اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باد کردن خازن هنگام تست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باد کردن خازن هنگام تست

سلام دوستان
    دیروز یخچال فروشگاه دوستم ازکار افتاد.به این شکل که کمپرسورش استارت
    میخورد ولی نمیچرخید.خازن روی کمپرسور رو جدا کردم و زدم به برق شهر که تستش کنم
    بینم برق رو ذخیره میکنه یا نه ولی یه دفعه خازن مثل آتیش داغ شد و باد کرد و فیوز پرید.به نظرتون
    دلیلش چی بود؟ یعنی خازن از همون اول خراب بوده؟
    اینم عکس همون خازن
    ممنون

پاسخ : باد کردن خازن هنگام تست

نوشته اصلی توسط Dr_Mohammad_P نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دیروز یخچال فروشگاه دوستم ازکار افتاد.به این شکل که کمپرسورش استارت
    میخورد ولی نمیچرخید.خازن روی کمپرسور رو جدا کردم و زدم به برق شهر که تستش کنم
    بینم برق رو ذخیره میکنه یا نه ولی یه دفعه خازن مثل آتیش داغ شد و باد کرد و فیوز پرید.به نظرتون
    دلیلش چی بود؟ یعنی خازن از همون اول خراب بوده؟
    اینم عکس همون خازن
    ممنون

سلام دادا،
    وا،،، برا تست خازن خازنو مستقیم به برق نمیزنن،خوب نترکیده:-o برا تست خازن وسیله ی بنام اهمترهست سلکتورشو روی تست خازن میزارن و خازنو تست میکنن
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

دیدگاه

وقتی زدیش به برق جرقه ای که زد چقدر بزرگ بود؟
      عکس از موتور هم بزار و اینکه این خازن به چه صورت توی مدار موتور بود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
        سلام دادا،
        وا،،، برا تست خازن خازنو مستقیم به برق نمیزنن،خوب نترکیده:-o برا تست خازن وسیله ی بنام اهمترهست سلکتورشو روی تست خازن میزارن و خازنو تست میکنن
        اهم متر دم دستم نبود. خازن رو مستقیم به برق نزنی پس چیو بزنی
        ولتاژش هم ۳۳۰ ولته من زدم به ۲۲۰.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
        وقتی زدیش به برق جرقه ای که زد چقدر بزرگ بود؟
        عکس از موتور هم بزار و اینکه این خازن به چه صورت توی مدار موتور بود؟
        جرقه کوچیک بود. دقت نکردم به چه صورت تو مدار بوده ولی قطعا راه انداز کمپرسور هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dr_Mohammad_P نمایش پست ها
          اهم متر دم دستم نبود. خازن رو مستقیم به برق نزنی پس چیو بزنی
          ولتاژش هم ۳۳۰ ولته من زدم به ۲۲۰.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

جرقه کوچیک بود. دقت نکردم به چه صورت تو مدار بوده ولی قطعا راه انداز کمپرسور هست
          سلام
          دوست من نگاه کنید خازن یکجور افت ولتاژ و اختلاف فاز توی مدار ایجاد میکنه
          مقاومت رو وصل کنین به برق چه اتفاقی میوفته ؟ مقاومت ایجاد بار میکنه روی برق شهر و این رو بصورت گرما روی خودش نشون میده
          خازن نمیتونه تولید گرما کنه پس وقتی وصل کردین به برق شهر شارژ و دشارژش باعث شد باد کنه و داغ کنه و ممکن بود حتی بترکه و اگه تو دستتون میترکید که
          معمولا خازن رو مستقیم به برق dc وصل میکنن نه برق ac
          همین مشخصات خازن رو بخرین وصل کنین به کمپرسور انشالله که کار میکنه
          این مشکل رو تجربه کردم
          یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
          بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
            سلام
            دوست من نگاه کنید خازن یکجور افت ولتاژ و اختلاف فاز توی مدار ایجاد میکنه
            مقاومت رو وصل کنین به برق چه اتفاقی میوفته ؟ مقاومت ایجاد بار میکنه روی برق شهر و این رو بصورت گرما روی خودش نشون میده
            خازن نمیتونه تولید گرما کنه پس وقتی وصل کردین به برق شهر شارژ و دشارژش باعث شد باد کنه و داغ کنه و ممکن بود حتی بترکه و اگه تو دستتون میترکید که
            معمولا خازن رو مستقیم به برق dc وصل میکنن نه برق ac
            همین مشخصات خازن رو بخرین وصل کنین به کمپرسور انشالله که کار میکنه
            آخه قبلا دوران نوجوانیم در تعمیرگاه لوازم خانگی کار میکردم دو سه بار خازن ماشین لباسشویی رو برای تست میزدم به برق شهر و اگه ۲۲۰ رو نگه میداشت تو خودش و با پیچ گوشتی دو سرش رو میزدم به هم اگه جرقه میزد و دشارژ میشد اونوقت یعنی اون خازن
            دیروز هم چون اهم متر هم خراب شده بود مجبور شدم مستقیم بزنم تو برق ۲۲۰
            تستش کنم. به محض اینکه زدمش تو برق فوری مثل بادکنک باد شد و شانس آوردم فیوز پرید.
            جدیدترین ویرایش توسط Dr_Mohammad_P; ۱۴:۰۶ ۱۳۹۸/۰۵/۱۱.

دیدگاه

اگر که خازن الکترولیت نیست دلیلی ندارد که با برق DC امتحان کنید!

دیدگاه

به نظر من خازن مشکل داشه ولی اینکه چرا زدیش به برق سریع باد کرده احتمالا باید توی مدار سری بسته شده و زیاد هم توی مدار قرار نمیگرفته. باید مدار رو چک کنی. ولی با عوض کردنش باید یه سالم درست بشه

دیدگاه

سلام
                  خازن شما 88 میکرو است و در فرکانس برق شهر امپدانسش میشه 36 اهم که وقتی شما به برق شهر مستقیم وصلش کردی جریان زیاد تقریبی 6 آمپر میکشه
                  این جریان هم متناوب است و با توجه به اینکه برق ac وصل کردید خازن شما همیشه در حال شارژ و دشارژ کامل بوده
                  می دونیم که خازن در حالت تخلیه نصف توان روی خودش تلف میشه
                  یک دوم سی وی دو
                  (cv^2)تقسیم بر دو
                  پس در این حالت تلفات زیادی داشتید
                  شما گفتید که قبلا این کار رو می کردید خب باید عرض کنم چون ولتاژ متناوب هست پس ارتباط داره با این که چه زمانی شما برق رو از سر خازن بردارید
                  پیک ولتاژ باشه یا اینکه نزدیک صفر باشه پس ممکنه خازنی هم سالم باشه ولی شما متوجه نشده باشید با این روش
                  و در ضمن این خازن خیلی خطرناکه ظرفیتش زیاده اگر می خواستید به این روش تست کنید باز هم امکان انفجار بود
                  معمولا خازن های با ظرفیت پایین را میشه با پیچ گوشتی تست کرد چون زود تخلیه میشن
                  اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                  پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
                  در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X