اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رنج مجاز برای ولتاژ Vin در آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رنج مجاز برای ولتاژ Vin در آردوینو

با سلام و عرض ادب
    آیا جهت تغذیه آردوینو از طریق پایه Vin با پاور سوئیچینگ 12DC ولت زیاد نیست؟
    دیتا شیت محدوده بیشتری رو گفته ولی یکجا خوندم برای این مدل های موجود در ایران گفته بود 7 تا 9 ولت بدین بهتره.

پاسخ : رنج مجاز برای ولتاژ Vin در آردوینو

نوشته اصلی توسط ali_nob نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    دیتا شیت محدوده بیشتری رو گفته ولی یکجا خوندم برای این مدل های موجود در ایران گفته بود 7 تا 9 ولت بدین بهتره.
    سلام
    فکر کنم چون رگولاتورهای استفاده شده ممکنه کیفیت خوبی نداشته باشن این رنج توصیه شده. بهتره همونطوری که گفتن 7 تا 9 ولت بدید تا هم کمتر گرم بشه، هم مطمئن بشید مشکلی پیش نمیاد. توی رگولاتورهای خطی هرچقدر مقدار ورودی به خروجی نزدیک تر باشه، تلفات گرمایی کمتره و رگولاتور عمر طولانی تری خواهد داشت.

دیدگاه

پاسخ : رنج مجاز برای ولتاژ Vin در آردوینو

نوشته اصلی توسط ali_nob نمایش پست ها
      با سلام و عرض ادب

ببینید به توان تلف شده توجه کنید نه به این ولتاژ ها. فرض کنیم ما یه رگولاتور خطی داریم رو برد آردویینو که تو دیتاشیتش نوشته ماگزیمم ولتاژ وروید 18 ولت. یعنی اگر بالای 18 ولت بهش بدیم میسوزه.
      من حالا دو سناریو براتون میگم : (شرایط ثابت، دمای محیط 35 درجه)

1) من بهش ولتاژ18 ولت میدم و بهتون قول میدمنمیسوزه.
      - 18 ولت بهش میدم آردویینو رو هم روشن میکنم ولی هیچ مصرف کننده ای مث LED و نمایشگر بهش وصل نمیکنم. جریان مصرفی ماگزیمم 10 میلی آمپره. توان تلف شده : 0.01 ضربدر 13 (18 ولت ورودی منهای 5 ولت خروجی) میشه 130 میلی وات. دمای محیط 35 +دمای ناشی از اتلاف 2 درجه = 37 درجه. کاملا در ناحیه مجاز دمایی. کاملا سرد و خوب.
      2) من بهش ولتاژ 8 ولت میدم و قول میدم میسوزه.
      - به خروجیش (مثلا پایه 5 ولت آردویینو) یه موتور 5 ولت 1 آمپری وصل میکنم. اتلاف توان میشه 3 وات. دمای محیط 35 + دمای ناشی از اتلاف 45 ، مجموع دما میشه 80 درجه. تبدیل به ذغال لیمو میشه.

برای اینکه بدونید این عددا و محاسبات رو از کجا اوردم دیتاشیت AMS1117 پنج ولتی رو ببینید. (یا دیتاشیت هر قطعه دیگه ای که دما براش مهمه !)
      Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X