اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمونه برداری با استفاده از اردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمونه برداری با استفاده از اردوینو

سلام. می خواستم از دو سیگنال زیر نمونه برداری کنم
    فرکانس جفتشون میتونه تا 250 کیلوهرتز افزایش پیدا کنه
    یکیشون سینوسی و اون یکی مربعی هست.

با کدوم یکی از بردهای اردوینو می تونم اینکار رو انجام بدم؟

ممنون

پاسخ : نمونه برداری با استفاده از اردوینو

نوشته اصلی توسط dorooooood نمایش پست ها
    سلام. می خواستم از دو سیگنال زیر نمونه برداری کنم
    فرکانس جفتشون میتونه تا 250 کیلوهرتز افزایش پیدا کنه
    یکیشون سینوسی و اون یکی مربعی هست.

با کدوم یکی از بردهای اردوینو می تونم اینکار رو انجام بدم؟

ممنون
    با سلام
    فکر کنم با اردوینو نمیشه
    فرکانس نمونه برداریش کمه
    من با آردوینو نانو تونستم حداکثر تونستم به 600 هزار نمونه در ثانیه برسم
    یک ورژن دیگه از نانو میتونه تا یک میلیون نمونه در ثانیه بگیره که بازم کمه
    ولی فرکانس نمونه برداری باید لاقل ده بیت برابر باشه تا شکل صحیحی از موج بده

دیدگاه

پاسخ : نمونه برداری با استفاده از اردوینو

ارزانترین میکروکنترلر 32 بیتی STM32، به قیمت 5 هزار تومن تو فروشگاه در لحظه ی نوشتن این پست، میتونه 1 میلیون نمونه در ثانیه، با حداکثر دقت 12 بیت (دقت و سرعت نمونه برداری ماگزیمم با هم بدست نمیان) بگیره.
      و اونم با DMA بفرسته برای هر حافظه یا واسط های سریال.

آردویینو نانو معمولی، 200 هزار سمپل ماگزیمم سرعت نمونه گیریشه با دقت 10 بیته.

اگر خودتون حوصله دارید، کار با این دسته از میکروکنترلرها رو یاد بگیرید، اگر کارتون چیز دیگه ایه و فقط برای همین پروژه میخواید انجام بدید، این بخششو بسپارید یکی دیگه با همین شرایط انجام بده.
      آردویینو، برای یه پروژه تخصصی نیست. حتا آردویینو هایی که پردازنده ی قوی دارن.
      آردویینو برای پروژه های دانش آموزی، پروژه هایی که بهینه بودن توشون مهم نیس، پروژه هایی که مصرف انرژی توشون مهم نیس، تست یه ماژول با یه کتابخونه آماده برای بررسی سالم بودن تو مهلت گارانتی و یا ساختن نمونه خیلی سریع(پروتوتایپ) از یه دستگاه بکار میره.
      با این توصیفات اگر کارتون چندان حیاتی نیس، میتونید با همین آردویینو انجامش بدید.

برای سنجش اون سیگنال سینوسی 250 کیلوهرتزی، 1 میلیون نمونه هم کمه اگر دقت خوب میخواید.
      برای سنجش اون سیگنال مربعی، براحتی با هر میکروکنترلری که یه تایمر داشته باشه میشه با فرکانس بالا هم اندازه ش گرفت.

در کنار همه اینها، میتونید کلا کار نمونه برداری رو به چیپ ADC مجزا بسپارید و نمونه های آماده رو توسط آردویینو یا هر برد دیگه ای دریافت کنید.
      Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X