اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Multi Layer Pad

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Multi Layer Pad

توی تنظیمات Protel اگر از پد Multi Layer استفاده کنم برای ساخت مدار مشکلی پیش نمیاد؟
    محمد حسین سعادت فر

---------------------------------------------
    آنچه خود داشت زبيگانه تمنا مي كرد....

پاسخ : Multi Layer Pad

اگر می خواهید از پد شما پایه آی سی رد بشود باید اینکار را بکنید . برای قطعات SMD پد را در همان لایه ای که میخواهیم قطعه نصب شود تعریف میکنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط far1976
      اگر می خواهید از پد شما پایه آی سی رد بشود باید اینکار را بکنید . برای قطعات SMD پد را در همان لایه ای که میخواهیم قطعه نصب شود تعریف میکنیم.
      چه لزومی دارد که از multipad استفاده کنیم؟
      محمد حسین سعادت فر

دیدگاه

البته من خیلی وارد نیستم چون همیشه تنظیم پدهام به همین صورت بوده و تا بحال آن را تغییر نداده ام، ولی فکر میکنم وقتی پدی را در یک لایه تعریف کنیم اتصال آن محدود به همان لایه میشود، اما وقتی مولتی لایر تعریف بشود به تمام لایه های برد اتصال دارد.
        ممکن است در برد یک لایه این امر مهم نباشد ولی این تنظیم در مورد via ها مخصوصا در برد های بیشتر از دو لایه مهم است.
        چرا شما میخواهید پدها مولتی لایر نباشند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط far1976
          چرا شما میخواهید پدها مولتی لایر نباشند؟
          من مشکل خاصی با پد مولتی ندارم! فقط موقع چاپ چطور این مولتی لایر ها را می سازند؟ داخل سوارخ پد قلع میریزند؟
          محمد حسین سعادت فر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعادت فر

من مشکل خاصی با پد مولتی ندارم! فقط موقع چاپ چطور این مولتی لایر ها را می سازند؟ داخل سوارخ پد قلع میریزند؟
            با سلام
            برای ساخت یک بورد دو طرفه متالیزه ، اول بورد خام ، فقط سوراخ میشود ، سپس دو طرف بورد ، با روش الکترولیز به هم اتصال پیدا میکند ( یک نوع فلز ،داخل سوراخها ، توسط الکترولیز ، رسوب میکند ، بعد از این مرحله ، top layer و bottom layer ، روی بورد ، با روشهای معمول ، از جمله ، سیلک و یا لامینیت ، چاپ میگردد .

برای چاپ بورد های بیش از دو لایه ، نظیر چهار لایه و بیشتر ، شیوه به همان صورت بالا میباشد ، منتها ، ( برای یک بورد چهار لایه ) ، دو بورد ( top layer و mid layer 1 ) و ( mid layer 2 و bootom layer ) بصورت جداگانه ، با روش بالا ، ساخته شده و سپس ، روی پدهای قسمت mid layer 1 و 2 ، متالیز شده و سپس ،با نوعی چسب یا رزین پوشش داده شده و در انتها ، هر دو بورد روی هم قرار گرفته و با پرس و حرارت تنظیم شده ، به هم چسبانده میشود .

دیدگاه

در به در دنبال همین مطلب میگشتم....
              دمت گرم
              Reveng will surely come... Your hard time are ahead
              // - - - - - - - - - -
              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
              // - - - - - - - - - -
              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X