ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2018/09/25
    24
    1

امپلی فایر هدفون

سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان و اساتید گرامی .
    اقا ما یه هدوفون audio_technica داریم که حرفه ایه میخواستیم براش یه امپلی فایر بخریم ولی انقدر گران شد که نتونستیم و الانم نمیتونیم بخریم برای همین میخواستم یکی خودم براش بسازم میدونم که انتظار امپلی فایر ۲ تومنی مخصوص هدفون نباید داشته باشم ولی یه چیزی میخوام که یکم حجم صدا را زیاد کنه و از همه مهمتر کیفیت صدا از بین نره اخه صداش خیلی کمه همینجوری از هدفونای معمولی هم کمتره من خودم با این ماژول های ۳ وات توی بازار امتحان کردم کیفیت صداش افتضاح شد این هدفون ما ۴۷ اهمه و ماکسیموم توان ورودیش(اینپوت) 700میلی واته حالا میخواستم زحمت بکشید یه راهنمایی به من بکنید یه چیزی بسازم که هم هدفونمون دود نشه توی این وضعیت گرونی یه ۳ و نیم پولشه ریاکاری نباشه و اینکه صدا هم یکم زیاد بشه علاوه بر اینکه کیفیت به هم نریزه اگه مدار خوبی باشه خودم میسازم ولی چون از الکترونیک انقدر سردرنمیارم ممنون میشم یه مداری را بگید که فایل pcb اش موجود باشه چون من بلد نیستم بکشم pcb و بدون pcb هم خیلی سخته و جالب هم نمیشه نویز میوفته توی صدا باز هم خیلی خیلی ممنون . و یه موردی هم ذکر کنم که علاوه بر اینکه امپ های هدفون اماده گران شدند دیگه داخل ایران موجود نیستند برای همینه که میخوام بسازم
    باسپاس فراوان از وقتی که میگذارید
    2018/07/30
    30
    17

پاسخ : امپلی فایر هدفون

سلام. اتفاقا منم یه هدفون بیر داینامیک داشتم و کلا تجهیزات صوتی مث میکسر و اینا هم ساختم برای خودم. گیتار الکتریک میزنم.
    اتفاقا میشه با قیمت مناسب، یه تقویت کننده با کیفیت ساخت.

1) حتما جوری طراحیش کنید که از USB استفاده کنه. پورت USB، یکی از کم نویز ترین تغذیه هاس.
    2) تا حد ممکن از تقویت کننده های کلاس AB استفاده کنید. بازده توانشون کمه ولی کیفیتشون خیلی بالاس نسبت به کلاس D، حتا مدلای جدید کلاس D.
    3) حتما طبق دیتاشیت تقویت کننده عمل کنید. خازن های خروجی و ورودی معمولا باید بالای 100 میکروفاراد باشن اما چون حجیم میشه، خیلی از سازنده های ماژول چینی ظرفیت کمتر میذارن که SMD باشه. نتیجه اینکه یه ذره هم صدای بم رد نمیشه . (ماژول هدفون کوچولوی بنفش رنگ موجود تو سایت ها)

با گرفتن نویز تغذیه و استفاده از چیپ های مدرن و اصلی خیالتون راحت باشه که با کیفیت بالا بدست میارید. من قبلا یه تعداد چیپ برای همینکار سفارش داده بودم از خارج و کیفیتشون فوق العاده بود فک کنم هنوز بتونم پیداشون کنم. پیدا بشه معرفی میکنم. بعد دیگه یه مادربرد گرفتم که خودش تقویت کننده هدفون داشت دیگه ازش استفاده ای نشد
    2018/09/25
    24
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط tiranoid

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام. اتفاقا منم یه هدفون بیر داینامیک داشتم و کلا تجهیزات صوتی مث میکسر و اینا هم ساختم برای خودم. گیتار الکتریک میزنم.
    اتفاقا میشه با قیمت مناسب، یه تقویت کننده با کیفیت ساخت.

1) حتما جوری طراحیش کنید که از USB استفاده کنه. پورت USB، یکی از کم نویز ترین تغذیه هاس.
    2) تا حد ممکن از تقویت کننده های کلاس AB استفاده کنید. بازده توانشون کمه ولی کیفیتشون خیلی بالاس نسبت به کلاس D، حتا مدلای جدید کلاس D.
    3) حتما طبق دیتاشیت تقویت کننده عمل کنید. خازن های خروجی و ورودی معمولا باید بالای 100 میکروفاراد باشن اما چون حجیم میشه، خیلی از سازنده های ماژول چینی ظرفیت کمتر میذارن که SMD باشه. نتیجه اینکه یه ذره هم صدای بم رد نمیشه . (ماژول هدفون کوچولوی بنفش رنگ موجود تو سایت ها)

با گرفتن نویز تغذیه و استفاده از چیپ های مدرن و اصلی خیالتون راحت باشه که با کیفیت بالا بدست میارید. من قبلا یه تعداد چیپ برای همینکار سفارش داده بودم از خارج و کیفیتشون فوق العاده بود فک کنم هنوز بتونم پیداشون کنم. پیدا بشه معرفی میکنم. بعد دیگه یه مادربرد گرفتم که خودش تقویت کننده هدفون داشت دیگه ازش استفاده ای نشد
    خیلی ممنون ازتون بابت توصیه هاتون چشم حتما انجامشون میدم ولی من مشکل اصلیم انتخاب مداره یه مدار خوب میخوام که اول اونو بشازم بعد این نکته ها را رعایت کنم فعلا تو این مرحله موندم توی اینترنت خیلی دنبال مدار خوب گشتم که نقشه اش کامل با اطلاعات دقیق قطعاتش باشه ولی چیزی پیدا نکردم برای همین اینجا پرسیدم گفتم شاید یه نفر یه مدار خوب سراغ داشته باشه یه چندتا نقشه خوب پیداکردم ولی قطعاتش کامل مشخص نبود مقدار دقیق بعضی مقاومت ها را ننوشته بود و از همه سختر اینکه همشون فایل نقششون pdf است منم بلد نیستم که بخوام pcb اش را توی التیوم یا نرم افزارا بکشم و بدون pcb هم ساختش تقریبا غیر ممکنه.
    2013/09/21
    تهران
    1,024
    647

دوست عزیز علاوه بر نکاتی که دوستمان اشاره کردند این طرحها را هم ملاحظه بفرمایید

2018/09/25
    24
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط emitor

دوست عزیز علاوه بر نکاتی که دوستمان اشاره کردند این طرحها را هم ملاحظه بفرمایید

خیلی خیلی ممنون پیشنهاد های خوبی اند به غیر از این که متاسفانه ۲ تا از طرح ها ای سی اش توی ایران به این راحتیا گبر نمیاد و اون ماسفت هم طرح خوبیه اگه بشه میبینم میتونم عملیش کنم. بازم خیلی خیلی ممنون زحمت کشیدید.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5