اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ خازن ها برای رگولاتور MIC29302

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ خازن ها برای رگولاتور MIC29302

سلام
    من برای مدار SIM800L نیاز به استفاده از روگلاتور MIC29302 دارم. توی دیتاشیت مداری که پیش نهاد داده از یه خازن 100uf قبل از رگولاتور و یه خازن 330uf بعد از اون استفاده شده اما هیچ اشاره ای به ولتاژ خازن ها نشده. می خواستم بدونم ولتاژ خازن ها رو چجوری باید تعیین کنم؟

پاسخ : ولتاژ خازن ها برای رگولاتور MIC29302

نوشته اصلی توسط dehghani.fariborz نمایش پست ها
    سلام
    من برای مدار SIM800L نیاز به استفاده از روگلاتور MIC29302 دارم. توی دیتاشیت مداری که پیش نهاد داده از یه خازن 100uf قبل از رگولاتور و یه خازن 330uf بعد از اون استفاده شده اما هیچ اشاره ای به ولتاژ خازن ها نشده. می خواستم بدونم ولتاژ خازن ها رو چجوری باید تعیین کنم؟
    از خازن ده ولتی ۲ هزار میکرو برای بعد از رگولاتور.....و قبل رگولاتور از منبع تغذیه سوچینگ خوب....استفاده کنید....

دیدگاه

اگر بخوام طبق دیتاشیت از همون خازن هایی که گفتم استفاده کنم چی؟

دیدگاه

اگر بخوام طبق دیتاشیت از همون خازن هایی که گفتم استفاده کنم چی؟
        بهتره برای بهتر عمل کردن ماژول sim 800c از خازن با ظرفیت بالا استفاده کنید

صرفا جهت اطلاع : مداری که در دیتاشیت برای رگولاتور lm2596 ترسیم کرده با توجه به خازنی که در خروجی قرار داده در عمل جواب گو نیست و
        در حال حاضر خود من مدار هایی که طراحی میکنم برای تغذیه sim800c اگه از رگولاتور 2576 یا 2596 استفاده کنم حداق خازن خروجی رو بیشتر از 1000 میکرو
        در نظر میگیرم
        اما برای رگولاتور های خطی مقداری میتونه کمتر انتخاب بشه چون واکنش سریعتر هست

بعد از رگولاتور خطی حداقل خازن 470 میکرو قرار بدید .
        جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۳:۵۵ ۱۳۹۸/۰۶/۲۰.
        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

سلام
          اینکه سیم 800 یه خازن با ظرفیت بالا برای ورودیش (زمانی که برای لحظه ای کوتاه، جریان زیادی میکشه) میخواد، مربوط به همون قسمت سیم 800 در نظر بگیرید و وارد بخش رگولاتور نکنید.
          ولتاژ خازن ها، صرفا باید دربرگیرنده ناحیه مجاز تغذیه ای که تو اون قسمت میدید باشه. هیچ محاسبه خاصی نداره. سیم 800 ماگزیمم 5 ولت میخواد، پس هر خازنی که ولتاژ قابل تحملش بالای 5 ولت باشه کفایت میکنه. از 10 ولت تا 5000 ولت. همینطورم برای ورودی.
          از طرفی چون رگولاتور سوییچینگ نیست، پس خیلی به ESR خازن های خروجی حساس نیست. همون 10 ولت تا 25 ولت کفایت میکنه. برای ورودی هم به آداپتورتون نیگا کنید. به همین روش بالا انتخاب کنید.
          Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tiranoid نمایش پست ها
            اینکه سیم 800 یه خازن با ظرفیت بالا برای ورودیش (زمانی که برای لحظه ای کوتاه، جریان زیادی میکشه) میخواد، مربوط به همون قسمت سیم 800 در نظر بگیرید و وارد بخش رگولاتور نکنید.
            ولتاژ خازن ها، صرفا باید دربرگیرنده ناحیه مجاز تغذیه ای که تو اون قسمت میدید باشه. هیچ محاسبه خاصی نداره. سیم 800 ماگزیمم 5 ولت میخواد، پس هر خازنی که ولتاژ قابل تحملش بالای 5 ولت باشه کفایت میکنه. از 10 ولت تا 5000 ولت. همینطورم برای ورودی.
            از طرفی چون رگولاتور سوییچینگ نیست، پس خیلی به ESR خازن های خروجی حساس نیست. همون 10 ولت تا 25 ولت کفایت میکنه. برای ورودی هم به آداپتورتون نیگا کنید. به همین روش بالا انتخاب کنید.
            سلام

البته یه نکته اضافه کنم این که هر چه ولتاژ خازن مورد استفاده بالاتر باشه esr خازن کاهش پیدا میکنه که برای موارد سویچینگ حائز اهمیت هست .
            میتونید دوتا 10 ولت 1000 میکرو برای تغذیه ماژول های simcom در نظر بگیرید

موفق باشید
            آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X