ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 34
    2014/07/10
    54
    1

پروتكل ارتباطي spi بين دو ميكرو براي انتقال محتوايي يك متغير

سلام خوبين
    من دوتا ميكرو دارم. به يكيش يه كيپد متصله. و به اون يكي سون سگمنت سه رقمي.
    من رو كيپد عدد وارد مكنم و مخام بعد زدن دكمه ١٤ كيپد كه دكمه تاييد هست عدد وارد شده به ميكرو دوم منتقل بشه و اونجا رو سون سگمنت نشون بده.
    من اعداد وارده از كيپد رو با فرمولهايي به عدد واقعي تبديل مكنم يعني اگه ١ و ٣ زده شد اونو تبديل به ١٣ مكنم و داخل متغير ذخيزه مكنم.
    الان با زدن دكمه تاييد مخام اين محتواي متغيرم هرچنده منتقل شه ميكرو بعدي.
    روش spi رو بلدم ولي بلدم فقط محتواي پورت رو بفرستم.
    اونور تو ميكرو دوم هم روش نمايش رو سگمنت رو بلدم.
    فقط نمدونن چطور اين محتواي متغير رو بفرستم.

مثلا بلدم به پورتي هست تا ديپ سويچ ببندم و وقتي ديپ سويچ هارو زدم مثلا ١١١٠٠٠١١ عددشو منتقل كنم. ولي نمدونم محتواي متغيرو چطور ميفرستن؟
    2016/06/21
    294
    81

پاسخ : پروتكل ارتباطي spi بين دو ميكرو براي انتقال محتوايي يك متغير

خوب کاری نداره مثلا متغیی از نوع long هست متغییر long هست 32 بیته ک چهار بایت داره شما هشت بیت هشت بیت جدا میکنید و انو به واحد spi میدی بعدی در طرف گیرنده اونو دوباره به بازسازی کرده به 32 بیت تبدیل می کنی
    2014/07/10
    54
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط MM320

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خوب کاری نداره مثلا متغیی از نوع long هست متغییر long هست 32 بیته ک چهار بایت داره شما هشت بیت هشت بیت جدا میکنید و انو به واحد spi میدی بعدی در طرف گیرنده اونو دوباره به بازسازی کرده به 32 بیت تبدیل می کنی
    نه. اعدادم بيشتر از ٩٩٩ نميشه. لانگ نيست. من الان بلدم يه ميكرو ديپ سويچ بزنم به ميكرو ديگه ال سي دي مثلا. بعد ديپ سويح ها كه هشتاس رو عوض كنم مثلا پورتم بشه ٠٠٠٠١١١١ و عدد متناظر اينو ميكرو بعدي بگيره. الان من نمدونم اعداد صفر تا ٩٩٩ كه داخل يه متغيره و با تغيير پورتها نساختم رو چطور با بروتكل بفرستم.

مثلا بايد دستوري بنويسم عذدمو تبديل به ٠ و ١ كنه؟ بعد بفرستم
    2016/06/21
    294
    81

نقل قول نوشته اصلی توسط aashkanpasha

نه. اعدادم بيشتر از ٩٩٩ نميشه. لانگ نيست. من الان بلدم يه ميكرو ديپ سويچ بزنم به ميكرو ديگه ال سي دي مثلا. بعد ديپ سويح ها كه هشتاس رو عوض كنم مثلا پورتم بشه ٠٠٠٠١١١١ و عدد متناظر اينو ميكرو بعدي بگيره. الان من نمدونم اعداد صفر تا ٩٩٩ كه داخل يه متغيره و با تغيير پورتها نساختم رو چطور با بروتكل بفرستم.

مثلا بايد دستوري بنويسم عذدمو تبديل به ٠ و ١ كنه؟ بعد بفرستم
    نیازی به تبدیل باینری نیست شما کافیه مقدار متغییر رو هشت بیت هشت بیت با دستور AND و شیفت جدار و درون متغییر بریزید و مقدار هشت بیتها رو به واحد SPI بدید
    2014/07/10
    54
    1

نیازی به تبدیل باینری نیست شما کافیه مقدار متغییر رو هشت بیت هشت بیت با دستور AND و شیفت جدار و درون متغییر بریزید و مقدار هشت بیتها رو به واحد SPI بدید
    اخه معلوم نميكنه عدد چند كيپد ميزنه.
    تك رقمي ميزنن دو رقمي ميزنن سه رقمي ميزنن. معلوم نمكنه.
    من ميگيم تابعي بنويسم كه كلا عدد رو به باينري تبديل كنه. بعد اونو بفرسته. ٩٩٩ باينريش چنده؟
    2016/06/21
    294
    81

دوست غریز شما وقتی عدد وارد مقدارذ باینری درون متتغییر ریخته میشه مگر اینکه شما از آرایه استفاده کردید مقدار تک تک عداد وارده از کیپد جدا جدا درون آرایه ریختید ولی تا اونجای یادم برنامه کیپد رو براتون نوشتم مقدار داخل متغییر می ریزه مثلا شما 999 که وارد می کنید معادل باینری میشه 1111 1110 0111 شما هشت بیت پایین یاLSB جدا می کنید میشه این 11101111 بعد بایت بالا جدا میکنید که MSB میشه
    00001110
    2014/07/10
    54
    1

دوست غریز شما وقتی عدد وارد مقدارذ باینری درون متتغییر ریخته میشه مگر اینکه شما از آرایه استفاده کردید مقدار تک تک عداد وارده از کیپد جدا جدا درون آرایه ریختید ولی تا اونجای یادم برنامه کیپد رو براتون نوشتم مقدار داخل متغییر می ریزه مثلا شما 999 که وارد می کنید معادل باینری میشه 1111 1110 0111 شما هشت بیت پایین یاLSB جدا می کنید میشه این 11101111 بعد بایت بالا جدا میکنید که MSB میشه
    00001110
    ببينين من تك تكً اعداد رو با كيپد زدم. داخل ارايه ريختم. بعد از زدن كليد تاييد دستوري نوشتم كه اعداد اون ارايه رو يك عدد واحد تيديل كردم. مثلا ٣و٦و٧ رو تبديل به ٣٦٧ كرد و اينو فرستاد به ال سي دي و چون لازمه حتما بعد زدن تاييد اين عدد فرستاده شه نه خين وارد كردن عدد. لذا نمتونم اعضاي ارايه رو بفرستم. بايد همين متغير number كه از نوع اينته رو بفرستم بره. لذا بايد اون عدد رو نمدونم ١ يا ٩٩٩ بتونم هشت بيتش كنم. درسته؟ يعني چه دستورس براي number بنويسم كه بشه هشت بيت صفرو يك.
    2016/06/21
    294
    81

لصفا برنامه اینجا بزارید تا بهتر بتونم کمک کنم
    2014/07/10
    54
    1

لصفا برنامه اینجا بزارید تا بهتر بتونم کمک کنم
    ببخشيد من ديشب متوجه منظورتون نشده بودم. امروز فهميدم جريان چيه. ديشب خسته بودم نميگرفتم. ببخشيد. در حال انجامشم اگه موردي بود خير ميدم. مننونم
    فقط يه سوال متفرقه: من مخام يه مچبند سون سگمنت بسازم. مثل ساعت مچي ولي توش سون سگمنا كه بتونم باهاش ارتباط nrf با قطعات ديگه بگيرم. همچين ملزوماتي هست تو بازار؟ تجهيزات ساعت مچي يا سگمنت سايز خيلي كوچك فرستده گيرنده اون سايزي. ؟؟؟
    2016/06/21
    294
    81

اطلاعی در مورد مچ بند ها توی بازارندارم ولی اگه بخوانین طراحی کنید احتمالا باید بتونید قطعات smd کوچک مثل سون سگمنت تو بازار پیدا کنید من که شهرستان هستم از بازار تهران خبری ندارم.همنطور که می دونید باید سایز مچ بندتون در حالت استاندارد مچ بندهای توی بازار طراحی کنید.موفق باشید...
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 34