ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2016/10/10
    257
    184

دلیل افزایش ولتاژ آداپتور

درود بر دوستان
    چرا ولتاژ آداپتور،به خصوص ترانسی، پس از مدتی افزایش پیدا میکنه؟
    من الان چند تا آداپتور دارم که دیگه ولتاژ نامی خودشون رو از دست دادن.مثلا آداپتوری که 5 ولت بوده الان حدود 9 ولت خروجی داره یا آداپتور 12 ولت تا 18 یا 24 ولت افزایش داره و ....
    می خواستم بدونم دلیلش چیه و اگر امکان تعمیر دارند چطور باید انجام بشه؟
    2018/01/21
    255
    41

پاسخ : دلیل افزایش ولتاژ آداپتور

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam18

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

درود بر دوستان
    چرا ولتاژ آداپتور،به خصوص ترانسی، پس از مدتی افزایش پیدا میکنه؟
    من الان چند تا آداپتور دارم که دیگه ولتاژ نامی خودشون رو از دست دادن.مثلا آداپتوری که 5 ولت بوده الان حدود 9 ولت خروجی داره یا آداپتور 12 ولت تا 18 یا 24 ولت افزایش داره و ....
    می خواستم بدونم دلیلش چیه و اگر امکان تعمیر دارند چطور باید انجام بشه؟
    سلام دادا
    منم یه منبع تغذیه دارم 12ولتی هجده سالپیش خریده بودمش امسال ازسرکنجکاویی به اهمتر زدم دیدم عه زده17/5 جدی نگرفتم گفتم شاید اهمترم مشکلی پیداکرده،منم خیلی دوست دارم ببینم چه چیزی باعث افزایش ولتاژ شده:-o
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری
    2011/05/07
    تبریز
    862
    186

اگه بعد از ترانس(که ولتاژش متناوبه) پل دیود و خازن داشته باشید طبیعیه که ولتاژ ۱۲ بشه ۱۷ یا ۵ ولت بشه ۷ ولت چون ولتاژ بی باریه و بعد از مصرف مقداری جریان، این ولتاژ کاهش پیدا میکنه
    ولتاژ متناوب ضربدر رادیکال ۲ =ولتاژ بی باری(مستقیم)

بعضی اداپتورها مخصوصا شارژر های قدیمی هم با اینکه ترانس نیستن ولی ولتاژشون بدون بار، کمی بیشتره که بعد از مصرف درست میشه

ولی برای منابع تغذیه سوییچینگ فکر کنم افزایش ولتاژ به معنی درست کار نکردنشونه
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
    2016/10/10
    257
    184

ممنون از توضیحتون
    ولی موضوع که شرح دادید مشکل من نیست. این آداپتورها وقتی نو هستند ولتاژشون تقریبا همونی هست که روشون نوشته. ولی بعد یک مدت خیلی از ولتاژ اولیه فاصله میگیرن و این ولتاژ در حالت بی باری و مصرف یکی هست و کم نمیشه....
    2011/05/07
    تبریز
    862
    186

میشه یه عکس از مدار داخل و خود اداپتورها بذارید
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
    2016/10/10
    257
    184

بقیه شون باز نمیشن....
    2011/05/07
    تبریز
    862
    186

عکس اولی که گذاشتید ازین شارژرای درپیت ه که منم چنتایی دارم ازشون
    من اسیلوسکوپ ندارم و اینا رو بررسی نکردم. چیزایی که در مورد این شارژر میگم همش تجربیه
    این شارژر ها که معمولا فقط یه ترانزیستور مثل ۱۳۰۰۱ دارن ولتاژ خروجیشون دوروبر ۳۰ تا ۵۰ ولته که یا فقط با زنر و مقاومت یا اوپتو و زنر متغییر(۴۳۱) و ... کنترل میشن تا ولتاژ از حد معینی بالاتر نره هیچ تعجبی نداره که اشکال در قطعات خروجی باعث بشه ولتاژ اصلی ترانس کوچیک بیاد تو خروجی و یا مکانیزم کنترلیش صدمه ببینه و ولتاژ بالا پایین بشه

ولی اونی که ترانس داره، به شرط اینکه ولتاژ ورودی ثابته باشه تا تعداد دور های ثانویه افزایش پیدا نکنه نمیتونه ولتاژش افزایس پیدا کنه
    پس تا وقتی ۲۲۰ متناوب داریم اونورش هم ۱۲ متناوب داریم که اونم اگه پل دیود و خازن بذاریم نهایت ۱۷ یا ۱۷.۵ میشه.. حالا اوایل استفاده چطور ۱۲ ولت مستقیم داشتید نمیدونم
    اگه بتونید پل دیود رو جدا کنید و ولتاژ متناوب ترانس رو اندازه بگیرید خوب میشه .. ولتاژ ورودی ترانس هم که همون ۲۲۰ ولته دیگه؟
    اگه اشتباه نکنم خرابی پل دیود و خازن نمیتونه باعث دوبل شدن ولتاژ بشه .. یا نوسان ولتاژ باعث اختلال در نشون دادن ولتاژ مستقیم بشه (یعنی تا این حد بیشتر بشه، تا جایی که من دیدم نوسان ولتاژ باعث کمتر دیده شدن ولتاژ در مولتیمتر میشه)
    2016/10/10
    257
    184

ممنون از توضیحات و وقتی که گذاشتید
    بنا به فرمایش شما که فرمودید زیر بار ولتاژ درست میشه، دوباره امتحان کردم.
    من قبلا چون فقط با ولتمتر عدد بالایی رو میخوندم دیگه توی کار استفاده نکرده بودم.فکر کردم خراب هستند.برای تست نهایتا فن و لامپ ال ای دی وصل کردم که ولتاژش پایین نمیومد.
    الان دقیق تر با فن قوی تر و موتور و pwm تست کردم.چیزی که متوجه شدم این هست که بسته به جریان مدار این افت ولتاژ صورت میگیره تا به ولتاژ نامی برسه و تقریبا زیر 300ma به ولتاژ نامی نمیرسه.
    در کل حق با شما بود و زیر بار میشه گفت ولتاژ اکی میشه.ولی چرا؟ میشه یک توضیح بدید؟ ( ممنون بابت فرمولی که دادید! "
    ولتاژ متناوب ضربدر رادیکال ۲ =ولتاژ بی باری(مستقیم)" جالب بود)
    با این وضعیت نمیشه از این آداپتور ها همه جا استفاده کرد درسته؟ بسته به بار مدار ولتاژ کم و زیاد میشه ....
    2011/05/07
    تبریز
    862
    186

این لینک توضیح داده .. من همون به زبان ساده که ۴..۵ خط اولش گفته رو فهمیدم و یادم میمونه بقیه ش ...

ترانس چون ولتاژش وابسته به ولتاژ ورودیه برای هر وسیله ای مناسب نیست علاوه بر اون بحث ولتاژ موثر هم هست..
    2017/04/30
    852
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam18

ممنون از توضیحات و وقتی که گذاشتید
    بنا به فرمایش شما که فرمودید زیر بار ولتاژ درست میشه، دوباره امتحان کردم.
    من قبلا چون فقط با ولتمتر عدد بالایی رو میخوندم دیگه توی کار استفاده نکرده بودم.فکر کردم خراب هستند.برای تست نهایتا فن و لامپ ال ای دی وصل کردم که ولتاژش پایین نمیومد.
    الان دقیق تر با فن قوی تر و موتور و pwm تست کردم.چیزی که متوجه شدم این هست که بسته به جریان مدار این افت ولتاژ صورت میگیره تا به ولتاژ نامی برسه و تقریبا زیر 300ma به ولتاژ نامی نمیرسه.
    در کل حق با شما بود و زیر بار میشه گفت ولتاژ اکی میشه.ولی چرا؟ میشه یک توضیح بدید؟ ( ممنون بابت فرمولی که دادید! "
    ولتاژ متناوب ضربدر رادیکال ۲ =ولتاژ بی باری(مستقیم)" جالب بود)
    با این وضعیت نمیشه از این آداپتور ها همه جا استفاده کرد درسته؟ بسته به بار مدار ولتاژ کم و زیاد میشه ....
    سلام
    وقتی خازن به خروجی پل دیود موازی میکنید ولتاژ ضربدر 1.44 میشه و تو 12 ولت دوروبر 17 یا 18 و.... هست
    ولتاژ بدست آمده از مولتی مترتون رو تقسیم بر 1.44 کنید (اگر خازن تو خروجی پل دیود داره ) ولتاژ واقعی ترانستون بدست میاد
    موفق باشید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10