اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب پروگرامر مناسب برای میکرو های STM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب پروگرامر مناسب برای میکرو های STM

سلام
    من میخوام یه پروگرامر برای میکرو های STM تهیه کنم
    کسی می تونه یه پروگرامر خوب معرفی کنه ؟

پاسخ : انتخاب پروگرامر مناسب برای میکرو های STM

نوشته اصلی توسط hossein_1994 نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام یه پروگرامر برای میکرو های STM تهیه کنم
    کسی می تونه یه پروگرامر خوب معرفی کنه ؟
    سلام
    فکر میکنم توی بازار ایران 2 تا گزینه بیشتر نباشه(حداقل اینطور که من اطلاع دارم). یا باید ST-LINK استفاده کنید یا JLINK. خوبی اولی اینه که ارزونه و ساخت خود شرکت ST هستش و از طرفی از میکروکنترلرهای STM8 پشتیبانی میکنه، در عوض دومی سرعت بالاتری داره و از تمام میکروکنترلرهای ARM پشتیبانی میکنه. بدی نوع اول اینه که فقط به درد میکروکنترلرهای ساخت STM میخوره، در عوض دومی از STM8 پشتیبانی نمیکنه. پروتکل مورد استفاده اولی هم پایه های کمتری از میکروکنترلر رو اشغال میکنه.
    حالا شمایید و این موارد و انتخاب مناسب خودتون. شاید دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
      سلام
      فکر میکنم توی بازار ایران 2 تا گزینه بیشتر نباشه(حداقل اینطور که من اطلاع دارم). یا باید ST-LINK استفاده کنید یا JLINK. خوبی اولی اینه که ارزونه و ساخت خود شرکت ST هستش و از طرفی از میکروکنترلرهای STM8 پشتیبانی میکنه، در عوض دومی سرعت بالاتری داره و از تمام میکروکنترلرهای ARM پشتیبانی میکنه. بدی نوع اول اینه که فقط به درد میکروکنترلرهای ساخت STM میخوره، در عوض دومی از STM8 پشتیبانی نمیکنه. پروتکل مورد استفاده اولی هم پایه های کمتری از میکروکنترلر رو اشغال میکنه.
      حالا شمایید و این موارد و انتخاب مناسب خودتون. شاید دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنن
      سلام
      jlink دو مدل داره ورژن 8 و 9 .اگر پول دارین ورژن 9 بهتره چون فریمور پروگرمر خودبه خود نمیپره و ظاهرا سرعت بالاتری داره...(البته به راحتی میشود دوباره پروگرم کرد)
      stlink هم دو مدل داره یکی شبیه فلش و دیگری شبیه تخم مرغ خوبی اولی اینه که ارزون تر هست و بدی اون اینه که پین های ارتباطی به محیط بیرون حفاظت نداره و بر خلاف سه پروگرمر بالایی از پروتکل jtag پشتیبانی نمیکنه و برای همین سرعتش پایین تره ولی در عوض تعداد پین های کمتری می خواهد (حداکثر 2 عدد) .
      من با jlink 8 , و stlink ;,v2 همون فلش رو دارم و از هر دو راضیم اما jlink پایداری بهتری داره...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dostajn نمایش پست ها
        سلام
        jlink دو مدل داره ورژن 8 و 9 .اگر پول دارین ورژن 9 بهتره چون فریمور پروگرمر خودبه خود نمیپره و ظاهرا سرعت بالاتری داره...(البته به راحتی میشود دوباره پروگرم کرد)
        stlink هم دو مدل داره یکی شبیه فلش و دیگری شبیه تخم مرغ خوبی اولی اینه که ارزون تر هست و بدی اون اینه که پین های ارتباطی به محیط بیرون حفاظت نداره و بر خلاف سه پروگرمر بالایی از پروتکل jtag پشتیبانی نمیکنه و برای همین سرعتش پایین تره ولی در عوض تعداد پین های کمتری می خواهد (حداکثر 2 عدد) .
        من با jlink 8 , و stlink ;,v2 همون فلش رو دارم و از هر دو راضیم اما jlink پایداری بهتری داره...
        در تکمیل حرفتون بگم که بنده خودم JLINK ورژن 8 ساخت ECA رو دارم که فقط یکبار اونم چند روز پیش فریمورش پرید و به راحتی طبق آموزش ها درستش کردم و تاحالا مشکل شناسایی نشدن و... نداشتم. اما 2 تا از دوستانم ورژن 9 رو از سایت ECA خریدن ولی متاسفانه کمی اذیتشون میکرد؛ الآن رو خبر ندارم که بازم باهاش درگیرن یا نه. بعضی مواقع که نمیدونم گرم میشد یا چیز دیگه کلا شناسایی نمیشد و باید کمی صبر میکردن خنک بشه
        به نظرم پروگرامر ساخت ECA با این که ورژن قدیمیه ولی کیفیت ساخت بالاتری داره. حتی بدنه محکم تری هم داره. اگر ECA هرچه زودتر ورژن 9 رو خودش تولید کنه به نظرم بهتره

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X