ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14
    2017/04/30
    630
    227

پاسخ : چرا تو الکترونیک سست شدم؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط real_ahmadi

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوستان سلام خوبید
    حرف های همتون خوندنی بود جالبه خیلی جالبه
    این پست رو ک خوندم دقیقا یاد پارسال خودم افتادم کل عمر خودمو گذاشتم روی الکترونیک و پارسال اخرای پاییز بود ک کلا ازش متنفر شدم و گذاشتمش کنار الان هم دوجا سر کارم یکیش کم و زیاد یه کوچیک ربط به الکترونیک داره یکیشم که کلا نداره الان هم تفریحی الکترونیک رو کار میکنم دیگه به عنوان شغل نیست واسم
    بگذریم . . . .
    بعضیا نوشتن توی این سن نباید به درامد فکر کنی یه چیزی رو بگم من شخصا با این حرف موافق نیستم . . . من اگه همه چی دست خودم میبود و شرایط جور میبود از همون ده دوازده سالگی میرفتم سر کار پول رو ادم توی هر سنی نیاز داره شاید خیلی از پروژه ها و لذت هایی که باید به موقع از الکترونیک میبردم سر همین نداشتن پول بود حداقل الان دیگه واسم مهم نیست همه چی تموم شد . . . بازم بگذریم . . . شرایط جامعه هم ک بماند یه سری مشکلات رو واسمون پیش اورد ک <>
    در مورد درس و دانشگاه یه چیزی میگم (خواهشا کسی به خودش نگیره هرکسی مختاره واسه خودش تصمیم بگیره و قرار نیست همه مثل هم باشیم قضاوت ممنوع)
    من دانشگاه روزانه بودم ترم دو ترک تحصیل کردم شاید واقعا راس میگن ک درس رو فقط باید واسه خودش(بهتر بگم مدرکش) خوند البته تو ایران کلا دلیلی واسه درس خوندن ندارم ولی شما بچه خوبی باشید حتما درس بخونید
    از همه اینا بگذریم حرف من اینه به قول دوست عزیز

گاهی مسیر موفقیت ما از جای دیگه ای میگذره مهم اینه که ما از مسیر لذت ببریم وگرنه هیچ چیز عزیز تر از زندگی خودمون نیست اصلا به چیزای منفی و روی مخ فک نکنید
    فقط لذت ببرید هرجور که میتونید چون حسرت چییییییییییییییز واقعا بدیه من الان مسیر موفقیتم(منظور اون شغلیه که ربطی به الکترونیک نداره) از یه راه دیگه داره میگذره
    خلاصه لذت ببرید از زندگیتون هیچ چیز ارزش خراب کردن لحظات زیباتونو نداره درد موقته ولی حسرت همیشگی من تصمیم گرفتم جوری زندگی کنم ک حسرتی توی دلم نمونه . . . من خیلی با پارسالم فرق کردم از همه لحاظ
    موفق باشید در پناه حق کوچیک همتون احمدی
    سلام دوست عزیز خوبی؟
    من هم واقعا دوست داشتم از الکترونیک در آمد همیشگی داشته باشم اما دیگه دلمو زد و ولش کردم و فعلا با عشق اولم یعنی الکترونیک قهر کردم.....
    من از شما آقای احمدی خیلییی چیزا یاد گرفتم اگر یادتون باشه 2 سال پیش که عضو سایت بی نظیر eca شدم میدید که چجوری خشک و بی روح و الکی پست میدادم اما هی وقتی اومد جلو بهتر و بهتر شد اما دیگه حس پست دادن برام نیست ..... و جاش با کامپیوتر مشغول شدم و فعلا همینجوری میگردم
    بنده یه مدتی بعداز اینکه از الکترونیک شکست خوردم چون روحیه خوبی نداشتم با آدم هایی دوست شدم که نباید میشدم ومتأسفانه گول خوردم و در گیر مسائل دود ودم داشتم میشدم که یه روزی معلم ریاضیم منو دید درحال سیگار کشیدن و یدونه زد زیر گوشم و کلی نصیحت و خوب وبد داشت بهم یاد میداد.......
    خلاصه خیلیییییییی دلم میخواد به الکترونیک برگردم و دوباره اون حال و هوایی که موقع ساختن یه آمپلی فایر و نتیجه ی عالیش که منو حتی به رقص میاورد دوباره برگرده......
    نمیدونم که چیکار کنم که دوباره روحیش به من برگرده و نمیگم که کامپیوتر بده چون هیچی مثل عشق اول نمیشه
    باتشکر
    زدن دکمه سپاس کارسختی نیست .........................
    بزرگ ترین مصیبت اینکه نه سواد کافی برای حرف زدن داشته باشی نه شعور کافی برای سکوت ..............آدما سیگار میکشن تا بوی شیر دهنشون رو از بین ببرند.!
    به امیدپیروزی .....
    با سپاس پارسا بهرامی
    2017/11/05
    Amol
    774
    329

نقل قول نوشته اصلی توسط ksra

سلام دوست عزیز خوبی؟
    من هم واقعا دوست داشتم از الکترونیک در آمد همیشگی داشته باشم اما دیگه دلمو زد و ولش کردم و فعلا با عشق اولم یعنی الکترونیک قهر کردم.....
    من از شما آقای احمدی خیلییی چیزا یاد گرفتم اگر یادتون باشه 2 سال پیش که عضو سایت بی نظیر eca شدم میدید که چجوری خشک و بی روح و الکی پست میدادم اما هی وقتی اومد جلو بهتر و بهتر شد اما دیگه حس پست دادن برام نیست ..... و جاش با کامپیوتر مشغول شدم و فعلا همینجوری میگردم
    بنده یه مدتی بعداز اینکه از الکترونیک شکست خوردم چون روحیه خوبی نداشتم با آدم هایی دوست شدم که نباید میشدم ومتأسفانه گول خوردم و در گیر مسائل دود ودم داشتم میشدم که یه روزی معلم ریاضیم منو دید درحال سیگار کشیدن و یدونه زد زیر گوشم و کلی نصیحت و خوب وبد داشت بهم یاد میداد.......
    خلاصه خیلیییییییی دلم میخواد به الکترونیک برگردم و دوباره اون حال و هوایی که موقع ساختن یه آمپلی فایر و نتیجه ی عالیش که منو حتی به رقص میاورد دوباره برگرده......
    نمیدونم که چیکار کنم که دوباره روحیش به من برگرده و نمیگم که کامپیوتر بده چون هیچی مثل عشق اول نمیشه
    باتشکر
    خیلی چیزا توی زندگی با گذشت زمان حل میشه. تغییرات مود برای همه ی اشخاص رخ میده و فقط کافیه به غریزت و روحت گوش کنی. هر کاری که اون میگه رو بکن و نگران نباش. همینکه توی راه باشی و به بیراهه نری کافیه

امیرحسین ضیا
    2014/11/14
    ECA
    4,251
    2,869

نقل قول نوشته اصلی توسط ksra

سلام دوست عزیز خوبی؟
    باتشکر
    سلام
    ناامید نباشین همه چی اوکی میشه به حرف دلت گوش بده . . . و هیچ وقت خودتو محدود نکن دود و دم هم گاهی خوبه شوخی کردم اصلا خوب نیست
    اینم بگم توی الکترونیک فقط برو دنبال عشقت من توی الکترونیک عشق امپلی و صدا و... هستم ولی رفتم سراغ میکرو و برنامه نویسی و.... کلی زمینه های مختلف الان همشونو کنار گذاشتم با امپلی تفریح میکنم هیچ چیز مثل اونی نیست که لذت واقعی واسه ادم داره واسه من امپه که نگه داشته اونم گاهی تفریحی بقیه ک دیگه کار نمیکنیم مگر . . .
    موفق باشی
    ویرایش توسط real_ahmadi : 2019/08/14 در ساعت 22:16
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
    2009/10/21
    تهران
    2,507
    210

شما هنوز در ابتدای راه هستی، چند وقت به خودت استراحت بده یعنی از الکترونیک فاصله بگیر و بجاش این کارها رو انجام بده(پیشنهاد های زیر برای همه ست نه تنها شما)
    * برای کار یا سرگرمی مورد علاقه ت وقت بذار. کلن یکی از مشکلات مهندسین خوب، رشد یکسویه هست یعنی طرف الکترونیک خوب میفهمه اما چون روابط عمومی خوبی نداره در زمنیه الکترونیک هم موفقیتی بدست نیاورده. یا اینکه اگر الکترونیک و کدنویسی رو بذاری کنار با یک بیسواد هیچ فرقی نداره، تو رشته های مختلف مخصوصا علوم انسانی مطالعه رو شروع کنید
    * همه دنیا الکترونیک نیست، خیلی از بهترینهای ایران رشته ریاضی و در ادامه دو سه رشته خوب رو انتخاب کردند اینطور ی شد که خودشون هم نتونستند پیشرفت کنند و مهمتر از اون بدلیل نبودن نیروهای نخبه در رشته های دیگه مثلن در کشاورزی، ایران هنوز با کشورهای پیشرفته فاصله زیاد داره. این صحبتم خیلی دقیق نیست ولی بخاطر اینکه افراد بسیار معمولی در رشته های انسانی یا کشاورزی و رشته هی به اصطلاح رده دو وسه وارد شدند و بخاطر نبودن رقبای قوی پیشرفت زیادی کردند و این به وضعیت فعلی کشور منجر شده. به رشته های دیگه هم فکر کنید که لازمه ش تجربه کردن اونها ست و شما هنوز وقت دارید که کارها و مسیرهای زیادی رو تجربه کنید. در الکترونیک شما باید با بهترینهای ایران رقابت کنید و این کار رو سخت تر میکنه. در حالیکه همین بچه ها مثلن در رشته های انسانی و تجربی میتونستند بسیار موفق باشن.
    * هر کسی از کار مورد علاقه ش ، درامد نداره مطمئن باشه راه رو اشتباه اومده، یا بی دلیل ادعای دانشمندیش میشه یا در بقیه موارد فوق العاده ضعیفه . دنبال ریشه اشتباهتون بگردید
    * طبق یک پژوهش، اکثر مهندسین برق که در این زمینه هم فعالیت دارند نهایتا بعد از 15 سال تغییر رشته میدن و محل درآمد زندگیشون رو تغییر میدن. از دلایل این تصمیم، نیاز به بروز بودن همیشگی و در اکثر موارد درآمد بسیار پایین به نسبت سختی شغل و درآمد مقایسه ای هست(در ایران که این وضعیت فاجعه ست). خودم الان در این مرحله هستم یعنی در آستانه چهل سالگی در حال کنار گذاشتن الکترونیک هستم ، به اندازه کافی از الکترونیک لذت بردم ولی الان بدنبال کار راحتتری برای گذران زندگی هستم.
    * این یک شعار نیست که توی کتابها نوشته شده باشه . کسی که به چیزی فکر کنه بهش میرسه. همه اونهاییکه تو زندگی جاه طلب تر بودند پیشرفت بیشتری داشتند و این ارتباطی به سواد برقی نداشته. از کلاس سی نفره دانشگاه ما، سه چهار نفر کلن کار الکترونیک انجام میدن با زندگیهای معمولی از نظر مالی، اکثر بچه ها کارهای متفرقه میکنند و دوتا از ضعیفترین بچه ها الان بسیار وضع مالی خوبی دارند اونها هم کار بازرگانی میکنند
    بهر حال در الکترونیک نسبت سختی کار و درامدبالا نیست(نیاید مثال بزنید از کسانیکه از الکترونیک درآمدهای میلیاردی دارند، خودم هم دیدم ولی تعداد اونها شاید 80 نفر در 80 میلیون باشه. بحث من عمومی هست. مثلن مقایسه درامد مهندس برق با یک مکانیک بی سواد خودرو).
    * هر جا و به هر کاری که مشغول هستید تمام تمرکز و توانتون رو روی انجام اون کار بذارید فارغ از اینکه اطرافیانتون چطور کار میکنند یادر حال انجام چه کار ی هستید. کسیکه طرز تفرکش اینطور باشه قطعا موفقیت رو لمس میکنه. هیچوقت انجام کار خوب رو فدای مادیات نکنید. سعی کنید روابط اجتمعای خودتون رو تقویت کنید لازمه اونهم اینه که جز الکترونیک مطالغات دیگه ای هم داشته باشید. روانشناسی. جامعه شناسی اقتصاد و ... از زیر کار فرار نکنید مخصوصا اگه در سیستم دولتی کار میکنید(با این توجیه کسی کار نمیکنه)
    * اگر زیر دست هستید ، یادبگیرید که خواسته های مافوقتون رو اجرا کنید نه تشخیصهای خودتون رو. اکثرن به کسی نیاز هست که فرمانبردار خوبی باشه ولی چیزی که من زیاد در بین مهندسین الکترونیک دیدم ادعای دانشمندی و بیش از حد هست. طرف تو عمرش یک پروژه رو هم صددرصد جمع نکرده اما انتظار داره از ناسا بیان دنبالش!!!. فعال بودن، علاقمندی بیادگیری و انجام کار تیمی رمز موفقیت در این رشته ست
    * صحبتهای من جهت خاصی نداشت. هر چی الان به ذهنم رسید نوشتم . افسوس زیادی میخورم که چرا نوجوونهای ما بدون آموزش و مشاوره درست به انتخاب غلطی روی میارن و زندگیشون رو اینجوری از دست میدن. لیاقت خیلی از بچه های الکترونیک بسیار بالاست ولی چکار کنیم که سیستم آموشیمون رو بدترینها چیدن
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14