اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بسکام یا کدویژن ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بسکام یا کدویژن ؟

سلام
    من خیلی تو اینترنت و مخصوصا این سایت گشتم و به جای اینکه به یه نظر قطعی برسم بیشتر دو دل شدم !

میشه لطف کنید بگید برای من که میخوام با میکرو (مخصوصا Avr) کار کنم و در آینده بتونم پروژه های حرفه ای رو درست کنم کدوم بهتره ؟

من کار با بیسیک رو دوست دارم ولی اگه بدونم سی کامل تر هست و نمیشه تو بیسیک کامل قدرت داشت حتما میرم سی کار میکنم .

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟////

پاسخ : بسکام یا کدویژن ؟

من هم اوایل bascom کار میکردم اما یکی دوتا از برنامه هایی که با bascom نوشتم روی lcd قاطی میکرد رفتم سراغ سی. (شاید هم مشکل از ورژن bascomمن بوده)
    اما سی یه قابلیت دیگه هم داره: میتونی کتابخونه هاشو دستکاری کنی،برداری؛بذاری. oo:

دیدگاه

من خودم اوایل با c کار کردم ولی جلو تر که میری خیلی پیچیده می شه
      به نظر من سادگی بیسیک انعطاف سی رو هم داره و کارو خیلی راحتتر میکنه

دیدگاه

سلام
        منم بسکام رو ترجیح میدم . خیلی ساده تر هست و میشه با اون کارهای بزرگ هم انجام داد.
        من با بسکام تونستم پروژه های زیادی رو بسازم و مشکلی هم نداشتم . :applause:
        نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

این کاملا سلیقه ایه و بارها تو این سایت روش بحث شده. تمام زبانهای برنامه نویسی به یک اندازه قدرت دارن( منظورم غیر از اسمبلی) فرقشون تو نگارششونه. اینکه بعضی ها می گن با فلان زبان نمیشه یا با زبان دیگه راحت تر میشه بسته به کتابخونه های کامپایلریه که ازش استفاده می کنید. تو بسکام تقریبا همه چی کتابخونه داره. از keypad تا LCD گرافیکی. ولی این هیچ ربطی به بیسیک نداره . کامپایلر Mikro C AVR الان اومده که هنوز دانلود نکردم، ولی کتابخونه هاش باید یه چی در حد بسکام باشه.
          ولی نفرت من از بیسیک تو ساختار کلمه ای و اعصاب خرد کنشه. اگه بخوای یه سورس بیسیک رو بررسی کنی مدام باید کلمه ها رو بخونی (End if , endwhie , ...) و این به معنی مشغول شدن قسمتی از مغزه که باعث حواس پرتی میشه و الگوریتمهای پیچیده رو نمیتونی آنالیز کنید. البته اجزایی مثل Struct , enum , ... در سی هستند که در بیشتر کامپایلرهای میکروکنترلی پشتیبانی نمیشن ولی اگه پشتیبانی بشن جای هیچ تردیدی باقی نمی مونه که سی رقیبی نداره. البته Winavr عزیز تا حدودی این دو رو ساپورت می کنه. به علاوه سورس برنامه هم شلخته میشه و ....

خودت مقایسه کن شاید نظر شما یه چی دیگه بود:

http://www.mikroe.com/en/compilers/mikroc/avr/

بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
          اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
            این کاملا سلیقه ایه و بارها تو این سایت روش بحث شده. تمام زبانهای برنامه نویسی به یک اندازه قدرت دارن( منظورم غیر از اسمبلی) فرقشون تو نگارششونه. اینکه بعضی ها می گن با فلان زبان نمیشه یا با زبان دیگه راحت تر میشه بسته به کتابخونه های کامپایلریه که ازش استفاده می کنید. تو بسکام تقریبا همه چی کتابخونه داره. از keypad تا LCD گرافیکی. ولی این هیچ ربطی به بیسیک نداره . کامپایلر Mikro C AVR الان اومده که هنوز دانلود نکردم، ولی کتابخونه هاش باید یه چی در حد بسکام باشه.
            ولی نفرت من از بیسیک تو ساختار کلمه ای و اعصاب خرد کنشه. اگه بخوای یه سورس بیسیک رو بررسی کنی مدام باید کلمه ها رو بخونی (End if , endwhie , ...) و این به معنی مشغول شدن قسمتی از مغزه که باعث حواس پرتی میشه و الگوریتمهای پیچیده رو نمیتونی آنالیز کنید. البته اجزایی مثل Struct , enum , ... در سی هستند که در بیشتر کامپایلرهای میکروکنترلی پشتیبانی نمیشن ولی اگه پشتیبانی بشن جای هیچ تردیدی باقی نمی مونه که سی رقیبی نداره. البته Winavr عزیز تا حدودی این دو رو ساپورت می کنه. به علاوه سورس برنامه هم شلخته میشه و ....

خودت مقایسه کن شاید نظر شما یه چی دیگه بود:

http://www.mikroe.com/en/compilers/mikroc/avr/

سلام:
            این MIKROC که معرفی کردین چه با حاله!!!! :eek:
            دست گلتون درد نکنه. خیلی خوب بود.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              من از اول با c++ avr را یاد گرفتم. c زبان بسیار قوی هست.
              میخوام یک بحث کلی را بگم: یک استاد داشتیم که برنامه ای را که مینوشت هم با c وهم با بیسیک مینوشت.
              و اسمبلی هم واسه وقتی که با c و **** نمیشد رجیستری را به انتخاب خودش تغییر بده.
              با اسمبلی بیتی تغییر میداد. شما اگه میخوای حرفه ای باشی بهتره زبانهای برنامه نویسی را یاد بگیری که در موارد نیاز جای بخاطر یک زبان گیر کنید
              امیدوارم مفید واقع شده باشه
              میخوام یک بحث کلی را بگم:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثاق

سلام:
                این MIKROC که معرفی کردین چه با حاله!!!! :eek:
                دست گلتون درد نکنه. خیلی خوب بود.
                هر چی که باشه این قابلیت اعجاب انگیز AvrStudio و Proteuse 7.4 منو راغب می کنه تا با WinAvr کار کنم :
                بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

من برنامه Codevision رو نمیدونم در چه حدیه ولی اساسا محیط برنامه بیسکام خیلی زیادی ساده هست. یه محیط برنامه نویسی خوب باید امکانات و ابزارهای کارآمدی داشته باشه تا برنامه نویس بتونه توجهشو بیشتر به الگوریتم برنامه معطوف کنه!

اگه تا حالا با محیطهای برنامه نویسی مثل VB یا دلفی Delphi ورژنهای جدید کار کرده باشید واقعا محیط برنامه نویسی مثل بیسکام براتون خیلی خیلی خسته کننده میشه. با این حال ناچارا خودم بیسکام رو به عنوان محیط برنامه نویسی انتخاب کردم چون چهارچوبش بر اساس بیسیک و فکر میکنم بیسیک قدرت مانور بیشتری نسبت به C داشته باشه.

اما به قول دوستمون سعی کنید با زبانهای دیگه هم آشنا بشید.!!

خدا نور است و من اشعه ای از او ...

دیدگاه

سلام
                    ببخشید که پا برهنه میام وسط صحبتتون
                    اما اگه امکان داشت توی بیسیک c نوشت و اسمبلی هم قاطیش بشه خیلی عالی میشه

c یه زبان آکادمیکه که همه پیر مردها دوست دارن ولی شرکتهای سازنده کامپایلرهای دیگه برای اینکه پول در بیارن و جلوی c ملق بازی کنن خودشون رو با کتابخونه های عجیب غریب نگه میدارن

خداییش بیسیک از نظر کتابخونه خیلی خفنه ولی توی مبانی اساسی برنامه نویسی مثله آرایه دو بعدی مونده
                    آزمایش کنید: بیسیکام آرایه دو بعدی نداره

اما تا c چه c باشه. کدویژن یکی از فجایع زیست محیطیه که اگه میخواید برای یاد گرفتن با اون کار کنید اصلا بیخیال avr بشید بهتره
                    winAVR چون از نظر کامپوننتی استراتژی شبیه به جاوا داره بسیار خوبه ولی سخت با این قابلیت که سازگار به IAR و با این تفاسیر IAR با 4000$ قیمت رو میتونید مجانی دانلود کنید در ضمن از نظر کتابخونه به هیولا تبدیل شده

در هر حال یاد گرفتن اینا بدون اسمبلی یعنی

:biggrin: من خودم با همه این تفاسیر از بیسیک استفاده میکنم هر جا کم اورد توش اسمبلی اضافه میکنم دیگه نشد winAVR
                    به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

قبلا در این مورد بحث شده:
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=12232.0
                      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

دوست من گفتی آرایه دو بعدی
                        در بیسیک میشه آرایه های دو بعدی داشت ، X و Y
                        پس اگر اطلاعات کافی ندارید کمی عجولانه قضاوت نکنید.(خواستید یک نمونه می گذارم.)

و اما کدوم C یا Basic
                        میل ظاهری و باتنی شماست و لی به قول یکی از دوستان بهتره هر دو را مثل بنده بلد باشید تا بنا به نیاز بتوانید استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elecom_imani

و اما کدوم C یا Basic
                          میل ظاهری و باتنی شماست و لی به قول یکی از دوستان بهتره هر دو را مثل بنده بلد باشید تا بنا به نیاز بتوانید استفاده کنید.
                          خود بیسیک از آرایه های چند بعدی پشتیبانی می کنه اما در BASCOM نمی تونید آرایه ی دو بعدی داشته باشید.
                          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elecom_imani

و اما کدوم C یا Basic
                            شرمندم ولی شما عجولانه پاسخ ندید
                            بحث در مورد بیسکام بود و الان هم میگم آرایه دو بعدی در بیسکام وجود نداره و فقط با string میشه ارایه دوبعدی کارکتری ساخت
                            اگه مثالی برای بیسیک دارید بذارید ما هم یاد بگیریم
                            به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X