اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص پایه های ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص پایه های ترانزیستور

با سلام
    آقا من ترانزیستور BC337 SMD پکیج SOT-23 رو از فروشگاه خریدم.توی توضیحاتش نوشته NPN هست.و طبق مطالبی که توی انجمن و توی سایت ها و این انجمن هست اگه پراب مشکی مولتی متر دیجیتال رو به یه پایه ترانزیستور وصل کنم اگه دو تا دیگه ولتاژ نشون دادن یعنی این پایه بیس هست و ترانزیستور PNP هست و بر عکسش یعنی NPN درسته؟
    حالا ترانزیستوری که دست من رسیده بر این اساس PNP هست.چون فقط وقتی پراب مشکی به پایه بیس وصل میشه اون دو تا پایه ولتاژ نشون میدن.
    به نظرتون من اشتباه میکنم؟

راستش من میخوام توسط ترانزیستور پیزو بازر رو به آردوینو وصل کنم.طبق این مدار
    حالا چیزی که منو گیج کرده اینه طبق این مدار وقتی بیس ترانزیستور رو به پین 13 آردوینو وصل میکنم جواب نمیده.ولی وقتی بیس رو به گراند و کلکتور رو به پین 13 آردوینو وصل میکنم مدار کار میکنه.

پاسخ : تشخیص پایه های ترانزیستور

نوشته اصلی توسط kingtak نمایش پست ها
    با سلام
    آقا من ترانزیستور BC337 SMD پکیج SOT-23 رو از فروشگاه خریدم.توی توضیحاتش نوشته NPN هست.و طبق مطالبی که توی انجمن و توی سایت ها و این انجمن هست اگه پراب مشکی مولتی متر دیجیتال رو به یه پایه ترانزیستور وصل کنم اگه دو تا دیگه ولتاژ نشون دادن یعنی این پایه بیس هست و ترانزیستور PNP هست و بر عکسش یعنی NPN درسته؟
    حالا ترانزیستوری که دست من رسیده بر این اساس PNP هست.چون فقط وقتی پراب مشکی به پایه بیس وصل میشه اون دو تا پایه ولتاژ نشون میدن.
    به نظرتون من اشتباه میکنم؟

مشکل اول شناسایی شد.روی ترانزیستور رو با ذره بین نگا کردم نوشته 5C. توی گوگل سرچ کردم ترانزیستور bc807 که یه ترانزیستور PNP هستش رو میاره.ظاهرا فروشگاه ترانزیستور رو اشتباه فرستاده.
    حالا میمونه قسمت دوم مشکل که ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X