اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت موزیک پلیر(mp3,wav یا هر فرمت دیگه ای..) با LPC1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت موزیک پلیر(mp3,wav یا هر فرمت دیگه ای..) با LPC1768

سلام و وقت بخیر به همه ی عزیزان

دوستان برد آموزشی LPC1768 دارم و به عنوان پروژه انتهای دوره آموزشیم باید با ARM یه موزیک پلیر بسازم کسی میتونه صفر تا صد کار رو برام توضیح بده چون مبتدی هستم نمیدونم باید چیکار کنم چه سخت افزاری لازمه کلیت کدی که باید تو کیل بنویسم چطوریه و کلا ملاحظات و جزئیات کار...

پاسخ : ساخت موزیک پلیر(mp3,wav یا هر فرمت دیگه ای..) با LPC1768

نوشته اصلی توسط majid1994bt@gmail.com نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر به همه ی عزیزان

دوستان برد آموزشی LPC1768 دارم و به عنوان پروژه انتهای دوره آموزشیم باید با ARM یه موزیک پلیر بسازم کسی میتونه صفر تا صد کار رو برام توضیح بده چون مبتدی هستم نمیدونم باید چیکار کنم چه سخت افزاری لازمه کلیت کدی که باید تو کیل بنویسم چطوریه و کلا ملاحظات و جزئیات کار...
    سلام
    خوب ساده ترین فرمت wav هستش که داده ها بدون کد شدن و به صورت خام ذخیره میشن پس کیفیت حفظ میشه و خوندنش راحته. توی فرمت wav نیم کلیو بایت اول(بهتره بگم 512 بایت اول) مشخصات و ویژگی های فایل رو در خودش ذخیره میکنه (که میشه ندید گرفتش) و باقی داده ها سمپل های صدایی هستند که ذخیره شد. حالا شما باید با توجه به نرخ نمونه برداری و رزولوشن سمپل ها اونها رو بخونید و با استفاده از DAC میکروکنترلر به صوت تبدیل کنید. به این صورت که تایمر میکروکنترلر رو به اندازه نرخ نمونه برداری تنظیم میکنید و با رسیدن وقفه تایمر یه سمپل رو خونده و به DAC میدید.
    بهتره از sd card برای ذخیره کردن صداها استفاده کنید. اگر سرچ کنید کتابخونه sd card باید پیدا کنید. اگر هم پیدا نکردید بفرمایید تا بگم چطوری میتونید کتابخونه ای براش بسازید. (زیاد سخت نیست کافیه چندتا تابع به کتابخونه ای که خام هست اضافه کنید و یا تغییرشون بدید)

Sent from my LG-H870S using Tapatalk

دیدگاه

سلام برادر عزیزم مرسی که پاسخ دادید

چون من همونطور که گفتم مبتدی هستم مرحله به مرحله بگید فک کنم بهتر باشه الان من میرم DAC و وقفه رو یاد میگیرم و دیگه چی باید غیر از اینا یاد بگیرم؟

اس دی کارتی که گفتید باید چند گیگ باشه ؟ نمیشه از طریق یو اس بی دیوایس آهنگ رو به میکرو بدم .

و اینکه میشه خواهش کنم راه ارتباطی سریعتری به بنده بدید چون زمان کمی دارم ممنون.

خیلی اشتیاق برای یادگیری دارم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم.

دیدگاه

سلام برادر عزیزم مرسی که پاسخ دادید

چون من همونطور که گفتم مبتدی هستم مرحله به مرحله بگید فک کنم بهتر باشه الان من میرم DAC و وقفه رو یاد میگیرم و دیگه چی باید غیر از اینا یاد بگیرم؟

اس دی کارتی که گفتید باید چند گیگ باشه ؟ نمیشه از طریق یو اس بی دیوایس آهنگ رو به میکرو بدم .

و اینکه میشه خواهش کنم راه ارتباطی سریعتری به بنده بدید چون زمان کمی دارم ممنون.

خیلی اشتیاق برای یادگیری دارم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم.
        واحد DAC که چیز خاصی نداره و یکی دو ساعته میشه جمعش کرد؛ تایمر هم چیز زیاد سختی نیست ولی خوب برای آدم مبتدی کمی زمان میبره. اما در مورد حافظه چون رابط sd card خیلی راحتتر از usb هستش گفتم ازش استفاده کنید. خود منم تا حالا پیش نیومده برم سراغ usb. ولی کتابخونه ای که مد نظرم هست (کتابخونه ff) میتونه از sd card و فلش مموری usb پشتیبانی کنه و از این نظر بدون مشکله.
        اگر با stm32 کار میکردید خیلی بهتر میتونستم راهنمایی تون کنم چون ابزارهای کمکی بیشتری براش هست. اینجوری بگم که تقریبا کار خاصی لازم نبود انجام بدید. متاسفانه با lpc کار نکردم و در مورد جزئیاتش نمیتونم کمک خاصی کنم؛ مگر قسمت هایی که آشنایی داشته باشم.
        اگر پروژه اتون محدودیت نداشته باشه میتونید محتویات فایل wav رو روی فلش خود میکروکنترلر بریزید و نیازی به sd card و... نباشه.
        اما اگر خواستید از sd card استفاده کنید، همون طور که قبلا هم گفتم باید یا کتابخونه تنظیم شده برای میکروکنترلرتون رو پیدا کنید، یا قسمت های پلتفرم کتابخونه ff رو برای میکروکنترلر خودتون تنظیم کنید که شاید کمی کار سختی باشه برای کسی که تازه شروع کرده. باید راجع به سکتور و کلاستر و به طور کلی sd card اطلاعاتی داشته باشید تا بتونید تنظیمش کنید.
        راستی یادم رفت بگم که برای کار با sd card باید با spi یا رابط sdio آشنایی داشته باشید که spi راحتتره ولی سرعت کمتری داره. این مواردی رو که گفتم تک تک مطالعه کنید و در آخر بیاریدشون در قالب یک پروژه. دوستان انجمن هم اگر سوالی داشتید کمکتون میکنن
        جدیدترین ویرایش توسط hossein.m98; ۲۱:۵۸ ۱۳۹۸/۰۶/۱۲.

دیدگاه

ممنون خیلی خیلی لطف از همین لحظه شروع میکنم به امید خدا همشونو یاد میگیرم پله پله میرم جلو چون اینطوری بیشتر گیج هر چی بپرسم .

فقط یه سوال دیگه اینکه اگه بخوام از ال سی دی هم استفاده کنم چطور میشه مثلا آهنگی که میخوام پخش بشه روبا تاچ ال سی دیم انتخاب کنم یا مثلا پاز و پلی آهنگ از طریق فرمان ال سی دی باشه .
          این هم کتابخونه دارم فک میکنم درسته؟

دیدگاه

ممنون خیلی خیلی لطف از همین لحظه شروع میکنم به امید خدا همشونو یاد میگیرم پله پله میرم جلو چون اینطوری بیشتر گیج هر چی بپرسم .

فقط یه سوال دیگه اینکه اگه بخوام از ال سی دی هم استفاده کنم چطور میشه مثلا آهنگی که میخوام پخش بشه روبا تاچ ال سی دیم انتخاب کنم یا مثلا پاز و پلی آهنگ از طریق فرمان ال سی دی باشه .
            این هم کتابخونه دارم فک میکنم درسته؟
            دیگه سختش نکن [emoji16][emoji16][emoji16]
            پله پله؛ فعلا شما همین کارایی که گفتم انجام بدی خودش کلی کاره. بعد اگر هنوز حسش بود و از دنیا نا امید نشده بودی، اونا هم چاره داره. آفت کارای اینجوری نا امید شدنه. بهتره فعلا با کارهای ساده شروع کنی و اون موارد پیشرفته تر رو موکول کنی به بعد. اینطوری کار خسته کننده و دست نیافتنی نمیشه.
            موفق باشید.

Sent from my LG-H870S using Tapatalk

دیدگاه

آره آره کاملا موافقم نظر خودمم همینه مرسی خیلی لطف کردید

مراحل پیشرفتم رو بهتون گزارش میدم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X