همین مشکل را با stm32f030k4p6 دارم .
      من میکرو نو هستش ! چجوری از بوت لودر استفاده کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electron113 نمایش پست ها
        سلام
        من هم همین مشکل را با stm32f030k4p6 دارم .
        من میکرو نو هستش ! چجوری از بوت لودر استفاده کنم ؟
        تا جایی که من اطلاع دارم میکروکنترلرهای stm32 یه پایه دارن به اسم BOOT0 که با یک کردن اون و یک بار ری استارت کردن میکروکنترلر، بوت لودر اجرا میشه و آماده میشه که با استفاده از یکسری پریفرال برنامه جدید رو دریافت و میکروکنترلر رو پروگرام کنه.
        برای این کار باید از نرم افزار FLASHER-STM32 رو نصب کنید و عملیات پروگرام کردن رو انجام بدید. در سمت میکروکنترلر هم باید ببینید که کدوم رابط سریال عملیات پروگرام کردن رو میتونه انجام بده و اونو با رابط مناسب به کامپیوتر متصل کنید. فکر میکنم اون رابط سریال رو بتونید در قسمت BOOT modes دیتاشیت پیدا کنید.
        از دوستان دیگه میخوام اگر چیزی رو اشتباه گفتم یا چیزی رو نگفتم، حتما اصلاح کنن

دیدگاه

سلام اول از همه بیایید از حالت نرمال خارج کنید پرگرامر رو و به حالت UNDER REST ببرید یا هات پلاگ ببرید ببنید پروگرام میشه یا نه اگه نشد حتما اون بحث BOOT0 که hossein.m98 گفت رو عمل کنید نتیجه رو بگید
          رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

سلام مشکل من حل شد
            علت عدم اتصال NRST به پروگرامر بود که به اشتباه به من گفته بودن برای پروگرام به روش SWD لازم نیست.
            درحالیکه لازمه وصل باشه!
            با تشکر از همه دوستان

دیدگاه

سلام دوستان
              من پروگرامر st link v2 رو خریدم( اون کوچکتره و usb داره). به کامپیوتر که میزنم سیستم نمیشناستش و به عنوان یه درگاه ناشناخته معرفیش میکنه. چجوری باید درایورشو نصب کنم که بتونم پروگرم کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط im.saeid نمایش پست ها
                سلام دوستان
                من پروگرامر st link v2 رو خریدم( اون کوچکتره و usb داره). به کامپیوتر که میزنم سیستم نمیشناستش و به عنوان یه درگاه ناشناخته معرفیش میکنه. چجوری باید درایورشو نصب کنم که بتونم پروگرم کنم؟
                سلام تو سایت st درایور وجود داره

امیرحسین ضیا

دیدگاه

باز هم در حالت SWD نیازی به اتصال این پین به پروگرامر نیست SWDIO و SWCLK کفایت می کنه

دیدگاه

دوستان من اشتباها فکر کنم از آدرس 0x0000000 میکری STM32F103C8 یه برنامه ای رو رایت کردم که الان دیگه پروگرمرم میکرو رو نمیشناسه. البته الان میکرو با آخرین برنامه ای که روی میکرو ریخته بودم داره کار میکنه ولی دیگه پروگرمر میکرو رو نمیشناسه تا بتونم برنامه دیگه ای روش پروگرم کنم. اون پایه بوت 0 رو هم یک کردم و با اونم تست کردم ولی جواب نداد. با نرم افزارهای دیگه ای مثل STM32 ST-LINK UTILITTY هم تست کردم که اونا هم جواب ندادن. پروگرمر رو هم به ورژن 37 آپگرید کردم ولی همچنان میکرو رو نمیشناسه. لطفا اگه تجربه مشابهی داشتید کمک کنید. ممنونم

دیدگاه

سلام دوستان من یک دستگاه لیزر دارم که عملکردش بهم ریخته و آی سی gd32f103 از سری gd32f103rct6 روی برد دستگاس که مطمینم پروگرم این آیسی آسیب دیده ،حالا میخام این آی سی رو ریبوت یا ریست فکتوری کنم ،آیا کسی اطللاتی در مورد این موضوع داره ؟ توی دیتا شیت آی سی سه روش ریبوت کردن بود که یکیش از طریق فلش مموری هست ،دستگاه لیزر من رم میخوره ،فریم ویر مربوط به آی سی رو دانلود کردم فقط نمیدونم کدوم فایل رو برای ریست شدن باید بریزم روی رم اینم شماره من 09033153837 ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X