اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازگیری ولتاژ در مدار چاپی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازگیری ولتاژ در مدار چاپی

سلام

می خواستم ببینم جطوری می شه تشخیص داد ولتاژ یک Ic رو روی مدار چاپی مربعی یا سینوسی بدون اینکه از یک اسیلسکوپ استفاده کنیم؟

پاسخ : اندازگیری ولتاژ در مدار چاپی

من متوجه نشدم. مبهمه. oo: !!!!!میشه سئوالتون رو بیشتر توضیح بدین ؟
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

با سلام
      دوست من تلاش نکن. اینکار با اسیلوسکوپ قابل انجامه. از رفقتون یک اسکوپ قرض کنید بهتره.
      افتادگی آموز اگر طالب علمی
      هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

و البته اگه می تونی مدارو تحلیل کن :mrgreen:

دیدگاه

پاسخ : (تشخیص اینکه ولتاژ مربعی است یا سینوسی) اندازگیری ولتاژ در مدار چاپی

با سلام
          من یکم به سوال شما فکر کردم در ابتدا به نظرم رسید که شاید بشه با FFT کار کرد، ولی تفاوت قائل شدن بین طیف سینوس و موج مربعی خیلی ساده نیست. الان یه ایده بهتر به ذهنم رسید که سادهآ‌تر است و هم عملی است. ایده استفاده از روش آماری است به این معنی که شما از سیگنال در یک بازه زمانی تعدادی نمونه بر دارید (باید سعی شود که نمونهآ‌ها رندم باشند و یا حداقل کلاک نمونهآ‌برداری ضریبی از فرکانس سیگنال ورودی نباشد) و سپس نمودار هیستوگرام این نمونهآ‌ها را رسم کنید. مشخص است که برای سیگنال مربعی هیستگرام دو قله در دو طرف نمودار خواهد داشت در حالی که سیگنال سینوسی توزیع تقریبا یکنواختی دارد. البته من ایده ساده و خوبی برای پردازش این pattern یا همان هیستوگرام ندارم ولی مطمئن هستم یکم روش کار بشه میآ‌شود به راحتی بین دو سیگنال مربعی و سینوسی تفاوت گذاشت.
          البته باید دقت کنید که این روش برای تفاوت بین دو سیگنال مربعی و سینوسی خوب است ولی اگر سیگنال به جای سینوسی نویز و یا اشکال دیگر باشد ممکن است با هیستوگرام سینوسی یکی باشد.
          من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام
            مگه نمیشه با اسکوپ سنس کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط naser1363
              سلام
              با سلام
              من منظور شما رو متوجه نمیآ‌شوم؟ به نظرم شما روشی را میآ‌خواستید که با اسکپ نباشد و به عبارت دیگر به صورت اتوماتیک انجام شود؟ درسته؟
              من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام

به هر روشی که شد ولی باید تست کنم ببینم درسته یا نه؟

دیدگاه

سلام
                  مانیان جان ایده ی جالبیه .ولی رسم نمودار هیستوگرام به نظر کار ساده ای نمیاد(یعنی من بلد نیستم)
                  میشه kurtosis شون رو حساب کرد و از روی اون پی برد.آخه کورتوزیس واسه توزیع های مختلف (توزیع نرمال ،لاپلاس و...) یه عدد ثابتی میشه.ولی واسه موج سینوسی یا مربعی نمی دونم چی میشه(ولی خوب یه عددی هست دیگه)
                  فرمولش رو هم راحت می شه پیاده کرد.نمونه ها باید حتما رندوم باشند.
                  البته دوستمون فکر نکنم بخوان به صورت اتومات(بدون دخالت شخص) تشخیص بدن.به نظر من چون اسکوپ دمه دستشون نیست دنبال یه راه دیگه هستن!!!
                  چرا ولی ما داریم یه فکری واسه نابیناها می کنیم!!!

به هر روشی که شد ولی باید تست کنم ببینم درسته یا نه؟
                  این روش ها واسه شما نون و آب نمی شه!!منظورم اینه که یه راه بیشتر ندارید و اون رو هم جناب آقای همت زاده فرمودن. :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X