اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نقد Acer Aspire One

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نقد Acer Aspire One

1.6 GHz Intel Atom processor
    512MB RAM
    2.1 lb
    8.9 inch screen
    Intel Graphics Media Accelerator 950
    8GB SSD
    Wi-Fi

این لپ تاپ خیلی غوغا به پا کرده و شما می تونید با یه سرچ تو گوگل بفهمید که چقدر محبوب شده. البته بخشی از این محبوبیت به خاطر هزینه های سنگینیه که ACER برای جا انداختن نام خودش تو بازار داره انجام میده.

اصل مطلب اینه که من میخوام یکی از این لپ تاپ ها بخرم ولی در چند مورد نظر شما رو میخوام :
    1. این لپ تاپ CD-ROM نداره. این برای یه لپ تاپ خیلی ضعفه ؟
    2. دو نوع هارد SSD و HDD روش میتونه نصب بشه که قیمت رو خیلی جابجا می کنه، این دو نوع هارد چی هستن؟
    3. اندازه LCD که 8.9 اینچ هستش و من با محاسبه سر انگشتی و مربعی در نظر گرفتن پیکسلها میشه 19.5cm x 11.5cm . این اندازه خوبه؟ برای برنامه نویسی و کار طولانی اذیت نمیکنه ؟
    4. من خیلی عاشق سبکی این لپ تاپ هستم. بقیه لپ تاپ ها که 2.5 کیلو هستن برای جابجایی اذیت نمی کنن؟ اینو از کسانی که لپ تاپ دارن میپرسم. چون اگه مشکل سنگینی نباشه Extensa 1530 رو میخرم.

ممنون از جوابهاتون

بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

پاسخ : نقد Acer Aspire One

با سلام
    فقط در مورد ۴ بگم اگر لپتاپتون را میآ‌خواهید با خودتون جابجا کنید وزنش خیلی خیلی مهم میآ‌شه نیم کیلو هم فرق داره در مورد این قضیه اصلا شک نکنید.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام

نداشتن درای اپتیک ضعف حساب نمیشه. به هر حال این لپتاپ جا نداره برا درایو اپتیک.
      شما هم اگه یه درایو اینترنال 5.45 اینچی دی وی دی رایتر داری میتونی مثل من از مبدل SATA/IDE to USB استفاده کنی و اونو به لپتاپت با USB وصل کنی
      و یا از باکس اکسترنال SATA استفاده کنی و درایو اینترنالتو داخلش بذاری که مثل اکسترنال میتونی هرجایی ببریش. البته مبلدو هم میتونی هر جا ببری، ولی خب اگه لوازمش داخل یه جعبه جمع و جور نباشن ممکنه دست و پاگیر بشه. (البته فقط یه تیکه ی کوچولو + شارژر + سیم SATA هست).

SSD=solid state drive
      HDD= harddisk drive
      خب توضیحاتشو من اینجا دادم:
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22737.0
      بنظرم SSD رو بخری خیلی بهتره . دلیلشو اونجا نوشتم. البته الویت قیمتشو شما تعیین میکنی دیگه.
      راستی قیمت هر کدوم چقدر بود؟ ظرفیتشون چقدر بود؟ مارکشون چی بود؟

در مورد سنگینی لپتاپ باید بگم که اگه زیر لپتاپ خوش فرم باشه و رو پات بتونه بمونه میتونی بیرون رو پات استفاده ش کنی.
      فقط مواظب باش با پات جلوی سوراخ دماغاشو نگیری. ولی اگه منظورت حمل این لپتاپ ها هست ، هیچ مشکلی باهاشون نداری.
      البته میزان راحتیت در حملش به کیف لپتاپت هم مربوط میشه. ولی پسرا معمولا مشکلی با وزنش ندارن.

این که صفحه ی ریزش اذیتت کنه مربوط ه رزولوشن ی که انتخاب میکنی و شماره دار بودن چشمتم میشه.
      البته رزولوشن پایین درسته بزرگتر نشون میده ولی شما فضای کمتری رو داری. البته بدرد برنامه نویسی که 100% میخوره.
      ضعیف بودن چشمات (نزدیک بینی یا دور بینی) هم که خب معلومه دیگه. اگه رزولوشنو بالا ببری ممکنه اذیت شی. البته در اینصورت تو رزولوشن بالا میتونی فونتا رو بزرگ کنی تا ببینیشون.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
        سلام

نداشتن درای اپتیک ضعف حساب نمیشه. به هر حال این لپتاپ جا نداره برا درایو اپتیک.
        شما هم اگه یه درایو اینترنال 5.45 اینچی دی وی دی رایتر داری میتونی مثل من از مبدل SATA/IDE to USB استفاده کنی و اونو به لپتاپت با USB وصل کنی
        و یا از باکس اکسترنال SATA استفاده کنی و درایو اینترنالتو داخلش بذاری که مثل اکسترنال میتونی هرجایی ببریش. البته مبلدو هم میتونی هر جا ببری، ولی خب اگه لوازمش داخل یه جعبه جمع و جور نباشن ممکنه دست و پاگیر بشه. (البته فقط یه تیکه ی کوچولو + شارژر + سیم SATA هست).

SSD=solid state drive
        HDD= harddisk drive
        خب توضیحاتشو من اینجا دادم:
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22737.0
        بنظرم SSD رو بخری خیلی بهتره . دلیلشو اونجا نوشتم. البته الویت قیمتشو شما تعیین میکنی دیگه.
        راستی قیمت هر کدوم چقدر بود؟ ظرفیتشون چقدر بود؟ مارکشون چی بود؟

در مورد سنگینی لپتاپ باید بگم که اگه زیر لپتاپ خوش فرم باشه و رو پات بتونه بمونه میتونی بیرون رو پات استفاده ش کنی.
        فقط مواظب باش با پات جلوی سوراخ دماغاشو نگیری. ولی اگه منظورت حمل این لپتاپ ها هست ، هیچ مشکلی باهاشون نداری.
        البته میزان راحتیت در حملش به کیف لپتاپت هم مربوط میشه. ولی پسرا معمولا مشکلی با وزنش ندارن.

این که صفحه ی ریزش اذیتت کنه مربوط ه رزولوشن ی که انتخاب میکنی و شماره دار بودن چشمتم میشه.
        البته رزولوشن پایین درسته بزرگتر نشون میده ولی شما فضای کمتری رو داری. البته بدرد برنامه نویسی که 100% میخوره.
        ضعیف بودن چشمات (نزدیک بینی یا دور بینی) هم که خب معلومه دیگه. اگه رزولوشنو بالا ببری ممکنه اذیت شی. البته در اینصورت تو رزولوشن بالا میتونی فونتا رو بزرگ کنی تا ببینیشون.

قیمتش که منو سردر گم کرده. تو ایران فقط HDD 120GB هستش که از 550 تا 590 قیمت دارم. تو سایت های خارجی هم از 199 دلار برای SSD 8GB تا 299$ برای HDD 80GB قیمت کردم. خوب من تا حالا از نزدیک ندیدمش ولی اگه با سایز LCDش مشکل پیدا نکنم همینو میخرم. در مورد درایو هم فکر کردم، یه لپ تاپ که برای کار مشخصی استفاده میشه مگه چقدر CD لازمش میشه. من که با PC هر ماه 5 تا CD توش نمیذارم چه برسه به لپ تاپ.

در مورد قیمتش و گارانتیش کسی نمیتونه کمک کنه. راستی تو تهران کجاها دنبال لپ تاپ بگردم. پایتخت خیلی گرون میکن.

دیدگاه

سلام
          مطمئنی هارد اینقدر گرونه؟ هارد 2.5 اینچ داره یا کوچیکتره؟ آخه ‌اینجوری معادل سازی قیمت تمام قطعات لپتاپ جور در نمیاد/  oo:
          چیزایی هم که تو سایتای خارجی نوشته توجه نکن. من یه بار اون اوایل رفتم N73 رو قیمت کردم. یه جا نوشت 790 دلا ر یه جا نوشت 950 دلار
          ولی پایینترین قیمتی که من تو بابل پیدا کرده بودم 480 هزار تومن بود.
          البته تو قائمشهر همون موقع یه طرف اومد N73 رو 680 هزار تومن خرید. چه کلاهی سرش رفت.
          Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

با سلام
            سایت www.parslaptop.com با درایو ۱۶۰ گیگ رو میآ‌فروشه ۵۹۰ تومن.
            به نظر من تنها ضعفی که این لپتاپ ممکنه داشته باشه توان پردازشی آن است چون از پردازنده Atom استفاده میآ‌کند. البته بعید میآ‌دانم در کاربردآ‌های معمولی روزمره مشکلی داشته باشه.
            راستی حتما reviewهای این سایت درباره این لپتاپ رو هم بخوانید چون معمولا خیلی با دقت لپتاپآ‌ها رو بررسی میآ‌کنه:
            http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4575
            من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام قضیه ضعف این لپتاپا همیشه وجود داره چون همیشه cpu های ضعیف و کم مصرف روشون میزنن. ولی خب کوچولوه دیگه . :mrgreen:

دیدگاه

تو این سایت همین لپ تاپ رو با 3 قیمت میفروشه. جالب اینجاست که اونی که هم Bluetooth و هم 1.5GB رم داره از دو تای دیگه ارزونتره
                http://www.digikala.com/reviews/Note...&P2=600000

فکر کنم به خاطر سیستم عامل باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
                  تو این سایت همین لپ تاپ رو با 3 قیمت میفروشه. جالب اینجاست که اونی که هم Bluetooth و هم 1.5GB رم داره از دو تای دیگه ارزونتره
                  http://www.digikala.com/reviews/Note...&P2=600000
                  فکر کنم به خاطر سیستم عامل باشه
                  با سلام
                  دقیقا درست میآ‌فرمایید. قیمت ویندوز فکر کنم یه چیزی حدود ۵۰ دلار برای هر لپتاپ باشه. این قیمت توی لپتاپآ‌های ارزان قیمت خیلی تاثیر بیشتری داره (۱۰ درصد در این لپتاپ در مقایسه با ۵ درصد و کمتر در لپتاپآ‌های بالای ۱۰۰۰ دلار).
                  من میآ‌گم بدون ویندوزش رو بخرید و یه لینوکس روش نصب کنید حالش رو ببرید(البته بعضی از مدلآ‌هاش فکر کنم لینوکس دارند) (البته این نظر شخصی منه خیلی جدی نگیریدش!)

دیدگاه

راستی آقای بابا زاده، این تبدیل sata به usb چطور کار میکنه. مگه هارد و ... +12 ولت ندارن؟

دیدگاه

سلام همراهش یه اداپتور هست که شبیه شارژر لپتاپه (ولی یه کم کوچیکتر از اون) .
                      البته خروجیش molex هست که مناسبه.
                      البته برا sata هم یه مبدل molex به sata داره.
                      من خودم اونو همراه اداپتور و کابلاش (تکمیل) 12500 تومن خریدم.
                      خیلی به کارم میاد.
                      الان هرچی رایت دارم با اون انجام میدم.
                      هم سرعتش بیشتره هم به رایتر لپتاپ بیخودی فشار نمیاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X