اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در مورد کار با AVR ، اونایی که با AVR کار کردن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در مورد کار با AVR ، اونایی که با AVR کار کردن

سلام خسته نباشید.
    می خاستم یه سوال بپرسم و اونم اینه که اینکه بعضی ها می گن AVR دیگه بازار کار درست وحسابی ندار ه درسته ؟؟؟
    :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
    ask One Question

پاسخ : در مورد کار با AVR ، اونایی که با AVR کار کردن

نوشته اصلی توسط ask110
    سلام خسته نباشید.
    می خاستم یه سوال بپرسم و اونم اینه که اینکه بعضی ها می گن AVR دیگه بازار کار درست وحسابی ندار ه درسته ؟؟؟
    :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
    سلام:
    چرا؟ :eek: ممنون میشم دلیل اونایی که اینو میگن بنویسین. :biggrin:
    بستگی داره شما از یه میکرو چه انظاراتی داشته باشید و چه امکاناتی بخواید. :nerd:

دیدگاه

سلام خسته نباشید.
      icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
      فکر نکنم چنین چیزی حقیقت داشته باشه. ببینید الان 8051 که خیلی قدیمیه، طرفدار داره، چه برسه به AVR که فعلا از همه برتره. و با سری XMEGA که دیگه جای خودش رو به نظر من تو مقام اول سفت تر می کنه. البته بعضیا می گن PIC ها تو صنعت بیشتر بدرد می خورن، ولی اینطور هم نیست که AVR بدرد نخور باشه. نه. به نظر من اینطور نیست. حالا اگه بگیم کلا میکروکنترلر ها نقششون کمرنگ شده یه چیزی ولی بین میکروکنترلر ها AVR بهتر از همس. البته به نظر من. و من از AVR خیلی راضیم. ولیآ‌ فقط یک هفته به 8051 علاقه مند بودم، اوایل که با میکروکنترلر ها آشنا شده بودم، ولی سر یک هفته کلا حساب کار دستم اومد و رفتم سراغ AVR. الان هم پشیمون نیستم.
      البته نمی خوام به طرفدارای 8051 بر بخوره. نه. نظر شخصیم بود. همین
      کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

از جهتی راست میگن. هر پدیده ای که وارد بازار میشه اولش که نا شناحته است یه سری میرن و قبل از همه ازش سر در میارن و چون رقیبی ندارن مبالغ باورنکردنی می گیرن. بعدش که رایج میشه بازار کار این افراد از بین میره.
        بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
        اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

به نظر من اینا شایعه دلالان هست که با این روش بازار یه قطعه رو تحت تاثیر قرار میدن.به نظر من کاربرد avr نه تنها کمتر نشده بلکه بیشتر هم شده.
          واسه این ادعا دلیل دارم.چون حتی بازار avr تو شهرستان ها هم داره گسترش پیدا میکنه. من تو شهرستان خودمون حتی یه بارم تو هیچ فروشگاهی اسم میکرو 8051 که بحساب قدیمی هم هست به گوشم نخورده ولی جدیدن داره تو صنایع کوچک جا واسه میکرو باز میشه تا جایی که بعضی از مدلهای avr مثل atmega - tiny رو میشه به راحتی پیدا کنم. جالبه که از pic و سایر مدلهای دیگه اسمی هم برده نمیشه. :agree:

خوب وقتی یه محصول اینقد طرفدار پیدا میکنه معلومه که رقبا ساکت نمیمونن.
          شما هم به این شایعه ها که منبع مشخصی هم ندارن دامن نزنید. یه نگاه به آمار فروش جهانی تو اینترنت بندازین حتما قانع میشین.

خدا نور است و من اشعه ای از او ...

دیدگاه

کسی به این شایعه ها دامن نزد. من خودم دارم از AVR نون میخورم.AVR خیلی خیلی رو به گسترشه

دیدگاه

من یه سوال دیگه داشتم
              اصلا الکترونیک توی ایران بازار کار داره

نسبت به رشته های دیگه یکم مقایسه کنید
              اینقدر موضوع و مطلب داره که بلد بودنش الزامیه ولی رشته های دیگه چه میدونم مثله نقشه کشی با autocad بلد باش کر کن بقیه حله
              بعضی از رشته ها هم اصلا هیچ چیز ی نیاز نیست بلد باشی
              اما الکترونیک 4 سال الافی در دانشگاه بعد هم میکرو پشت میکرو z80 8051 pic avr cypres texasDSP armATMEL armPHILIPS dspic 80186 NEC renesas msp430 AVR32 چند میلیون نوع دیگه میکرو که هر کدوم با هم فرق داره هرکدوم کامپایلر خاصی داره

این یکی نیومده میگن اون یکی تومده باحالتره
              به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

اولا نمیشه در مورد رشته های دیگه به همین سادگی قضاوت و مقایسه کرد

ثانیا حالا فرض کنید که یه میکرو به همین زودی ( ) از رده خارج بشه و جاشو بده به یکی دیگه. آیا مبانی برق و الکترونیک دیگه بهم می خوره و بقول شما باید 4 سال دیگه الاف کنی خودتو؟ :question:

یه میکرو به خودی خود بیشتر از قیمت خریدش ارزش نداره. اونچه که ارزشمندش میکنه محتوای داخلشه.

هر رشته ای در جهت خودش تحول داره منتها تا سوادشو نداشته باشیم نمی بینیم.

دیدگاه

اولا وقتی به میکرو مسلط بشی دیگه فرقی نمی کنه که چه میکرویی باشه. من با 8051 شروع کردم و تو 2 هفته AVR رو مسلط شدم و تو 3 روز PIC رو یاد گرفتم. البته هر میکرویی یکم باید باهاش تجربه کسب کنی، ولی 99% مثل هم هستن.
                  الکترونیک علمی نیست که به مدرکت پول بدن. مثلا یه بچه حسابداری هر چقدر هم که شوت باشه میتونه از پس یه کارهایی بر بیاد. ولی تو الکترونیک تا مسلط نشی فقط و فقط خرج خرید قطعه داری و درآمد صفره. کسی به طراحی آمپلی فایر و محاسبه رزونانس و ... پول نمیده، الان کشور ما در حال سرمایه گذاری رو صنایع پایه است که همشون به اتوماسیون نیاز دارند که همین بازار PLC و میکروکنترلر رو داغ کرده.

دیدگاه

سلام
                    قربون دستت
                    خواب من هم همینو میگم
                    شما الان سه چهار مدل میکرو نام بردید میتونی بگی چقدر درامد داشته واست
                    من اگه میگم رشته فلان اینطوره منظورم بی احترامی به رشته یا کسی نیست
                    قبول دارید که اگه توی یه رشته غیر از الکترونیک بخوای موفق بشی باید حداقل یه چیز بلد باشی ولی توی الکترونیک همه عملها رو

شما با یه میکرو کار میکنید و میگید بلدم ولی فردا یه lcd رنگی میاد که برای کار باید میکرو عوض بشه چون سرعتش کمه
                    یه روز ماژول gsm میاد
                    یه روز ماژول gps میاد
                    یه روز ماژول rf
                    یه روز میگن مهندس الکترونیک باید VC++ بلد باشه
                    یه روز میگن مهندس الکترونیک باید به شبکه آشنا باشه
                    یه روز میگن برای کار باید فلان نرم افزار رو بلد باشی
                    یکی میگه usb
                    یکی میگه lan
                    یکی میگه can
                    یکی میگه dsp
                    یکی میگه fpga
                    cpld
                    image processing
                    voice processing
                    سنسور اثر انگشت
                    سنسور های علائم حیاطی بدن

....
                    سوال من اینه:
                    آیا مهندسین رشته های دیگه باید این همه مطلب بلد باشن؟؟؟
                    مثلا توی یه پروژه الکترونیکی شفارش دهنده میکه سیستم باید با usb به کامپوتر وصل بشه فلان سیگنال رو بده کامپیوتر و کامپیوتر توی sql ذخیره کنه
                    این ساده ترین پروژه الکترونیکه ولی بد نیست بدونید خیلی از مهندسین کامپیوتر هم با sql بلد نیستن کار کنن
                    به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ask110
                      سلام خسته نباشید.

:eek:
                      Goodbye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alitaroosheh
                        سلام
                        قربون دستت
                        خواب من هم همینو میگم
                        قبول دارید که اگه توی یه رشته غیر از الکترونیک بخوای موفق بشی باید حداقل یه چیز بلد باشی ولی توی الکترونیک همه عملها رو

شما با یه میکرو کار میکنید و میگید بلدم ولی فردا یه lcd رنگی میاد که برای کار باید میکرو عوض بشه چون سرعتش کمه
                        یه روز ماژول gsm میاد
                        یه روز ماژول gps میاد
                        یه روز ماژول rf
                        یکی میگه usb
                        یکی میگه lan
                        یکی میگه can
                        یکی میگه dsp
                        یکی میگه fpga
                        cpld
                        image processing
                        voice processing
                        سنسور اثر انگشت

....
                        سوال من اینه:
                        مثلا توی یه پروژه الکترونیکی شفارش دهنده میکه سیستم باید با usb به کامپوتر وصل بشه فلان سیگنال رو بده کامپیوتر و کامپیوتر توی sql ذخیره کنه
                        این ساده ترین پروژه الکترونیکه ولی بد نیست بدونید خیلی از مهندسین کامپیوتر هم با sql بلد نیستن کار کنن
                        ببینم دوست عزیز شما میخوای تجارت کنی یا کسب علم و دانش؟

برای جذب شدن به بازار کار مثلما هرچی غیر از اینایی که گفتی،بدونی بازم کمه!!
                        کامپیوتر یه ابزار هست و هر رشته ای متناسب با هدفش از این ابزار استفاده میکنه.
                        کامپیوتر فرزند الکترونیک هست اگه همین چیزایی هم که بهش اشاره کردی ندونی، دیگه باید بیخیال برق و الکترونیک بشی.

دیدگاه

سلام
                          قربون دستت
                          خواب من هم همینو میگم

یه روز ماژول gsm میاد
                          یه روز ماژول gps میاد
                          یه روز ماژول rf
                          یکی میگه usb
                          یکی میگه lan
                          یکی میگه can
                          یکی میگه dsp
                          یکی میگه fpga
                          cpld
                          image processing
                          voice processing
                          سنسور اثر انگشت

....
                          سوال من اینه:
                          اینهایی که گفتید چیزای پیچیده ای نیستن. هر کدوم رو یه بار یاد میگیری و تمومه. مشکل اینجاست که این ابزارها تو 10 سال وارد بازار شدن و شما باید تو یکی دو سال بتونی باهاشون کار کنی. دوما آدم لازم نیست که همه جور ماهی رو صید کنه که بگه من ماهی گیرم، ماهی گیری قلق داره.
                          منم فعلا تازه دارم جا می افتم و از تابستان امسال جدی وارد کار شدم و با چند نفر پروژه انجام دادم اونم کمتر از 10% وقتمو به همین دلیل فعلا کمتر از 1 میلیون دستمو گرفته ولی شما بدون که استارت ورود به بازار کار خیلی خیلی سخته، من برای همینش خیلی بال بال زدم، ولی شکر خدا دیگه دارم مشتریهامو پیدا میکنم. شما هم نگران نباش کار که بلد باشی کار هست، زیادم هست به هممون میرسه

دیدگاه

سلام
                            اینایی که شما گفتید هیچ کدوم جواب سوال من نیست
                            میگم رشته های دیگه آیا نیاز به یاد گیری این همه چیز دارن

من خودم 7 ساله که توی این رشته وارد شدم مثل خیلی ها هم توی دبیرستان و راهنمایی کیت درست میکردم
                            الان همه خیلی از اینایی که گفتم رو بلدم ولی خیلی دیگه مونده که بلد نیستم

میخوام بگم آخر این سر بالایی چیه

نظر من اینه که رشته ما توی ایران بد جا افتاده
                            رشته ما شده یه میدون مسابقه که باید همه جور میکرویی رو یاد بگیریم

مگه رشته کامپیوتر همه باید اسمبلی سی بیسیک پاسکال دلفی asp جاوا و ... رو یاد بگیرن که توی رشته ما هر چی میاد باید وقت و هزینه بذاری آخرش هم
                            یه پروژه انجام میدی 100000 تومان پول میگیری ولی پروژه های کامپیوتری رو برنامه نویسا اگه زیر 500000 تومان باشه نگاه نمیکنن
                            حالا تقاوت کجاست تو هم الکترونیک بلدی هم کامپیوتر هم برای اجرای پروژه pcb میزنی اره دستت میکیری که مدار توی جعبه جا بدی لحیم میکنی صد بار میری جمهوری هزار قصه میخوری که یه قطعه تو بازار نیست همچ جای علمی نیست کمکت کنه
                            ولی برنامه نویس کراوات زده پشت کامپیوتر میشینه سوال داشت msdn نشد codeproject و ... به هر حال جواب داره
                            کامپایلر رو هم از انقلاب میخره 1000 تومان دیگه خرجی نداره و قصه آی نیست آی تحریم آی فلان آی بساره

خداییش اگه با این پاسخ مخالفت بکنید مطمئنم به الکترونیک ارزش نمیدید چون اینا وجود داره و غیر قابل نقض
                            به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام
                              اینایی که شما گفتید هیچ کدوم جواب سوال من نیست
                              میگم رشته های دیگه آیا نیاز به یاد گیری این همه چیز دارن

من خودم 7 ساله که توی این رشته وارد شدم مثل خیلی ها هم توی دبیرستان و راهنمایی کیت درست میکردم
                              الان همه خیلی از اینایی که گفتم رو بلدم ولی خیلی دیگه مونده که بلد نیستم

میخوام بگم آخر این سر بالایی چیه

نظر من اینه که رشته ما توی ایران بد جا افتاده
                              رشته ما شده یه میدون مسابقه که باید همه جور میکرویی رو یاد بگیریم

مگه رشته کامپیوتر همه باید اسمبلی سی بیسیک پاسکال دلفی asp جاوا و ... رو یاد بگیرن که توی رشته ما هر چی میاد باید وقت و هزینه بذاری آخرش هم
                              یه پروژه انجام میدی 100000 تومان پول میگیری ولی پروژه های کامپیوتری رو برنامه نویسا اگه زیر 500000 تومان باشه نگاه نمیکنن
                              حالا تقاوت کجاست تو هم الکترونیک بلدی هم کامپیوتر هم برای اجرای پروژه pcb میزنی اره دستت میکیری که مدار توی جعبه جا بدی لحیم میکنی صد بار میری جمهوری هزار قصه میخوری که یه قطعه تو بازار نیست همچ جای علمی نیست کمکت کنه
                              ولی برنامه نویس کراوات زده پشت کامپیوتر میشینه سوال داشت msdn نشد codeproject و ... به هر حال جواب داره
                              کامپایلر رو هم از انقلاب میخره 1000 تومان دیگه خرجی نداره و قصه آی نیست آی تحریم آی فلان آی بساره

خداییش اگه با این پاسخ مخالفت بکنید مطمئنم به الکترونیک ارزش نمیدید چون اینا وجود داره و غیر قابل نقض
                              چند وقت پیش آنتن داشت 10 پولدار بزرگ دنیا رو اسم می برد. یادم نیست چندمیش بود اما یکیشون یه طراح الکترونیک بود که همین کارای خودمونو انجام میداد!

تو نت هم چندبار دیدم اهالی ینگه دنیا واسه پروژه های الکترونیکی خیلی ساده که واسه دوستان اسباب بازیه چه پولایی در میارن.

علی آقا درست میگن اما همه می دونم مشکل اینه که اینجاییم ... بله، ما در سرزمین عجایب ایران بسر می بریم

به این شعر حافظ نیم نگاهی بندازید:

"بیا ساقی که جاهل را هنی تر می رسد روزی "

انگار حافظ هم به این عجایب این سرزمین عجیب آشنا بوده و این مشکل علی جان قرنها قدمت داره.

عجیب نیست که بعد از 5 قرن احمد شاملو رو حافظ دوم قلمداد می کنیم. انگار توی 5 قرن ما یک قدم پیش نرفتیم.

یه داستان : با دوستی شریک بودم که فارغ از سواد دنیوی بود. دستگاهی واسه یه مشتری ساختیم و بعد از چند ماه آن مشتری زنگ زد که خرابه. مشکل
                              این بود که در نرم افزاری که بهش دادیم اشتباه عددی رو وارد کرده بود. چون نتونست موبایل همیشه پیچونده ی منو بگیره زنگ زد به شریکم و اون هم چ.ن چیزی نمی دونست گفت احتمالا سخت افزار رو سوزوندید و باید یکی دیگه بخرید. این شد که ما دو میلیون دیگه کاسب شدیم! اگه من جوابشو می دادم بهش دوکلمه می گفتم و مشکلش حل میشد و یه پاپاسی هم گیرمون نمیومد.
                              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X