اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با فیدبک ایسی sg3525

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با فیدبک ایسی sg3525

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    به نظر شما راهی وجود داره که بشه حلقه فیدبک ایسی sg3525 محدود کرد
    یعنی وقتی افت ولتاژ در خروجی به وجود میاد فقط تا یه میزان معین دیوتی سایکل و فرکانس افزایش پیدا کنه ،مثلا دیوتی سایکل تا 35 درصد و فرکانس نهایت تا 70 کیلو هرتز بشه،
    درضمن مدار من پوش پول ،ورودی 12 خروجی 310 ،مدار در حد 150 وات هست،فرکانس بی باری حدود 17 کیلو هرتز هست.در واقع الان مدار با توجه به کاربردی که داره کاملا بدون مشکله،اما میخواستم ببینم همچین کاری میشه کرد ،در واقع میخوام ایسی تو بیشترین جریانی که تو خروجی کشیده میشه نهایت کمبود ولتاژو تا یه حدی جبران کنه،بقیشو نادیده بگیره،
    با تشکر از دوستان

پاسخ : مشکل با فیدبک ایسی sg3525

نوشته اصلی توسط danialcr نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    به نظر شما راهی وجود داره که بشه حلقه فیدبک ایسی sg3525 محدود کرد
    یعنی وقتی افت ولتاژ در خروجی به وجود میاد فقط تا یه میزان معین دیوتی سایکل و فرکانس افزایش پیدا کنه ،مثلا دیوتی سایکل تا 35 درصد و فرکانس نهایت تا 70 کیلو هرتز بشه،
    درضمن مدار من پوش پول ،ورودی 12 خروجی 310 ،مدار در حد 150 وات هست،فرکانس بی باری حدود 17 کیلو هرتز هست.در واقع الان مدار با توجه به کاربردی که داره کاملا بدون مشکله،اما میخواستم ببینم همچین کاری میشه کرد ،در واقع میخوام ایسی تو بیشترین جریانی که تو خروجی کشیده میشه نهایت کمبود ولتاژو تا یه حدی جبران کنه،بقیشو نادیده بگیره،
    با تشکر از دوستان
    سلام اینکه گفتید هم فرکانس و هم دیوتی برای من که عجیب بود
    ولی شما می تونید به نظرم از پایه شماره 7 استفاده کنید برای این کار
    می تونید کمی به اندازه دلخواه dead time به پالستون یعنی در واقع دیوتی محدود میشه
    مثلا از 40 درصد بیش تر نشه
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

دقیقا درست میفرمایید ،باید دیوتی سایکل افزایش پیدا کنه،ولی با مولتی متر چک کردم که هر دو تغییر میکرد ،البته مولتی متر دقت لازمو نداره ،پس همون دیوتی در نظر میگیریم
      پایه هفت هم فکر خوبیه باید تحقیقاتی روش انجام بدم ،ببینم چه واکنشهایی نشون میده ،البته یه کار دیگه کردم و با پایه 9 این کارو انجام دادم ،یعنی وقتی با یک مقاومت 10 کیلو به زمین وصلش میکنم ،دیوتی محدود میکرد بدون هیچ تغییری در فرکانس و ولتاژ خروجی ،با کلی ازمون و خطا به مقاوت 22 کیلو رسیدم ،الان همه چیز خوب و عالیه ،به نظرتون کار اصولیه این کار ،چون تو نقشه ای ندیدم این کارو کرده باشه

دیدگاه

دقیقا درست میفرمایید ،باید دیوتی سایکل افزایش پیدا کنه،ولی با مولتی متر چک کردم که هر دو تغییر میکرد ،البته مولتی متر دقت لازمو نداره ،پس همون دیوتی در نظر میگیریم
        پایه هفت هم فکر خوبیه باید تحقیقاتی روش انجام بدم ،ببینم چه واکنشهایی نشون میده ،البته یه کار دیگه کردم و با پایه 9 این کارو انجام دادم ،یعنی وقتی با یک مقاومت 10 کیلو به زمین وصلش میکنم ،دیوتی محدود میکرد بدون هیچ تغییری در فرکانس و ولتاژ خروجی ،با کلی ازمون و خطا به مقاوت 22 کیلو رسیدم ،الان همه چیز خوب و عالیه ،به نظرتون کار اصولیه این کار ،چون تو نقشه ای ندیدم این کارو کرده باشه
        شما مدارتون الان با فیدبک کار می کنه یا دستی دارید کار می کنید
        چون پایه 9 برای جبران خطاست
        یعنی خروجی اپ امپ داخلی رو میزان گینش رو تعریف می کنید در واقع اصولش اینه که بین پایه 9 و پایه 1 اگر اشتباه نکنم یه مقاومت باشه
        شما مدارهای tl494 رو در اینترنت ببینید
        در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

مدارم با فیدبک کار میکنه،حتی با تغییر پتانسیوتر تا تقریبا 600 ولتم بدون هیچ مشکلی ولتاژ بالا میاید،بعد این حالا به هر دلیلی ،یا اشباع هسته ،یا نسبت سیم پیچ ها،دیگه جریان بالایی تو حالت بی باری کشیده میشد ،یعنی ماکزیمم دیوتی سایکل این مشکل پیش میومد ،خب این حالت برعکسشم پیش میاد،یعنی هر چی ولتاژ کم بشه تو خروجی ایسی هی جبران میکرد ،تا دیگه هسته یا حالا هر چیز دیگه توانایی اون دیوتی سایکلو نداشت،و باعث افزایش چشم گیر تلفات میشد ،الان دیگه دیوتی فقط تا یه حد میره بالا دیگه کاملا ثابت میمونه،یعنی در واقع مشکل حل شده،حالا اصولی بودن این کارو نمیدونم،ولی هم فیدبک کار میکنه ،هم ولتاژم کاملا ثابته ،هم دیوتی از کم تا اون مقداری که میخوام میاد،شایدم این یکی از کاربردهای این پایه

دیدگاه

مدارم با فیدبک کار میکنه،حتی با تغییر پتانسیوتر تا تقریبا 600 ولتم بدون هیچ مشکلی ولتاژ بالا میاید،بعد این حالا به هر دلیلی ،یا اشباع هسته ،یا نسبت سیم پیچ ها،دیگه جریان بالایی تو حالت بی باری کشیده میشد ،یعنی ماکزیمم دیوتی سایکل این مشکل پیش میومد ،خب این حالت برعکسشم پیش میاد،یعنی هر چی ولتاژ کم بشه تو خروجی ایسی هی جبران میکرد ،تا دیگه هسته یا حالا هر چیز دیگه توانایی اون دیوتی سایکلو نداشت،و باعث افزایش چشم گیر تلفات میشد ،الان دیگه دیوتی فقط تا یه حد میره بالا دیگه کاملا ثابت میمونه،یعنی در واقع مشکل حل شده،حالا اصولی بودن این کارو نمیدونم،ولی هم فیدبک کار میکنه ،هم ولتاژم کاملا ثابته ،هم دیوتی از کم تا اون مقداری که میخوام میاد،شایدم این یکی از کاربردهای این پایه
            شما از کارتون اطلاعات دقیق تر به علاوه تصویر و چیزهای دیگه بگذارید دوستانی هستند که تجربیات خودشون رو در اختیار می گذارند
            ما هم یه چیزی یاد می گیریم
            این طور که مشخصه مشکل شما جای دیگریست که می خواهید با این کار مشکل را حل کنید

دیدگاه

مشکل به احتمال زیاد همون اشباع هسته باشه،البته همونطور که گفتم اصلا تو اونناحیه نمیره مدار ،هم واسه تجربه و یادگیری خواستم ببینم میشه این کارو کرد ،هم واسه احتیاط که هسته هیچوقت اشباع نشه.
              ولی یه مشکل جدی دارم ،با استفاده از ماسفت 840 و این 300 ولت باید یه بارو از 10تا 700 هرتز سوییچ کنم ،جریان در حد 0/5 امپر،نمیخوام از ایسی های درایور استفاده ،کنم ،به دلیل جنس بد،بنظرت چه راهکارهایی هست ،بخاطر فرکانس کم فکر نکنم بشه از ترانس پالس استفاده کرد ،از اوپتوکوپلر استفاده کردم ،ولی افت ولتاژ زیادی در حد 100 ولت توی خروجی دارم،البته چون ماسفت منفی بود ،و برای های ساید استفاده شده ،به صورت معکوس بستمش ،دلیل افت ولتاژ بخاطر همین نیست ،یا جریان بیس خوب تامین نمیشه ،ممنون میشم راهتمایی در این مورد بکنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X