اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از دستگاه جوش به عنوان منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از دستگاه جوش به عنوان منبع تغذیه

با سلام
    دوستان عزیز بنده میخوام یه دستگاه برش اسفنج با المنت درست کنم که ولتاژ خروجی ۲۸ ولت و جریان حدود ۱۶۰ الی ۲۰۰ آمپر رو بمن بده. آیا برای این کار میتونم از دستگاه جوش یا اینورتر استفاده کنم. آیا برای کم کردن ولتاژ خروجی میتونم قبل از ورودی دستگاه جوش از دیمر استفاده کنم. دستگاه به این صورت هست که المنت ها به صورت موازی بسته میشن تا بلوک اسفنج رو در لایه های یک و نیم سانت برش بزنن و هر کدوم حدود ۲۸ ولت و حدود ۷ آمپر جریان نیاز دارن. لطفا راهنمایی کنید
    جدیدترین ویرایش توسط Momeni81; ۰۳:۰۹ ۱۳۹۸/۰۴/۲۷.

پاسخ : استفاده از دستگاه جوش به عنوان منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط Momeni81 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان عزیز بنده میخوام یه دستگاه برش اسفنج با المنت درست کنم که ولتاژ خروجی ۲۸ ولت و جریان حدود ۱۶۰ الی ۲۰۰ آمپر رو بمن بده. آیا برای این کار میتونم از دستگاه جوش یا اینورتر استفاده کنم. آیا برای کم کردن ولتاژ ورودی میتونم از دیمر استفاده کنم. دستگاه به این صورت هست که المنت ها به صورت موازی بسته میشن تا بلوک اسفنج رو در لایه های یک و نیم سانت برش بزنن و هر کدوم حدود ۲۸ ولت و حدود ۷ آمپر جریان نیاز دارن. لطفا راهنمایی کنید
    سلام
    دوست عزیز خروجی دستگاه اینورتر جوش 50 ولت dc هست
    بهتر هست بلوک هارو 2 تا 2تا سری ببندید

دیدگاه

ممنون. فقط اگه ولتاژ به اندازه ی کافی نباشه و المنت هارو داغ نکنه چی. چون اون موقع ولتاژم ۲۵ میشه دیگه. بعد طول المنت هارو هم نمیشه تغییر داد که جواب بده. البته اینطور که از نظر شما پیداس میتونم از اینورتر استفاده کنم. یعنی مشکلی برای اینورتر پیش نمیاد
      جدیدترین ویرایش توسط Momeni81; ۰۳:۱۶ ۱۳۹۸/۰۴/۲۷.

دیدگاه

سلام
        قبلا توی اینترنت دستگاه برش لیزری کوچک بود آن جواب نمیده.با همچین المنت و توانی که گفتید میشه موکت و ... برید فکر نمیکنید برای اسفنج زیاده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran100 نمایش پست ها
          سلام
          قبلا توی اینترنت دستگاه برش لیزری کوچک بود آن جواب نمیده.با همچین المنت و توانی که گفتید میشه موکت و ... برید فکر نمیکنید برای اسفنج زیاده.
          سلام. بلوک های اسفنج هرکدوم ۲ متر مکعب حجم دارن. حدودا ۲۵ متر المنت باید داغ بشه. البته توی ۲۲ رشته موازی. تازه باید هر کدومشو سه مرتبه برش بزنم تا کامل بشه. به هرحال برق تک فاز هست دیگه. اگه بخوام یه منبع تغذیه سفارش بدم حدودا چهار پنج میلیون هزینه داره . بعد وقتی خودم اینورتر دارم واقعا هزینه ی اضافی هست اگه بشه. حالا اگه بشه مثلا ولتاژ خروجی رو با دیمری که قبل از اینورتر نصب شده تنظیمش بکنم و در کل فشار به اینورتر نیاد همه چیز حله انشااله

دیدگاه

سلام. بلوک های اسفنج هرکدوم ۲ متر مکعب حجم دارن. حدودا ۲۵ متر المنت باید داغ بشه. البته توی ۲۲ رشته موازی. تازه باید هر کدومشو سه مرتبه برش بزنم تا کامل بشه. به هرحال برق تک فاز هست دیگه. اگه بخوام یه منبع تغذیه سفارش بدم حدودا چهار پنج میلیون هزینه داره . بعد وقتی خودم اینورتر دارم واقعا هزینه ی اضافی هست اگه بشه. حالا اگه بشه مثلا ولتاژ خروجی رو با دیمری که قبل از اینورتر نصب شده تنظیمش بکنم و در کل فشار به اینورتر نیاد همه چیز حله انشااله
            دوستان کسی نیست در مورد این مشکل بهم اطلاعات بده

دیدگاه

دوستان کسی نیست در مورد این مشکل بهم اطلاعات بده
              از واریاک استفاده کنید ولی قیمت تو رنج مورد نیاز شما بالاست
              جدیدترین ویرایش توسط mindhunter; ۱۱:۱۲ ۱۳۹۸/۰۴/۲۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mindhunter نمایش پست ها
                از واریاک استفاده کنید ولی قیمت تو ریان مورد نیاز شما بالاست
                قیمتش بالا میشه خیلی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X