اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل لوازم منزل از راه خط برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دراین روش یک خانه به شانزده اتاق تقسیم ودرهر اتاق نیز میتوانید شانزده وسیله برقی
    فرمان دهید.یعنی در مجموع میتوانید به 256 وسیله از طریق دورشته سیم فاز ونول فرمان
    قطع و وصل بدهی.شما میتوانید یک میکرو را به کامپیوتر متصل کرده وبا برنامه ای که در vb نوشته اید وسایل خانه رابا کامپیوتر کنترل کنید . این وسیله درهتلها وپارتمانها بسیار کاربرد ذارد . متصدی قبل ویا بعد از رفتن مهمانها برق سوییت آنها را با کامپیوتر قطع ووصل میکند .این وسیله به سیمکشی اضافی احتیاج ندارد.حتی میتوان با اتصال آن به خط تلفن آن را ازراه دور نیز کنترل کرد.
    این روش X10 نام دارد وارتباط برق شهر با میکرو نیز ازطریق ماژولهای X10 میسر میشود.
    در کامپایلر PIC BASIC نیز دستورات XIN و XOUT برای کار با این وسایل هستند.

در کامپایلر BASCOM AVR هم دستورات X10SEND,X10DETECT,CONFIGX10
    وجود دارند اما این دستورات فرستنده هستند ودستوری برای گیرنده X10 وجود ندارد.

برای ارتباط با برق شهر هم دو ماژول PL-513 و TW-523 وجود دارند که PL-513 فقط برای فرستنده و TW-523 هم برای فرستنده وهم برای گیرنده به کار میروند.

http://www.4shared.com/file/14117817/8b98910e/x_10.html
    فایل های پیوست شده

از مطلب جالب و ارزندتون خیلی خیلی سپاسگذار.
    ای کاش کمی در مورد این پروتوکول (X10) کمی توضیح داده بودید (البته فارسی).
    الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

پاسخ : کنترل لوازم منزل از راه خط برق

سلام دوست عزیز>شما تو جشنواره خوارزمی امسال با طرح انتقال دیتا از طریق خطوط انقال برق شرکت نکرده بودید؟

دیدگاه

دوست گرامی سلام،

اگه ممکنه یه کمی در باره ی کنترل از راه دور توسط خط تلفن بیشتر توضیح بدین.

سپاس.
        صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین.

صلی الله علی الباکین علی الحسین(ع).

دیدگاه

سلام . خوبی حسین جان؟
          شما می خواهی چی کار کنید؟ خط تلفن این قابلیت رو داره که میتونه سیگنال تن رو زمانی که شما با محلی تماس میگیرید انتقال بده . میشه اون طرف اون کد تن رو دی کد کرد و مثلا دستوراتی رو انجام داد. یه میکرو اون طرف باشه اول یه کد رمز بگیره بعدش میکرو چک کنه ببینه چه کلیدی رو فشار میده اگه یک بود کار 1 اگه 2 بود کار 2 و ... . توی قسمت پروژه های دیجیتال یه تلفن گویا هست شاید کمکتون کنه .
          موفق باشید.
          شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
          هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
          چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

آقا محمد سلام.

مهندس ابتدا تشکر میکنم از التفاتی که به بنده داشتید.

من میخوام یه سری اطلاعات را که توسط میکرو جمع آوری کردم (مثلا دمای منزل و سه عدد در رنج 100 تا 6^10 ) را از طریق خط تلفن (یا برق) به محل دیگه ای ارسال کنم در مقصد این اطلاعات دریافت و متناسب با اون فرمانهایی رو به منزل ارسال کنم.

خیلی ممنون میشم اگه اساسی راهنماییم فرمایید.

دیدگاه

سلام.
              فکر کنم با خط تلفن بهتره.
              چون هم دیتا کمه و هم کار کردن باهاش آسون تره و هم میشه از هرجایی کنترلش کرد.
              من یه سری پرس و جو در این مورد از بچه های سایت داشتم و فقط مونده یه کار عملی که وقت آزاد میخواد.
              شما دست به کار بشید. منم تا جایی که بلد باشم کمک میکنم.
              موفق باشید.
              الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

دوست عزیز سلام،

شما اون مقدار اطلاعاتی را که دارید در صورت امکان در اختیار من قرار بدید تا من هم انشالله یا علی را بگم و شروع کنم.( البته با کمک شما)

سپاس.

دیدگاه

شما شروع کنید (توی یک تاپیک جدید) و سوالاتتون رو بپرسید.
                  پروژه که آموزش دادنی نیست.
                  باید بخش بخش کنید و سوالات هر بخشی رو که بلد نیستید رو بپرسید.
                  منتظر تاپیکتون هستم.
                  الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

دوستان سلام.
                    من هم با نظر iran-pc موافق هستم . خط تلفن بهتر هست .
                    ولی در مورد دسته بندی پروژه .

1- آشنایی با آی سی دیکدر تن 8870
                    2- آشنایی با آی سی فرستنده تن شماره اش یادم نیست دوستان کمک کنن.
                    3- با 2 تا میکرو برنامه ای بنویسید که یکی از میکرو ها یه کد تن رو ارسال کنه اون یکی روی یه خط تلفن دیگه دریافت کنه ( این وسط بحث تقویت سیگنال های تن هم پیش میاد به تلفن گویا یه نگاهی بندازید)
                    4- نوشتن یه پروتکل ارتباطی . مثلا شما تمام اطلاعاتی که می خواهید ارسال کنید مشخص میکنید مثلا میشه 10 نوع داده یکی دما یکی ... . بعد میگد برای هر داده ای اول کلید ستاره رو میفرستم اوطرف زمانی که کلید ستاره رو دید منتظر کد میشه مثلا کد 01 معنیش اینه که داده های بعدی مربوط به دمای اتاق هست بعد عدد 027 به معنی اینه که دمای اتاق 27 درجه هست و ... .
                    شروع کنید اینطوری روی هوا صحبت کردن بی فایده هست . شما تا 3 پیش بیایید بقیه اش رو با هم یه کاری میکنیم.
                    موفق باشید.
                    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

دوستان سلام،

الان که میان ترمها داره شروع میشه (مال من 6 تاست و فشرده) انشاالله از 3/9/85 منتظر یا بهتر بگم شاهد یه تاپیک در این مورد باشید.

از دسته بندی آقای نحوی، " شماره 1 " هم شروع میکنم.

منتظر تاپیک باشید.

البته اگه کسی وقتش را داره شروع کنه لطف میکنه.

دیدگاه

سلام
                        آقا من میخوام شروع کنم
                        با میکرو Atmega16 و Codevison و MT8888 یا MT8880 راستی با کدوم بهتره ؟؟؟
                        تو datasheet MT888X نحوه اتصال به میکرو و خط رو نوشته حالا فقط می مونه نکات ریز و برنامه که کمک میخوام بگید چه کار کنم
                        مثلا با میکرو دما رو میخونم و بعد از یک اتفاقی شروع به شماره گیری میکنم از اون طرف یک میکرو به خط وصل شده که باید تلفن رو جواب بده و شروع به گرفتن Data بکنه .
                        کمک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا حاجی زاده
                          با سلام
                          ولی اقای نحوی خود شکرت اتمیمل توی دیتا شیت های خودش راه حل های بسیار خوبی برای از بین بردن تاثیر نویز محیط داره؟؟؟
                          درسته ولی فکر کنم اگه واقعا میشد اثر نویز رو در حد معقول کاهش داد خودشون تو طراحی آی سی این موارد رو تغییر میدادن!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی

درسته ولی فکر کنم اگه واقعا میشد اثر نویز رو در حد معقول کاهش داد خودشون تو طراحی آی سی این موارد رو تغییر میدادن!

بله ولی تا حدی که محدویت های طراحی اجازه همچین اکری رو بده

دیدگاه

سلام.
                              من هر کاری کردم نشد که این 8880 رو راه بندازم.
                              از من میپرسی برای این برنامه از بسکام بجای کدویژن استفاده کن و خودتو از شر این آی سی خلاص کن.

من تا آخر هفته دیگه (انشاء الله اگر وقت کنم) شماتیک همچین مداری رو طراحی میکنم و عکسش رو میگذارم و بعد هم برنامشو مینویسم .
                              آخه خودم هم کلی وقت بود میخواستم این کار رو انجام بدم ولی وقت نشد.
                              خیلی کارهاشو (تقریبا همشو) به صورت مجزا انجام دادم ؛ فقط مونده همرو با هم و در کنار هم استفاده کنم.
                              فقط اینکه من نه که تو زمینه الکترونیک اشکال دارم برای همین اول شماتیک رو میگزارم و دوستان و اساتید اشکالات مدار رو بر طرف کنند (که مثلا بعد نیم ساعت نترکه :icon_razz.
                              موفق باشید.
                              الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X