اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل خروجی رله در ESP8266 مدل 12F

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل خروجی رله در ESP8266 مدل 12F

با سلام
    برد طراحی شده با هسته ESP-12F، کلا مشکلی وجود نداره جز یک نکته مهم که کل پروژه رو برده رو هوا
    وقتی پاور برد وصل میشه تمام خروجی ها برای مدت زمان کوتاهی در حد چند صد میلی ثانیه وصل میشن برد هنوز رله های روش مونتاژ نشده و نمیدونم این مدت زمان برای تغییر وضعیت کنتاکت رله کافیه و رله رو تحریک میکنه یا نه اما هر چی که هست برای کار من مضره
    خصوصا اینکه دو جفت رله دارم که باید الاکلنگی قطع و وصل بشن و اگر با هم وصل بشن مصرف کننده صدمه میبینه
    این یک شدن خروجی ها بصورت لحظه ای زمان روشن شدن تو ESP درمانی داره آیا؟
    آیا مربوط به مدل ESP-12 نیست؟ مثلا اگر E استفاده کنم باز هم همینجوره؟
    ممنونم
    لطفا با نقل قول جواب بدید که من متوجه بشم و سریع بیام چک کنم

پاسخ : مشکل خروجی رله در ESP8266 مدل 12F

نوشته اصلی توسط saeid_k68 نمایش پست ها
    با سلام
    برد طراحی شده با هسته ESP-12F، کلا مشکلی وجود نداره جز یک نکته مهم که کل پروژه رو برده رو هوا
    وقتی پاور برد وصل میشه تمام خروجی ها برای مدت زمان کوتاهی در حد چند صد میلی ثانیه وصل میشن برد هنوز رله های روش مونتاژ نشده و نمیدونم این مدت زمان برای تغییر وضعیت کنتاکت رله کافیه و رله رو تحریک میکنه یا نه اما هر چی که هست برای کار من مضره
    خصوصا اینکه دو جفت رله دارم که باید الاکلنگی قطع و وصل بشن و اگر با هم وصل بشن مصرف کننده صدمه میبینه
    این یک شدن خروجی ها بصورت لحظه ای زمان روشن شدن تو ESP درمانی داره آیا؟
    آیا مربوط به مدل ESP-12 نیست؟ مثلا اگر E استفاده کنم باز هم همینجوره؟
    ممنونم
    لطفا با نقل قول جواب بدید که من متوجه بشم و سریع بیام چک کنم
    اگر نقشه و کد بذارید کمک بزرگی میکنه. من مدارهای زیادی با همین چیپ از 12F (ارزونترین مدل تو فروشگاه) تا 8285 مونتاژ کردم و همچین چیزی ندیدم. چون که اصن هیچ کنترلری تو حالت پایه خروجی، روشن نمیشه چون احتمال سوختن درایورهای خروجیشون هست. واس همین همه ی میکروکنترلرها پایه هاشون موقه ریست، ورودیه.
    چند صد میلی ثانیه کاملا کافیه برای رله .
    Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

وقتی پاور برد وصل میشه تمام خروجی ها برای مدت زمان کوتاهی در حد چند صد میلی ثانیه وصل میشن برد
      هنوز رله های روش مونتاژ نشده
      و نمیدونم این مدت زمان برای تغییر وضعیت کنتاکت رله کافیه و رله رو تحریک میکنه یا نه اما هر چی که هست برای کار من مضره
      نوشته اصلی توسط tiranoid نمایش پست ها
      اگر نقشه و کد بذارید کمک بزرگی میکنه. من مدارهای زیادی با همین چیپ از 12F (ارزونترین مدل تو فروشگاه) تا 8285 مونتاژ کردم و همچین چیزی ندیدم. چون که اصن هیچ کنترلری تو حالت پایه خروجی، روشن نمیشه چون احتمال سوختن درایورهای خروجیشون هست. واس همین همه ی میکروکنترلرها پایه هاشون موقه ریست، ورودیه.
      چند صد میلی ثانیه کاملا کافیه برای رله .
      خیلی خیلی ممنونم از پاسختون
      مشکل حل شد و راه حلش همون تیکه جمله ای هست که تو پست استارت نوشتم و این بولد و قرمزش کردم
      در واقع با نصب رله (نداشتم رفتم از رو یه بورد دیگه دمونتاژ کردم) روی برد و تست دیدم که اون کانالایی که رله ندارن همچنان چشمک میزنن ولی برد دارای رله درست عمل میکنه
      ممنون

دیدگاه

سلام
        منم همین مشکل رو با esp 01 دارم که اتفاقا رله رو روشن خاموش میکنه و بعضی وقتها کانتکت های رله میچسبن و با خاموش کردن مدار باز هم جریان میدن با یه ضربه روی رله درست میشه
        به فکر یه مدار تاخیری یک ثانیه ای برای ورودی (VCC)رله هستم اگه راه حل دیگه ای دارید لطفا کمک کنید
        جدیدترین ویرایش توسط Mehdi325; ۲۳:۱۴ ۱۳۹۸/۰۵/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehdi325 نمایش پست ها
          سلام
          منم همین مشکل رو با esp 01 دارم که اتفاقا رله رو روشن خاموش میکنه و بعضی وقتها کانتکت های رله میچسبن و با خاموش کردن مدار باز هم جریان میدن با یه ضربه روی رله درست میشه
          به فکر یه مدار تاخیری یک ثانیه ای برای ورودی (VCC)رله هستم اگه راه حل دیگه ای دارید لطفا کمک کنید
          رله رو تعویض کردی؟ سالمه؟ دیود هرزگردشو گذاشتی؟
          اگر رله بعد از خاموشی مدار بازم گیر میمونه ایراد فکر می کنم از مدار درایو رله یا خود رله باشه
          ممکنه رله شما به دلیل جزیان کشی یا کیفیت پایین مورد دار شده باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid_k68 نمایش پست ها
            رله رو تعویض کردی؟ سالمه؟ دیود هرزگردشو گذاشتی؟
            اگر رله بعد از خاموشی مدار بازم گیر میمونه ایراد فکر می کنم از مدار درایو رله یا خود رله باشه
            ممکنه رله شما به دلیل جزیان کشی یا کیفیت پایین مورد دار شده باشه
            ممنون بابت پاسخ
            رله رو تعویض کردم مشکل چسبیدن کانتکت حل شد ولی مشکل پالس چند صد میلی ثانیه تو ورودی رله (پین خروجی ESP ) رو موقع روشن شدن مدار هنوز دارم که باعث میشه رله یه بار روشن و خاموش بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehdi325 نمایش پست ها
              ممنون بابت پاسخ
              رله رو تعویض کردم مشکل چسبیدن کانتکت حل شد ولی مشکل پالس چند صد میلی ثانیه تو ورودی رله (پین خروجی ESP ) رو موقع روشن شدن مدار هنوز دارم که باعث میشه رله یه بار روشن و خاموش بشه
              لطفا مدا سوییچت رو بذار
              یا مدار کاملت رو
              اما بصورت پیشنهادی میگم که خروجی ها رو فعال صفر بذاری یعنی استفاده از ترانزیستور PNP توی مثبت رله به جای ترانزیستور NPN تو منفی رله
              اما شما حتما یه شماتیک بذار تا بهتر بشه کمک کرد
              گفتم من با قرار دادن رله سر جاش خروجی درست عمل کرد

دیدگاه

سلام
                منم با این مشکل مواجه شدم ولی با فعال صفر کردن رله مشکل حل نمیشه باز هم لحظه اول رله ی لحظه تغییر حالت میده نمیدونم چیکار باید کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X