اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر چند تا شارژر برای کسب تجربه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر چند تا شارژر برای کسب تجربه

سلام دوستان
    من چند تا شارژر موبایل دارم که مشکل دارن میخوام تعمیرشون کنم(در صورت امکان) برای کسب تجربه
    دوتا شارژر دارم که ولتاژ خروجیشون بالاتر از اونی هست که باید باشه (یکی باید 4 ولت برق بده 14 ولت میده--- و اونیکی باید 4.9 ولت بده که 19 ولت میده)
    اگر براتون ممکنه راهنمایی بفرمایید احتمالا کجاشون مشکل داره (و اون شارژری که باید 4 ولت خروجیش باشه احتمالا زده گوشی رو به فنا داده میشه گوشی رو هم تعمیر کرد ؟؟)
    و چند تا هم شارژر دارم که خروجیشون حدود یک ولت بالا پایین میشه میشه کاری کرد که خروجیشون ثابت بشه؟

یک سوال مهم دیگه دارم تفاوت آداپتور سوییچینگ با شارژر چیه؟ آیا میشه از شارژر به جای آداپتور استفاده کرد؟؟

من خیلی خیلی کم اطلاعات دارم میبخشید
    پیشاپیش ممنون از وقت و توجهتون

پاسخ : تعمیر چند تا شارژر برای کسب تجربه

سلام
    شارژر در اصل باید خروجی اش fold back باشه یعنی اگر خروجی اش را اتصال کوتاه کنی باید همچنان مثل منبع جریان عمل کنه و مدار خاموشه نشه.ازین شارژرها خیلی کم اند.معمولا برای شارژر از منابع تغذیه ای که به ازای جریان شارژ خاموش نشه استفاده میشه

دیدگاه

دوستان کسی نیست راهنمایی بیشتر بکنه ؟؟؟

دیدگاه

لطفا عکس از پشت و روی مدارشون بذار
        احتمالا تو خروجیشون دیود زنر داشته باشن اونارو تست کنید
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها
          لطفا عکس از پشت و روی مدارشون بذار
          احتمالا تو خروجیشون دیود زنر داشته باشن اونارو تست کنید
          ممنون

این سه تا مربوط میشه به اونی که 10 ولت بیشتر از مقدار واقعی ولتاژ خروجیش هست
          اینطور که شما فرمودید اون دیود توی خروجی احتمالا مشکل داره؟

و این یکی که مدار خیلی ساده ای داره حدود 15 ولت ولتاژ خروجیش بیشتر از مقدار اصلی هست
          یعنی شما میفرمایید این 4 تا دیود مشکل دارن؟

ممنون از توجهتون

دیدگاه

فک کنم اونا دیود معمولی ان
            من خیلی مبتدیانه ولتاژ چنتا ازین شارژرای قدیمی رو تغییر دادم یا تعمیر کردم
            اونایی که کار کردم روشون یه زنر برای ولتاژ مرجع داشتن یا ایسی ۴۳۱ که اگه مشکل داشت ولتاژ بالا پایین میشد

اپتو یا قطعاتی که بهش وصلن رو چک*کردید؟ سالمن؟ بنظر میاد قسمت ۲۲۰ ولتی ارتباطی با بخش ولتاژ پایین نداره و نمیفهمه ولتاژ به حد مجاز رسیده یا نه و همش سعی میکنه ولتاژو ببره بالا ..
            عکس زیاد واضح نیست نمیشه دید قطعات smd چیا هستن
            زندگی پر ز وجود است ولی ..
            ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X