اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت سویچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت سویچینگ

امیدوارم بتونین کمکم کنید . دوتا موضوع قبلیمو کسی جواب نداد
    من این آمپ رو ساختم
    Power Amplifier circuit using IC TL494 for PWM controller and final transistor using N-Channel Mosfet. Output up to 500Watt Mono, you can see the circuit schematic and PCB layout also tested amplifier here.

حالا میخام سوییچینگشو بسازم اما دقیق اطلاعی ندارم که چند ولت و چند وات برای این آمپ لازمه
    خودش زده بین 30 تا 100 ولت
    اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه
    و آیا هرچی ولتاژ بیشتر باشه کیفیت بهتری داره یا نه؟

پاسخ : کمک برای ساخت سویچینگ

نوشته اصلی توسط saeed.neyshabour نمایش پست ها
    امیدوارم بتونین کمکم کنید . دوتا موضوع قبلیمو کسی جواب نداد
    من این آمپ رو ساختم
    Power Amplifier circuit using IC TL494 for PWM controller and final transistor using N-Channel Mosfet. Output up to 500Watt Mono, you can see the circuit schematic and PCB layout also tested amplifier here.

حالا میخام سوییچینگشو بسازم اما دقیق اطلاعی ندارم که چند ولت و چند وات برای این آمپ لازمه
    خودش زده بین 30 تا 100 ولت
    اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه
    و آیا هرچی ولتاژ بیشتر باشه کیفیت بهتری داره یا نه؟
    سلام مداری که شما لینک کردید
    به نظر میاد تا همان ولتاژ 100 ولت کار کنه ولی از مداری که برای درایو ماسفت بالایی گذاشته کاملا مطمئن نیستم البته میشه جایگزین براش پیدا کرد
    ولتاژ بالاتر بستگی به توانی که ازش می خواهید بکشید داره که البته این هم ارتباط داره با اهم بلندگوهاتون
    مثلا می تونید فرضا 4 تا بلندگوی 4 اهم رو موازی کنید که میشه 1 اهم و با ولتاژ پایین کار کنید که جریان زیادی کشیده نشه
    یا اینکه می تونید این 4 تا را با هم سری کنید و برای اینکه به همون توان برسید باید ولتاژ بالاتری داشته باشید
    البته همه این ها باز هم بسته به ماسفتتون باید محاسبه بشه که می تونه این جریان و توان رو تحمل کنه یا نه
    برای منبعتون اگر مقدار رو مطمئن شدید سعی کنید آماده اش رو بخرید
    و الا باید وارد مباحث سوییچینگ بشید
    شما می تونید در سوییچینگ اصلا یه منبع 30 تا 100 ولت بسازید ولی زمان بر هست
    خلاصه اینکه یه نگاه کلی به منابع دیگه بندازید بعد روش های مختلف رو ببینید
    در ابتدا جریان و ولتاژ خروجی منبعتون رو انتخاب کنید
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

ببینید این آمپ دوتا ورودی برق میخاد. یکی 9 یکی هم 30 الی 100 ولت . حالا میخام یه سوییچینگ بسازم که هم بشه ولتاژ 9 رو ازش گرفت هم بشه ولتاژ 100 ازش گرفت . آیا امکانش هست همچین سوییچینگی ساخت یا نه ؟
      این آمپ حتما باید با سوییچینگ باشه ؟
      برای ماسفت تو فیلم ساخت این آمپ هاتسینک استفاده نکرده . به نظر شما لازمه؟آخه جایی هم برای گذاشتن هاتسینگ نداره .

دیدگاه

بالای صفحه پروژه نوشته Diy 500W class d
        سوالتون چیه دقیقا؟!
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

ببینید این آمپ دوتا ورودی برق میخاد. یکی 9 یکی هم 30 الی 100 ولت . حالا میخام یه سوییچینگ بسازم که هم بشه ولتاژ 9 رو ازش گرفت هم بشه ولتاژ 100 ازش گرفت . آیا امکانش هست همچین سوییچینگی ساخت یا نه ؟
          این آمپ حتما باید با سوییچینگ باشه ؟
          برای ماسفت تو فیلم ساخت این آمپ هاتسینک استفاده نکرده . به نظر شما لازمه؟آخه جایی هم برای گذاشتن هاتسینگ نداره .
          بله میشه سوئیچینگی ساخت که هم خروجی 30 ولت داشته باشه هم 9 ولت.
          هر آمپلی فایری و نه فقط این آمپ مهم نیست تغذیش از چه راهی تامین بشه , فقط مهم اینه که تغذیه آمپ تامین بشه حالا به هر شکلی چه سوئیچینگ باشه چه ترانس.
          برای این امپ هم میتونید از ترانس استفاده کنید و چون نیاز به تغذیه تک داره قیمت ترانس زیاد گرون نمیشه.
          برای اون 9 ولت هم میتونید با استفاده از رگولاتور ولتاژ یه ولتاژ 9 ولت بسازید .
          این امپ چون کلاس d هست تلفات کمی داره و در حد یه تست میشه بدون هیت سینک ازش استفاده کرد ولی برای استفاده دائم حتما هیت سینک نصب کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
            بالای صفحه پروژه نوشته Diy 500W class d
            سوالتون چیه دقیقا؟!
            سلام .
            من این اولین آمپه که میسازم.
            راهنمایی زیاد گرفتم ازبچه ها .
            سوالام یکی واسه نبود سلفش بود و اینکه از کجا گیر بیارم یا چجوری بسازم سلف رو .سوال دومم این بود که سوییچینگ بسازم با دو خروجی که یکی 9 ولت و یکی دیگه 100 ولت . سوال سوم اینه که حتما هیت سینک بذارم یا نه .سوال دیگه اینه که خروجی برا ساب از خروجی باند بگیرم ؟ و ... ممنون میشم شما هم راهنمایی کنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Amir_h_ نمایش پست ها
            بله میشه سوئیچینگی ساخت که هم خروجی 30 ولت داشته باشه هم 9 ولت.
            هر آمپلی فایری و نه فقط این آمپ مهم نیست تغذیش از چه راهی تامین بشه , فقط مهم اینه که تغذیه آمپ تامین بشه حالا به هر شکلی چه سوئیچینگ باشه چه ترانس.
            برای این امپ هم میتونید از ترانس استفاده کنید و چون نیاز به تغذیه تک داره قیمت ترانس زیاد گرون نمیشه.
            برای اون 9 ولت هم میتونید با استفاده از رگولاتور ولتاژ یه ولتاژ 9 ولت بسازید .
            این امپ چون کلاس d هست تلفات کمی داره و در حد یه تست میشه بدون هیت سینک ازش استفاده کرد ولی برای استفاده دائم حتما هیت سینک نصب کنید.
            مدارشو دارید برام بفرستید ؟

دیدگاه

مدارشو دارید برام بفرستید ؟

فقط باید از رگولاتور LM7809 استفاده کنید بجای 7805.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_h_ نمایش پست ها
                http://s3.picofile.com/file/83691628...ic_Circuit.jpg

فقط باید از رگولاتور LM7809 استفاده کنید بجای 7805.
                این مدار 9 ولته؟ برای 100 ولت چی ؟ مدار دارید ؟
                برای رگلاتور حتما هیت سینگ بذارم دیگه

دیدگاه

اعضای این سایت از سوویچینگ یه غول گنده ساختن که هر کی ندونه فک میکنه چیه شما باید از توپولوژی سوییچنگ فوروارد دو سوییچه استفاده کنید من یه مدار که واقعا خوب باشه از همه لحاظ تا حالا ندیدم من مداری که استفاده میکنم تلفیق 2 الی4 تا مداره تا بتونم یه چیز عالی ازش در بیارم ولی شما با یه شماتیک ساده سوییچنگ با Tl494 هم میتونیى کارتون رو انجام بدین

مثلا اینو یه شرح بدم واست
                  ببین اصل کار اینه که دو تا سیم پیچ اولیه ترانس به صورت الاکلنگی خاموش و روشن بشه اگه این اتفاق صحیح اجرا بشه شما دیگه مشکلی نداری توی این مدار از هسته پاور کامپیوتر استفاده کرده ولی اینکارو نکن فایده نداره حتما هسته گرد فریت تهییه کن برای ماسفت ها مقاومت 10 اهم گذاشته این کار اشتباهه مقاومت باید بین 47 اهم تا 68 اهم باشه که معمولا 47 میذارن نکته زیاد داره ولی همینو ببندی کار میکنه برای ماسفت از IRFZ44 استفاده کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
                    اعضای این سایت از سوویچینگ یه غول گنده ساختن که هر کی ندونه فک میکنه چیه شما باید از توپولوژی سوییچنگ فوروارد دو سوییچه استفاده کنید من یه مدار که واقعا خوب باشه از همه لحاظ تا حالا ندیدم من مداری که استفاده میکنم تلفیق 2 الی4 تا مداره تا بتونم یه چیز عالی ازش در بیارم ولی شما با یه شماتیک ساده سوییچنگ با Tl494 هم میتونیى کارتون رو انجام بدین

مثلا اینو یه شرح بدم واست
                    ببین اصل کار اینه که دو تا سیم پیچ اولیه ترانس به صورت الاکلنگی خاموش و روشن بشه اگه این اتفاق صحیح اجرا بشه شما دیگه مشکلی نداری توی این مدار از هسته پاور کامپیوتر استفاده کرده ولی اینکارو نکن فایده نداره حتما هسته گرد فریت تهییه کن برای ماسفت ها مقاومت 10 اهم گذاشته این کار اشتباهه مقاومت باید بین 47 اهم تا 68 اهم باشه که معمولا 47 میذارن نکته زیاد داره ولی همینو ببندی کار میکنه برای ماسفت از IRFZ44 استفاده کن
                    سلام لطفا دلیل اشتباه بودن رو هم بگین. فکر میکنم استفاده از مقاومت 47 تا 68 توی اون فرکانس فقط تلفات سوییچینگ رو بالا ببره.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
                      سلام لطفا دلیل اشتباه بودن رو هم بگین. فکر میکنم استفاده از مقاومت 47 تا 68 توی اون فرکانس فقط تلفات سوییچینگ رو بالا ببره.
                      فرمولش رو حفظ نیستم ولی اونقدری میدونم که توی 1000 تا امپلی فایر ماشینی که تعمیر کردم همشون 47 اهم گذاشته بودن خودم هم تستش کردم هیچ مشکلی نداشتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
                        فرمولش رو حفظ نیستم ولی اونقدری میدونم که توی 1000 تا امپلی فایر ماشینی که تعمیر کردم همشون 47 اهم گذاشته بودن خودم هم تستش کردم هیچ مشکلی نداشتم
                        میدونم استفاده از مقاومت های بالاتر (تا حدودی بالاتر) مشکلی نداره. ولی همچنین باعث دیر تر شارژ شدن خازن گیت میشه و تلفات سوییچینگ رو بالا میبره. استفاده از مقاومت های پایین تر(تا حدی که مولفه های دیتاشیت رعات شه) مانعی نداره و تلفات سوییچینگ رو پایین میاره تو فرکانس های بالا

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X