اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی Atmega 328 بدون اردوینو (پروگرام شده توسط اردوینو)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی Atmega 328 بدون اردوینو (پروگرام شده توسط اردوینو)

با سلام من یک اردوینو داشتم که سوخت نمی دونم چی مال ۳ سال پیش ولی ای سی ۳۲۸ جون سالم به در برد حالا پروگرام کردم میخوام رو برو سوراخ دار راه اندازی کنم لطفا مدار و نحوه راه اندازی رو توضیح دهید و آیا بدون کریستال میشود راه بیفتد چون تو برد محافظ دیجیتال مگا ۸ با یه دونه خازن ۱۰۸ فکنم راه افتاده بود

پاسخ : راه اندازی Atmega 328 بدون اردوینو (پروگرام شده توسط اردوینو)

برای راه اندازی کار سختی نداری !! یه تغذیه و زمین 5 وُلت میدی بهش و تموم ... البته من خازن و کریستال هم میذارم نمی دونم بدون کریستال 16مگ چطوری میشه

اگه می خوای یکم اصولی تر کار کنی و دکمه ریست هم بذاری واسه میکرو ، عکس زیر بهت کمک می کنه :

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shart-band نمایش پست ها
      برای راه اندازی کار سختی نداری !! یه تغذیه و زمین 5 وُلت میدی بهش و تموم ... البته من خازن و کریستال هم میذارم نمی دونم بدون کریستال 16مگ چطوری میشه

اگه می خوای یکم اصولی تر کار کنی و دکمه ریست هم بذاری واسه میکرو ، عکس زیر بهت کمک می کنه :
      https://i.pinimg.com/originals/70/80...610ac3842b.jpg
      سلام
      من به همین روش میکرو را وصل کردم و یک usb به ttl هم بهش اضافه کردم و یه ماژول SIM800L بهش وصل کردم و با نرم افزار آردوینو پروگرام کردم
      تا زمانی که با تبدیل به کامپیوتر وصل هست درست کار میکنه ولی وقتی مستقل به تغذیه وصل میکنم درست کار نمیکنه
      اس ام اس دریافت نمیکنه
      ولی قطعه کدی که برای چک کردن رجیستر شدن در شبکه گذاشتم اجرا میشه و LED رو روشن میکنه
      کسی میدونه مشکل چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehdi325 نمایش پست ها
        سلام
        من به همین روش میکرو را وصل کردم و یک usb به ttl هم بهش اضافه کردم و یه ماژول SIM800L بهش وصل کردم و با نرم افزار آردوینو پروگرام کردم
        تا زمانی که با تبدیل به کامپیوتر وصل هست درست کار میکنه ولی وقتی مستقل به تغذیه وصل میکنم درست کار نمیکنه
        اس ام اس دریافت نمیکنه
        ولی قطعه کدی که برای چک کردن رجیستر شدن در شبکه گذاشتم اجرا میشه و LED رو روشن میکنه
        کسی میدونه مشکل چیه؟
        مشکل رو پیدا کردم
        دستورات
        mySerial.println("AT+CMGF=1");
        mySerial.println("AT+CNMI=1,2,0,0,0");
        قبل از رجیستر شدن در شبکه اجرا می شد که تاثیری نداشت و موقع دریافت اس ام اس متن پیام رو به میکرو نمی فرستاد تا فرمان مربوطه اجرا بشه
        ولی موقع آپلود کد که usb وصل بود قبلا رجیستر شده بود و این دستورات درست اجرا می شدند

دیدگاه

سلام خدمت دوستان من هم در این مورد که بتونم atmega 328 بدون کریستال راه اندازی کنم سوال داشتم و جواب واضحی نتونستم بگیرم

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
            اگه می خوای بدون کریستال خارجی راه اندازیش بکنی، باید فیوز بیت هاش رو دست کاری بکنی
            یعنی بذاری روی 8 مگاهرتز یا 4 یا 2 یا 1 داخلی
            که اگه این کار رو بکنی دیگه نمی تونی با آردوینو پروگرامش بکنی.
            چون برنامه های آردوینو با 16 مگاهرتز کار می کنند.
            مگر اینکه بیای و از کتابخانه های خاصی که برای آردوینو استفاده کنی.
            مثلا کتابخانه ی مینی کر (mini core)
            برای نصب کردنش این آدرس رو توی (additional boards manager urls) بخش preferences وارد کن:
            https://mcudude.github.io/MiniCore/package_MCUdude_MiniCore_index.json
            بعدش از منوی tools قسمت boards manager رو انتخاب کن. mini core رو سرچ کن. بعدش کتابخانه اش رو دانلود کن.
            حالا با این کتابخونه می تونی این مواردی که توی عکس هست رو تنظیم کنی.

که توی تنظمیاتش تنظیم کلاک رو به کلاک داخلی 8 مگاهرتز و 4 و 2 و 1 رو داره
            اینکه میبینی صفحه ی آردوینو من سیاهه بخاطر تم هستش. همون آردوینو آخرین آپدیتشه.
            همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
            لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
            تایپیک های من:
            حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
            آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

چیز پیچیده ای نیست اصول کارکردش شبیه atmega32 هستش فقط پورت کمتری داره ضمن اینکه اقتصادیه

دیدگاه

سلام
                میخواستم بدونم اگه این تنظیماتو انجام بدم با این کتابخونه میشه دوباره هم پروگرام کرد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali fotoohi 1386 نمایش پست ها
                  سلام
                  میخواستم بدونم اگه این تنظیماتو انجام بدم با این کتابخونه میشه دوباره هم پروگرام کرد ؟
                  سلام خدمت دوست عزیز
                  من هنوز امتحان نکردم
                  ولی اگه بوت لودر آردوینو روش قرار داره باید از گزینه ها انتخاب کنی بوتلودر
                  ولی اگه می خوای با روش های دیگه پروگرام کنی بایداز گزینه ها انتخاب کنی
                  من خیلی وقته برنامه نویسی نکردم. بهتره یه نگاه به محیطش بکنی بعد از نصب کتابخونه
                  همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
                  لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
                  تایپیک های من:
                  حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
                  آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X