اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن پمپ کولر آبی در کمتر از 24 ساعت... آیا نوع اتصال سیم مهمه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن پمپ کولر آبی در کمتر از 24 ساعت... آیا نوع اتصال سیم مهمه؟

سلام دوستان
    دیروز عصر پمپ کولر رو تعویض کردم ی پمپ دیگه گذاشتم ، تا اخر شب کار کرد و دیگه خاموش کردم ، امروز صبح روشن کردم دیدم خنک نمیکنه رفتم بازش کردم دیدم پمپش سوخته ، 24 ساعت هم کار نکرد
    پمپه هر دو سیمش مشکی بود همینطوری وصلش کردم اما پمپ قبلی ابی و مشکی بود (اگه اشتباه نکنم) که دقیقا به ابی و مشکی هم وصل کرده بودم و مشکلی نداشت
    حالا سوالم اینه این احتمال وجود داره که با جا به جا وصل شدن سیم ها پمپ سوخته باشه؟ میدونم در ac مثبت و منفی نداریم اما چون ی روز هم کارنکرد سوال شد برام
    ممنون

پاسخ : سوختن پمپ کولر آبی در کمتر از 24 ساعت... آیا نوع اتصال سیم مهمه؟

نوشته اصلی توسط abc.abc نمایش پست ها
    سلام دوستاندیروز عصر پمپ کولر رو تعویض کردم ی پمپ دیگه گذاشتم ، تا اخر شب کار کرد و دیگه خاموش کردم ، امروز صبح روشن کردم دیدم خنک نمیکنه رفتم بازش کردم دیدم پمپش سوخته ، 24 ساعت هم کار نکردپمپه هر دو سیمش مشکی بود همینطوری وصلش کردم اما پمپ قبلی ابی و مشکی بود (اگه اشتباه نکنم) که دقیقا به ابی و مشکی هم وصل کرده بودم و مشکلی نداشتحالا سوالم اینه این احتمال وجود داره که با جا به جا وصل شدن سیم ها پمپ سوخته باشه؟ میدونم در ac مثبت و منفی نداریم اما چون ی روز هم کارنکرد سوال شد برامممنون
    سلام وقتی پمپ اب رو تست کردی پمپ روان کارمیکرد؟ الان هم میتونی پمپ سوخته رو تست کنی ببینی روان می چرخه یا گیر داره
    جدیدترین ویرایش توسط خلبان; ۱۳:۱۸ ۱۳۹۸/۰۵/۱۵.
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

پمپ آب منظور
      نه مشکلی ندارد
      احتمالا جنس خوبی نبوده
      البته جنس خوب هم معمولا عمر خیلی زیادی ندارها
      الان کلا کیفیت ها خیلی افت کرده

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

دیدگاه

با سلام
        پمپ را به برق وصل کنید ببینید وز وز میکند یا نه اگر میکند با دست محور آنرا بچرخانید ببینید راه می افتد اگر راه افتاد کمی روغن به بوشهای آن بزنید و پیچهای طرفین را کمی شل و سفت کنید و چند تقه به بدنه پمپ بزنید تا محور آن روان شود . اگر وز وز نکند سیم پیچ آن سوخته باید سیم پیچی و یا تعویض شود.

دیدگاه

سلام
          ممنون دوستان
          پمپ روان کار میکرد اما سطح اب زیاد بالا نبود تازه کولر داشت اب میشد تا ی ربعی بعدش مطمعنن سطح اب کامل شده
          اینطور که مشخصه سیم پیچ سوخته چون هیچ وزوز و حالتی نداره و با دست بچرخونم کامل روونه
          پمپ قبلش motogen بود سالها کارکرد چند دفعه پشت سر هم بدون اب کار کرد تا به مشکل خورد و دیگه مثل قبل روون نبود و گیر میکرد ی دفعه هم بازش کردم مشکل حل شدو اما باز ی دفعه بدون اب کار کرد تا دیگه سفت تر شد و الان به برق بزنم وز وز میکنه ولی نمیتونم بچرخونه
          این دفعه هم میخواستم motogen بگیرم اما وقتی که بعد 24 ساعت سوخت روشو کامل با دقت خوندم دیدم motagen هست خیلی هم شبیه به موتوژن بود که من متوجه نشدم به شکلش هم نمیخورد بی کیفیت باشه
          الان هم diamond روی کولره ی ماهه دار میکنه فقط مشکلش اینه ضعیفه همه ی پوشال ها رو کامل خیس نمیکنه

دیدگاه

سلام
            بعضی از مدل ها هستن به خاطر کسینوس بالا باید حتما از خازن استفاده بشه
            یه خازن توی بدنه کولر هست که با موتور موازی می شه
            اون رو چک کنید حتمن وصل باشه
            قبلا برای خودم اتفاق افتاده بود

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X