اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درمورد مقاومتها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درمورد مقاومتها

سلام خدمت دوستان محترم:
    عزیزان تفاوت مقاومت پنج خط و چهار خط تو چیه یعنی فقط تو ظرفیت باهم تفاوت دارند یانه
    حقیقتش پیش من یه مقاومت پنج خط که 12اهمی هستش ولی خب همین 12 اهم چهار خط هم هست
    میخواستم بدونم چه تفاوت های دیگه ای باهم دارند و اینکه چه جاهایی از این نوع مقاومت استفاده میشه با تشکر فراوان

پاسخ : سوال درمورد مقاومتها

درود
    خط پنجم (وگاها ششم) برای ضریب حرارتیه
    بعضی مقاومت های ۵ خط بخاطر دقت بالا این رنگ اضافی رو دارن .. یعنی به جای اینکه دو رنگ اول رو بخونیم و رنگ سوم تعداد صفر ها باشع ۳ رنگ اول مال اعداده و رنگ چهارم تعداد صفر هاس
    مثلا مقاومت های عادی ۲۲۰۰ اهم داریم که ۴ خطه (قرمز-قرمز-قرمز-طلایی)
    یا مقاومت ۵ رنگ داریم که ۲۲۴۰ اهمه (قرمز-قرمز-زرد-قهوه ای- طلایی)
    (این ترکیب رنگ مثال بود شاید این مدل اصلا وجود نداشته باشه)
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
      درود
      خط پنجم (وگاها ششم) برای ضریب حرارتیه
      بعضی مقاومت های ۵ خط بخاطر دقت بالا این رنگ اضافی رو دارن .. یعنی به جای اینکه دو رنگ اول رو بخونیم و رنگ سوم تعداد صفر ها باشع ۳ رنگ اول مال اعداده و رنگ چهارم تعداد صفر هاس
      مثلا مقاومت های عادی ۲۲۰۰ اهم داریم که ۴ خطه (قرمز-قرمز-قرمز-طلایی)
      یا مقاومت ۵ رنگ داریم که ۲۲۴۰ اهمه (قرمز-قرمز-زرد-قهوه ای- طلایی)
      (این ترکیب رنگ مثال بود شاید این مدل اصلا وجود نداشته باشه)
      ممنونم دوست عزیز

دیدگاه

سلام دوستان وقت بخیر:
        من یه مقاومت پنج خط خراب دارم که طبق رنگ بندیش میشه 12اهم با0.5٪تلرانس ولی متاسفانه نتونستم اینو پیدا کنم بجاش یه مقاومت 12هم با5٪تلرانس پیدا کرد آیا با نصبش تو مدار مشکل ایجاد میشه

دیدگاه

دوستان راهنمایی لطفا

دیدگاه

سلام به این تصویر نگاه کنید مقاومت های 4تایی-5تایی-6تایی هست.http://www.elektor.ir/index.php/tuto...or-color-codes
            جدیدترین ویرایش توسط admin amir; ۱۸:۰۳ ۱۳۹۸/۰۶/۱۳.

دیدگاه

یه عکس از مدار لطفا بذارید (رنگهای مقاومت هم مشخص باشه) تا معلوم بشه کجای مدار قرار داره و چه کاری انجام میده
              چون مقاومت های دقیق رو بی دلیل نمیذارن
              بعضی مقاومت ها معلوم نمیشه از کدوم طرف باید خونده بشن برای همین از سایتهای انلاین هم کمک بگیرید و از دو طرف بخونید .. بعضی ترتیب رنگها رو سایت ها و اپلیکیشنها غلط تشخیص میدن و معلوم میشه که از طرف دیگه بابد خونده بشن
              زندگی پر ز وجود است ولی ..
              ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X