اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه CNC بوسیله آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه CNC بوسیله آردوینو

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز.

دوستان بنده قصد دارم یک دستگاه cnc (برای ساخت pcb) بسازم منتهی سوالات بسیار زیادی مانع استارت کار میشوند.
    ممنون میشم که هر نکته ای که فکر میکنید کمک بکنه رو در اختیار بنده قرار بدید
    حتی اگرسوالش توی لیست پایین مطرح نشده باشه بازم اگر حس کردید کمک میکنه اون نکته رو مطرح کنید

1-آیا آردوینو uno به همراه شیلد v3 تهیه کنم یا mega به همراه شیلد ramps و در کال چه ستاپی پیشنهاد میدید؟

2-چه درایور هایی برای استپ موتور ها تهیه کنم؟
    (با در نظر گرفتن شدت جریانی که برای استپ ها ساپورت میکنه و تطابق با شیلد آردوینو)

3-ترجیحا استپ موتور 4 سیمه تهیه کنم یا 5 و 6 سیمه هم قابل استفادس؟

4-موتوری که نقش دریل رو اجرا میکنه رو از چ نوعی انتخاب کنم تا کار بخوبی انجام بشه؟

5-چطور میتونم کاری کنم تا مته ها به صورت اتوماتیک خودشون عوض بشن؟

6-اگر بخواهم دستگاهی برای هویه کردن تعبیه کنم و روی دستگاه نصب کنم میتونم از همون محور های cnc استفاده کنم یا باید دستگاه جدید با محور های جدید بسازم؟

7-منبع تغذیه رو چطور باید انتخاب کنم تا هم موتور دریل هم استپ ها رو پوشش بده ؟

8-بهتره که برای جا به جایی محور ها از میله فولادی استفاده کنم یا از تسمه ؟

با تشکر

پاسخ : ساخت دستگاه CNC بوسیله آردوینو

سلام
    1-از اردوینوunoاستفاده کنید به همراه شیلد درایورcnc
    از megaوrampsبرای ساختپرینتر سه بعدی استفاده میشه
    2-درایور 8825 مناسبه
    3-موتور چهار سیمه بیشتر کاربرد داره
    4-موتور های اسپیندل 775یا750 که به این اسم توی بازار مرسوم هستن استفاده کنید
    5-اینی که میگیدو دیگه نمیشه با کنترلر اردوینو درست کرد اصلا به صرفه نیست ونمیشه ونمیخواد چون شما یه بار باید فایل سیم کشی مدار رو به cncبدید تا اونو انجام بده در ادامه باید فایل سوراخ کاری رو به دستگاه بدید درهمین فاصله خودتون مته رو باید عوض کنید
    6-بله باید یه دستگاه دیگه بسازید ولی چرا هویه شما یه حوضچه قلع بخرید راحت، سریع واسون لحیم کنید در کسری از دقیقه کل مدار رو
    7-باید نسبت به جریان کشی موتور هایی که انتخاب میکنید باشه
    8- از لید اسکرو استفاده کنید خیلی بهتره و تمیز تر در میاد
    بازم اگه سوالی بود بفرما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X