اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای ورودی AC منبع تغذیه 12ولت 300ma از فیوز شیشه ای چند آمپر استفاده کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای ورودی AC منبع تغذیه 12ولت 300ma از فیوز شیشه ای چند آمپر استفاده کنم؟

البته فکر کنم مداری که بهش وصل میکنم کمتر از 250ma میکشه

پاسخ : برای ورودی AC منبع تغذیه 12ولت 300ma از فیوز شیشه ای چند آمپر استفاده کنم؟

نوشته اصلی توسط Soheil22 نمایش پست ها
    البته فکر کنم مداری که بهش وصل میکنم کمتر از 250ma میکشه
    مطابق تئوری اگه مبدلتون ترانس یا سوئیچنگ باشه باید 25 میلی آمپر فیوز شیشه ای بزاری برای وروردی AC، اما من تا حالا ندیدم که فیوز 25 میلی آمپر شیشه ای جایی وجود داشته باشه کمترین مقدار اون 100 mA هست، چون عملا به قدری ظریف هست که با هر لرزش و تنش و استرس به دستگاه فیوز ممکنه قطع بشه.
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

پاسخ : برای ورودی AC منبع تغذیه 12ولت 300ma از فیوز شیشه ای چند آمپر استفاده کنم؟

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
      مطابق تئوری اگه مبدلتون ترانس یا سوئیچنگ باشه باید 25 میلی آمپر فیوز شیشه ای بزاری برای وروردی AC، اما من تا حالا ندیدم که فیوز 25 میلی آمپر شیشه ای جایی وجود داشته باشه کمترین مقدار اون 100 mA هست، چون عملا به قدری ظریف هست که با هر لرزش و تنش و استرس به دستگاه فیوز ممکنه قطع بشه.
      یعنی برای آداپتور 300ma از فیوز 25ma یا همون حداقل 8 باید استفاده کنم؟

دیدگاه

سلام معمولا راندمان 75 درصد است پس (12*0.3)/0.75میشه حدود 4.8 وات توان مصرفی که 5/220 میشه 0.023 در نهایت شما فیوز 30 میلی آمپر بگذارید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soheil22 نمایش پست ها
          یعنی برای آداپتور 300ma از فیوز 25ma یا همون حداقل 8 باید استفاده کنم؟
          بله دستگاه شما 3.6 وات توان خروجی داره (12*0.3=3.6) و با احتساب تلفاتش یعنی (80درصد بازده) 1.25 برابر توان باید به دستگاه تحویل داده بشه برابره با 4.5 وات (3.6/0.8 =4.5) پس جریان خروجی شما حداکثر میشه 20 میلی آمپر (4.5/220=20mA ) و با وجود 30 درصد خطا و همچنین جلوگیری از داغ کردن فیوز و قطع شدنش شما باید 25 mA فیوز بزارید (20*1.3 ~25mA)

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اما باز بزرگترین مسئله در نظر نگرفتید فیوز شیشه ای زیر 100 میلی آمپر وجود خارجی نداره به همون دلایل ضعیف بودنی که خدمتتون عرض کردم و اگر پیدا کردید لینکش رو اینجا بزارید.
          رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X