اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت موبایل خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت موبایل خورشیدی

با سلام میگم نظرتان برای خورشیدی کردن موبایل چیه من گفتم علاوه ب اون باطری یه جوری صفحه خورشیدی بتونه باطری رو شارژ کنه تا هر جا توانستیم استفاده کنیم

پاسخ : ساخت موبایل خورشیدی

نوشته اصلی توسط Pourya msh نمایش پست ها
    با سلام میگم نظرتان برای خورشیدی کردن موبایل چیه من گفتم علاوه ب اون باطری یه جوری صفحه خورشیدی بتونه باطری رو شارژ کنه تا هر جا توانستیم استفاده کنیم
    سلام
    امیدوارم منظورتون شارژر خورشیدی نباشه چون قبلا ساخته شده!
    اما قرار دادن سلول خورشیدی روی خود موبایل هم یکسری چالش داره؛ اول اینکه گوشی موبایل اکثر اوقات تو جیب یا جاییه که کلا نور نمیبینه. دومین موردی که هست احتمالا قصدتون اینه پنل سلول خورشیدی رو پشت موبایل نصب کنید که در این صورت بازم نور خاصی بهش نمیرسه چون همیشه به سمت پایین گرفته میشه! در این حالت پنل خورشیدی باید بهره وری خیلی بالایی داشته باشه تا بدرد عملیاتی کردن بخوره.
    اگر هم قصدتون قرار دادن پنل روی قسمت های حاشیه صفحه اس که اینم با مد شدن گوشی های بدون حاشیه تقریبا غیر ممکن شده؛ اصلا توی نوار حاشیه صفحه پانل خورشیدی خیلی کوچیکی میتونه قرار بگیره که عملا فایده نداره! حال با این اوصاف اگر طرحی دارید که پنل خورشیدی کاملا شفاف مثل شیشه ساخته بشه که زیر تاچ صفحه قرار بگیره، بسم الله؛ بفرمایید ما هم استفاده کنیم

دیدگاه

من برای گوشی های ضعیف مثل ۱۱۰۰ یا ال جی جی ۲ یا ... استفاده کنم ولی با اتصال صفحه خورشیدی به بالای گوشی و اتصال مستقیم اون به پورت شارژ رو مد نظرم هست و وقتی باطری ۰ درصد هست بتونه یا باطری شارژ شه یا روشن شه گوشی

دیدگاه

من برای گوشی های ضعیف مثل ۱۱۰۰ یا ال جی جی ۲ یا ... استفاده کنم ولی با اتصال صفحه خورشیدی به بالای گوشی و اتصال مستقیم اون به پورت شارژ رو مد نظرم هست و وقتی باطری ۰ درصد هست بتونه یا باطری شارژ شه یا روشن شه گوشی
        خوب همونطوری که حدس میزدم متاسفانه منظورتون شارژر خورشیدیه که قبلا ساخته شده!!!

دیدگاه

اونو خودم میدونم من برای گوشی هایی که باطری باد کرده یا باطری ندارن میگم و قصد ساخت شارژر ندارم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

و اضافه کنم که به باطری با یک دیود برای محافظت از سلول و یک دیود برای دیتا باطری که بتونه گوشی رو راه بندازه

دیدگاه

اونو خودم میدونم من برای گوشی هایی که باطری باد کرده یا باطری ندارن میگم و قصد ساخت شارژر ندارم

و اضافه کنم که به باطری با یک دیود برای محافظت از سلول و یک دیود برای دیتا باطری که بتونه گوشی رو راه بندازه
            بدون باتری تقریبا عملی نیست چون سلول خورشیدی با توجه به شرایط توان خروجی اش تغییر میکنه و قابل اعتماد نیست؛ ساده بگم یهو موقع کار دیدی گوشی خاموش شد. هر سیستمی هم که از انرژی خورشیدی استفاده میکنه، حتما باتری هم برای ذخیره انرژی داره

دیدگاه

من تو یه ویدیو دیدم با پنل و یک دیود و یک نوکیا سیا سفید یه گوشی خورشیدی ساخت با توجه به این که باطری نداشت

دیدگاه

من تو یه ویدیو دیدم با پنل و یک دیود و یک نوکیا سیا سفید یه گوشی خورشیدی ساخت با توجه به این که باطری نداشت
                بله میشه ساخت ولی اطمینان پذیری صفره! هرچیزی که کار کنه که قابل اعتماد نیست. ماشین بی ترمز خوب گاز میخوره، بی مشکل هم حرکت میکنه. اما شما باشی سوار میشی؟

دیدگاه

خب نه ولی ما اگه یه باطری بک آپ داشته باشم مگه بده

دیدگاه

خب نه ولی ما اگه یه باطری بک آپ داشته باشم مگه بده
                    خوب عزیزم داری میگی باتری نداره! اگر هم باتری داشته باشه عملا میشه همون شارژر خورشیدی که گفتم. مگر اینکه ساختار اون موبایل طوری تغییر داده بشه که از طریق خورشید باتری شارژ نشه و اگر لازم شد با برق قابلیت شارژ داشته باشه. توی این حالت سلول خورشیدی میشه منبع تغذیه بکاپ که بازم همون چالش هایی که قبلا گفتم وجود داره که چجوری به کار گرفته بشه.
                    یه مورد ریزی هم بگم که شاید خودتون بهتر از من بدونید. به کلیپ هایی که میبینید زیاد اعتماد نکنید مگر اینکه خلافش ثابت بشه. علی الخصوص که سازنده لهجه هندی داشته باشه؛ این جماعت توی فیلمای تخیلی ساختن مهارت زیادی دارن... این موردی که میگم مربوط به شما نیست؛ لطفا سوء برداشت نکنید. چند وقت پیشا با یکی از دوستان همینجا راجع به انرژی مفتی بحث داشتیم که منبع استنادشون همین فیلمای هندی بود؛ آخرشم بنده خدا قبول نکرد قانونی به اسم بقای انرژی وجود داره و اصرار داشت قوانین فیزیک همیشه با ما صادق نبوده ان

دیدگاه

بله اونی که شما میگ درست منظورم با وجود باطری باد کرده و توانایی شارژ دوباره توسط اروپا در داشته باشه

منظورم توسط برق بود

دیدگاه

بله اونی که شما میگ درست منظورم با وجود باطری باد کرده و توانایی شارژ دوباره توسط اروپا در داشته باشه

منظورم توسط برق بود
                        خوب فکر میکنم تمام حالات رو در نظر گرفته باشیم و بحث بیشتر از این بی فایده باشه. فکر نمیکنم راندمان انرژی سلول های خورشیدی در حال حاضر به اندازه این باشه که بخواد روی گوشی باهاش کار بشه. با اون حال مختارید که ایده تون رو امتحان کنید! اگر جواب گرفتید ما رو از تجربتون محروم نکنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X